خرید تور نوروزی

پاسخ رئیسی به بایدن: ایران گاو شیرده نخواهد شد

رئیس دولت سیزدهم گفت: چند ساعت قبل مُطلّع شدم رئیس‌جمهور آمریکا جمله‌ای گفته که شاید از حواس پرتی‌اش بوده باشد که گفته ما بنا به آزاد کردن ایران داریم، ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما در نیاید و هرگز گاو شیرده نخواهد شد.

ایرنا نوشت: «آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز جمعه در مراسم روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا اظهار داشت: امروز، روز دانش آموز، روز دانشجو و روز مبارزه با استکبار جهانی است؛ استکبار معنای تام و تمام خودبزرگ‌بینی و خودخواهی است.

وی افزود: در فرهنگ دینی ما بر خودسازی تأکید شده است و این‌که انسان خدا را بر خود حاکم کند و خداخواه شود به‌جای خودخواهی و خدابین شود به‌جای خودبزرگ‌بینی.

آیت‌الله رئیسی با بیان این‌که انسان خودبزرگ‌بین که در یک محله، شهر، کشور و منطقه دچار روحیه تفرعن شده، از سیئه بزرگ اخلاقی برخوردار شده است، افزود: این فرد فقط خود را می ببیند و به منافع خود می اندیشد؛ حتی اگر انسان‌های بسیاری نابود شوند و منافع ملتی از بین برود.

وی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن و تمام بزرگان دین به همه انسان‌ها هشدار دادند مراقب باشید دچار خودبزرگ‌بینی و استکبار نشوید که خطری است که نه فقط به زندگی خود فرد آسیب می زد بلکه زندگی همه را به خطر می اندازد و باعث سقوط یک جامعه می شود.

رئیس‌جمهور گفت: امروز نماد و نمود استکبار نظام سلطه حاکم بر آمریکاست که به تعبیر امام راحل شیطان بزرگ است و برای رسیدن به منافع خود حاضر است منافع بسیاری از مردم در اقصی نقاط دنیا نابود شود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به فتنه‌ها و توطئه‌های آمریکا در ۴۳ سال اخیر گفت: ابعاد همه فتنه‌ها باید تبیین و روشن شود؛ چرا که آنها با فتنه‌گری می خواهند به هر نحو ممکن به سلطه خود ادامه دهند.

وی خاطر نشان کرد: اگر حرکت بزرگ دانشجویان خط امام در روز ۱۳ آبان ۵۸ برای مبارزه با استکبار نبود، جریان مبارزه با استعمار ناقص می‌ماند.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که چند ساعت قبل مُطلّع شدم رئیس‌جمهور آمریکا جمله‌ای گفته که شاید از حواس پرتی‌اش بوده باشد که گفته ما بنا به آزاد کردن ایران داریم، خطاب به جو بایدن گفت: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما در نیاید و هرگز گاو شیرده نخواهد شد.

آیت‌الله رئیسی افزود: مگر ما با تهدیدها و تحریم‌های شما متوقف می شویم؟ شما دنبال کُند کردن شتاب توسعه در ایران هستید و آمریکا می داند ایران در حال پیشرفت است و برای همین دنبال این هستند که ایران را منزوی کنند اما در تمام نقشه‌ها علیه کشورمان شکست خورده‌اند.

وی با بیان این‌که آنها داعش را ایجاد کردند و به جان مردم بی دفاع منطقه انداختند، ادامه داد: ایران اسلامی برای حفظ منطقه از دست‌نشاندگان آمریکا در منطقه حرکت کرد و با تلاش‌ها و شهادت مظلومانه سردار سلیمانی تمام نقشه‌های آمریکا و دشمنان ایران اسلامی نقش بر آب و حاج قاسم نماد مبارزه با تروریسم در عالم شد اما آنها باز هم دنبال فتنه‌گری هستند و فکر کردند حرکت کشور با این توطئه‌ها و شیطنت‌ها کُند می‌شود اما این‌گونه نیست.

رئیس‌جمهور با تأکید بر این‌که امروز دشمن وحدت و انسجام ما و پیشرفت و امید و آرامش و اقتدار در ایران اسلامی را هدف قرار داده است، متذکر شد: هر کسی که در جهت ایجاد آرامش، امنیت، تولید و پیشرفت، کسب علم و دانش، رونق تحصیل و علم آموزی و علم افزایی در مراکز علمی و فرهنگی ‌در کشور گام بردارد و هر کسی در جهت شتاب‌بخشی به قطار پرشتاب پیشرفت کشور کمک کند، بداند که در جهت راهبرد جمهوری انقلاب اسلامی حرکت کرده است.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: امروز دوگانه ما این است که هر کسی در جهت اغتشاش و ناامن کردن کشور گام بردارد و حتی کوچک‌ترین عنصر در این مسیر باشد، بداند که در جهت خواست دشمنان انقلاب اسلامی گام برداشته است.

وی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب گفتند مراقب باشید دشمن می خواهد داشته‌های بسیار ما و از همه مهم‌تر اعتماد به نفس ما را بگیرد؛ چون ما گفتیم زندگی مردم را به لبخند و اخم دیگران بند نمی کنیم و این را برنتافتند. بنابراین باید هوشیار و با بصیرت باشیم.

رئیس‌جمهور گفت: امروز همه باید بدانند نظام اسلامی پیشرفت‌های بسیاری داشته که به برکت خون شهدا، ایثار و ازخودگذشتگی جانبازان و ناله‌ها و دعاهای نیمه‌شب مادران، پدران، همسران و فرزندان شهدا و خون دل خوردن‌های بسیار انقلابیون در این کشور و کسانی است که شاید در هیچ مجلس و محفلی نام و نشانی از آنها ذکر نمی شود؛ کسانی که گمنام هستند اما نفس آنها و کار و تلاششان در حفظ این انقلاب اسلامی تأثیر بسیار داشته است.

آیت‌الله رئیسی افزود: امروز ما مقتدریم به اقتداری که خون پاک شهدا، رهنمودها و رهبری های حکیمانه امام راحل و رهبری معظم انقلاب ایجاد کرده و مردم بابصیرت ما با حضورشان در صحنه‌های مختلف انقلاب قدرت آفریده است.

وی با تأکید بر این‌که قدرت ما به موشک و صنایع دفاعی هست اما فقط در قدرت نظامی خلاصه نمی شود، تصریح کرد: قدرت ما حضور میلیونی مردم در مراسم ملی ۱۳ آبان در سراسر کشور اسلامی است.

رئیس‌جمهور با طرح این سوال از دولتمردان آمریکایی که چند بار می خواهند ایران و ایرانیان را تجربه کنند و چرا از تجربه‌های شکست‌خورده‌شان درس نمی گیرند، ادامه داد: آمریکایی‌ها تصور کردند نسخه‌ای مثل آنچه در کشورهایی همچون سوریه، لیبی و برخی کشورها و مناطق دیگر اجرا کردند، می‌توانند در ایران هم اجرا کنند؛ زهی خیال باطل.

آیت‌الله رئیسی افزود: آنچه به اسم آزادی بر سر مردم افغانستان، سوریه، عراق و منطقه و ‌دنیا آورده‌اید، پیش رو و مقابل دیدگان ما قرار دارد و ما شرایط این کشورها را می‌بینیم که شما به اسم آزادی و مبارزه با تروریسم چگونه ملت‌ها را به اسارت درآوردید اما بدانید که ملت بزرگ ایران به رهبری امام راحل بزرگوار و با خون شهدای دانش آموز و دانشجو و شهدای مدافع حریم و حرم و خون شهدای امنیت آزاد شده است و هرگز به اسارت در نخواهد آمد و در مقابل شما سر فرود نخواهد آورد.

وی با بیان این‌که امروز ایران در منطقه نفوذ دارد و هیچ معادله‌ای بدون نظر موافق ایران در منطقه رقم نمی خورد و آمریکا هم این نقش ایران را خوب می داند، به موفقیت‌ها و دستاوردهای جوانان ایرانی در عرصه‌های مختلف اشاره و تصریح کرد: امروز جوانان ایران در صنعت فضایی و صنایع دیگر و در حوزه سایبری در منطقه و جهان حرف برتر را می زند و تهدیدها و تحریم ها نمی تواند ما را متوقف و قطار پیشرفت کشور را کُند می شود و زنان و مردان ما اجازه نمی دهند امیال پلید دشمنان در این کشور پیاده شود»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. نامه به سید محمد خاتمی

  بسم الله الرحمن الرحیم

  با سلام و احترام خدمت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی
  به نظر می رسد ایده ی تشکیل دولت جوان حزب اللهی که از قبل انتخابات ریاست جمهوری 1400 مطرح شد امروز شکست خورده و بانی اصلی ناآرامی های اخیر و افزایش نارضایتی است. این طرح یعنی دولت فعلی دولت اقلیت جامعه است و یک دولت ملی و حداکثری نیست که به ارزش های اکثریت جامعه وفادار باشد و ایران را با همه ی گروه ها و اقشار جامعه چه با سلایق مدرن و چه مذهبی متحد کند و اجماع داخلی درست کند. شکل گیری چنین مجلس و دولتی در کشور خود بخشی از مسئله ی امروز ایران است.
  اصولگرایان در مسیر اجرای حداکثری احکام اسلامی که شعار اصلی آنان است توان و خواست مردم و موانع رو نادیده گرفته اند این کار یعنی رادیکال فکر کردن و اجرایی و عملیاتی ندیدن موانع و شرایط که هم مردم را ناراضی می کند و هم به دین مبین اسلام ضربه وارد می کند. مجتهدی که موانع اجرای یک حکم فقهی در جامعه را نمی بیند دارد به انسجام ملت ضربه می زند. دارد به پایه های اصلی مقبولیت حکومت اسلامی که مردم هستند ضربه میزند. امام علی(ع) وقتی در برابر نظرات سازش جویانه ی برخی از اصحابش مقابل معاویه در جنگ صفین قرار گرفت شرایط را اجرایی دید و آنچه که باید به عنوان حکم واقعی اولیه انجام می شد را با تغییر به تکلیف شرعی جدید مطابق شرایط آن زمان که پذیرش صلح بود به عنوان حکم واقعی ثانویه پذیرفت. هر چقدر این اتفاق تلخ باشد و خسارت بار اما امام علی (ع) این اقدام را انجام داد. مردم یکی از بازیگران اصلی صحنه سیاست هستند فارغ از خوبی و بدی آنان.قانون اساسی به عنوان یک دستاورد بشری جدید یک میثاق مدرن بین ملت و حاکمان در دنیای امروز است. ای کاش شورای محترم نگهبان همانقدر که برای بررسی مصوبات مجلس با شرع وسواس به خرج می دهد عمل به تک تک بندهای خاک خورده ی قانون اساسی را نیز در مصوبات مجلس مشاهده کند. عمل و اجرای قانون اساسی نیز یک واجب شرعی است. انقلابی عمل کردن یعنی دولت و مجلس لایحه و طرح برای اجرای همه ی اصول قانون اساسی بدهند زیرا قانون اساسی آرمان های یک ملت در سال 57 است. مجلس و دولت فعلی اگر نمی خواهند همه ی اصول قانون اساسی را اجرا کنند باید استعفا دهند و بگذارند کاردان ها اصول خاک خورده را اجرا کنند.
  بنده راه خروج از مشکلات انباشته شده امروز را بازنگری در قانون حجاب و انتخابات و مسئله هسته ای و برگزاری همه پرسی آن طبق بند59 قانون اساسی از سوی مجلس آینده می دانم. این البته فقط در مورد قوانین عادی کشور است و در زمینه روزآمدسازی قانون اساسی نیز باید یک اقدام جدی شکل بگیرد. حتی با اضافه کردن شرط مقبولیت برای اجرا و تحقق واقعی نظریه انتصاب ولایت فقیه فارغ از مباحث مربوط به مشروعیت الهی آن باید دامنه اختیارات ولایت فقیه را از امور حسبیه تا مطلقه برای اجرا مطابق با موانع و قدرت مردم در نظر گرفت. اکثریت مردم خواسته های بسیار تندتری دارند اما برای نزدیک شدن ذهن ها برای گفت و گو باید بنا به مصلحت اختیارات ولایت فقیه را در برخی امور کلان کاهش داد و به حکم مجمع تشخیص مصلحت نظام که نهاد در نظر گیرنده ی مصلحت موقتی دین است آن را به رییس جمهور تفویض کرد. نمونه ی کوچک این کار تجربه ی آزادی عمل دولت دکتر روحانی در اتفاق شیرین برجام برای مردم بود.. با برجام اکثریت مردم شادی کردند و جشن برپا کردند و مقام معظم رهبری نیز رضایت خود را از این رضایت مردم نشان دادند. با برجام و در کنار مردم تمرین مردمسالاری در ابعاد کوچک تر از آنچه در جهان است کردیم.
  باید قشر نوگرای جامعه را در انتخابات های مجلس و ریاست جمهوری و غیرو از طریق تایید صلاحیت لازم به تعداد برای تهیه یک لیست انتخاباتی برای این بخش مهم به رسمیت شناخت. پادزهر اصلی خشونتهای شکل گرفته در جامعه بازنگری قوانین عادی و قانون اساسی و همه پرسی است. امروز اگر اصلاح طلبان دائم در رسانه نگویند ” همه پرسی ” براندازان معترضین به وضع موجود را مقابل نظام بسیج خواهند کرد. حتی برای لیست انتخاباتی اصلاح طلبان برای مجلس سال 1402 باید تنها شعار “همه پرسی ” بدون هیچ اضافاتی بالای برگه های تبلیغاتی درج شود. همان حجمی که برای برجام در رسانه ها تبلیغ شد باید برای همه پرسی نیز بشود. مردم باید خشونت را اینگونه دفع کنند. رای دادن به این شکل که در سال 76 و 92 رخ داد خود نیز یک اعتراض بدون خشونت بود. مردم باید راه بیان اعتراضات مسالمت آمیز داشته باشند. باید نمایندگان سیاسی همه اقشار جامعه از طرف جامعه با هم گفت و گو کنند. حکومت اسلامی یعنی حکومت ملتی که یکی از ارزش هایش اسلام است و همانطور که دین مبین اسلام بخشی از واقعیت ایران معاصر است توجه احکام فقهی به واجب نمودن استفاده و نوآوری مجاز از مظاهر تمدن در سیاست و اقتصاد و فرهنگ و وسایل زندگی از سوی فقها نیز واقعیت مهم دیگری است. حتی این امر جزوی از احکام دینی باید باشد.
  در پایان از ضرورت ارتقای مردمسالاری دینی به ” نمایندگی تناسبی ” در انتخاباتها را نیز بیان می دارم و تنها راه نجات اصلاح طلبان از انزوا را تاکید بر مسائل بیان شده در نامه و بازگشت به مرجعیت سیاسی آقای خاتمی می دانم.
  با تشکر
  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا