پایان حكم ۶ ماه تعطیلی روزنامه «بهار»

مدیرمسوول روزنامه بهار اعلام كرد حكم دادگاه مبنی بر تعطیلی ۶ ماهه روزنامه به پایان رسیده و در حال ارزیابی چاپ مجدد روزنامه هستیم.

منصور قنواتی در گفت‌وگو با بهار نیوز اظهار داشت: اواسط دی ماه سال ۹۴ دادستانی تهران به عنوان مدعی العموم به دلیل چاپ یك مقاله سیاسی علیه دلواپسان در روزنامه به اتهام تبلیغ علیه نظام، حكم توقیف روزنامه را صادر كرد و پس از حدود ۶ ماه در تیرماه سال جاری پرونده اتهامی روزنامه در شعبه ششم دادگاه كیفری تهران با حضور هیات منصفه برگزار و قاضی دادگاه یك هفته پس از ختم جلسه دادرسی و نظر هیات منصفه حكم خود را صادر كرد. قنواتی اضافه كرد: برطبق حكم صادره و به استناد به ماده ۳۵ قانون مطبوعات، روزنامه بهار به ۶ماه تعطیلی از زمان توقیف محكوم شد.

مدیرمسوول بهار افزود: این حكم پس از پایان فرصت تجدیدنظرخواهی اخیرا به دایره اجرائیات دادسرا ارسال شده و عملا روزنامه بهار دوره محكومیت تعطیلی ۶ماهه خود را سپری كرده است. وی در مورد تاریخ شروع مجدد انتشار بهار گفت: به دلیل مشكلات عدیده‌ای كه در دوره ۳ ماهه انتشار سال گذشته با آن دست به گریبان بودیم و زیان سنگین وارده مالی به دلیل توقیف یکباره و همچنین اقتصاد نامناسب کنونی مطبوعات، در حال ارزیابی شرایط برای نحوه انتشار روزنامه می‌باشیم ضمن اینكه طبق قانون ما باید تا ۳-۲ ماه آینده حتما به انتشار روزنامه اقدام كنیم تا شامل ماده ۱۶ قانون مطبوعات نشویم. طبق این ماده نشریات باید در یك فرصت ۶ ماهه انتشار خود را شروع كنند.

قنواتی در خاتمه گفت: با توجه به حساسیت‌های فراوانی كه توسط دستگاه قضایی روی رسانه‌های اصلاح‌طلب خصوصا روزنامه بهار وجود دارد برخی از دوستان معتقدند فقط در صورتی می‌توانیم به استمرار انتشار روزنامه در دوره جدید مطمئن باشیم كه در حوزه غیرسیاسی مثلا اقتصادی و اجتماعی فعالیت كنیم. به همین دلیل در حال ارزیابی شرایط و فضای رسانه‌ای برای تصمیم‌گیری نهایی می‌باشیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن