آیا شعار «تحصن» مخالفان دولت عملی می شود؟

آیا شعار رییس سازمان بسیج اساتید درباره ی FATF که دو روز پیش در نامه ای گفته بود اگر نمایندگان مجلس از وظایف خود کوتاهی کنند تحصن می‌کنیم، عملی خواهد شد؟

به گزارش انصاف نیوز، در حالی که تا پیش از این برخی تجمعات و اتفاقات مخالفت دولت روحانی «خودجوش» خوانده می شد، این بار وعده داده شده که اگر نمایندگان مجلس به ماجرای FATF رسیدگی نکنند، آنها تحصن خواهند کرد.

در بخشی از نامه ی «سهراب صالحی» که ادعاها و اتهاماتی در آن مطرح شده، خطاب به نمایندگان مجلس آمده است: «مجلس نسبت به این مسائل مهم در کجای کار قرار دارد؟ آیا نباید جرأت و شهامت این را داشته باشد که آقای هاشمی رفسنجانی را برای این مورد و دیگر موارد، مانند نفی قدرت موشکی ایران به مجلس و سئوال بکشاند تا دیگران حساب کار خود را کرده و در دفتر ریاست جمهوری یا در درون هیئت مذاکره کننده هسته‌ای جاسوس نگمارند؟»

این تهدید به تحصن از پیش طراحی شده در اعتراض به یکی از تصمیمات جمهوری اسلامی در سیاست خارجه در حالی است که تحصن جمعی از نمایندگان مجلس ششم در اعتراض به تصمیم شورای نگهبان همیشه از سوی جناح راست – یا اصولگرا – مورد اعتراض است و همچنان یکی از دلایل محکومیت سیاسی آنهاست.

حرکت های تند بخشی از جناح اصولگرا از جمله تعدادی از تجمعات و برهم زدن مراسم ها و به ویژه حمله به دو سفارتخانه ی انگلیس و عربستان که «خودجوش» خوانده می شد، از سوی رهبری به صراحت محکوم شده است.

همچنین نظر رهبری چند ماه پیش در دیدار با دانشجویان در پاسخ به یکی از دانشجویان مخالف برجام که از تجمع و چادر زدن آن موقع دلواپسان در مقابل مجلس گفته بود، این بود:

«اجتماعات دانشجویان خوب است اما قانونی و به شیوه درست. این که علیه برجام بروند در جلوی مجلس اجتماع کنند فکر نمی‌کنم منطق درستی باشد، اجتماع درست این است که بروند سالن بگیرند و دو یا سه نفر از دانشجویان با استدلال صحبت کنند».

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا این جریان حاضر است در شرایطی که نظرسنجی ها مردم را به نتیجه ی اقتصادی و سیاسی توافق هسته ای امیدوار کرده، دست به تجمع و تحصن بزنند؟

یکی از مخاطبان خبرگزاری فارس که این نامه را منتشر کرده، در کامنتی نوشته است: «فقط خواهشا اول مجوز بگیرید. هرچند قانون با شما کاری نداره هر وقت دوست داشتید تحصن کردید و هر وقت دوست داشتید تظاهرات کردید بدون هیچ مجوزی و…»

توضیح عکس: در پایین، بخشی از نمایندگان متحصن مجلس ششم دیده می شوند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن