خرید تور تابستان

اطلاعیه‌ی سپاه درباره‌ی حملات موشکی و پهپادی به اقلیم کردستان

روابط عمومی کل سپاه پاسداران از عملیات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه علیه «مقرها و مراکز تروریست های تجزیه طلب ضد ایرانی در اقلیم شمال عراق» خبر داد.

به گزارش فارس، در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه با اعلام خبر آغاز عملیات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه مقرها و مراکز تروریست های تجزیه طلب ضد ایرانی در اقلیم شمال عراق ، آمده است: در پی تداوم بی عملی ها و برخی غفلت های آشکار و بعضاً تعمدی مقامات اقلیم شمال عراق در برخورد با فعالیت‌های گروهک های تروریستی ضد انقلاب و ضد ایرانی تجزیه طلب که سال ها است برای توطئه و تعرض علیه ملت ایران در سرزمین اقلیم لانه کرده‌اند؛ به رغم عملیات ماه گذشته، مجدداً تروریست‌ها در حال تحرک و اقدام برای ایجاد ناامنی در ایران اسلامی برآمده اند. لذا با توجه به شرایط و اشراف اطلاعاتی و برنامه ریزی عملیاتی از صبح امروز (دوشنبه) مقرها، مراکز و همچنین معابر حمل و انتقال سلاح و مهمات تروریست‌ها به ایران مورد اصابت عملیات موشکی و پهپادی رزمندگان اسلام قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: یگان های عملیاتی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه این عملیات را پس از هشدار های مجدد در جلسات دیپلماسی و امنیتی مشترک اخیر مبنی بر تعطیلی اردوگاه‌ها، خلع سلاح و اخراج گروهک ها از منطقه و تاکید بر عدم بر هم خوردن امنیت و آرامش مردم شمال عراق و متاسفانه عدم مشاهده اقدام عملی و عینی موثر از طرف مقابل ، آغاز کرده اند.

این اطلاعیه با تاکید بر اینکه «در عین حال اشرار و تروریست های مزدور استکبار جهانی همچنان به شرارت های مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه داده اند»، تصریح کرده است: از آنجا که امنیت مرزی و داخلی کشور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، ادامه این وضعیت را تحمل نخواهیم کرد.

روابط عمومی کل سپاه در ادامه این اطلاعیه با اشاره به توصیه‌های صورت گرفته به مسئولین و دولت مرکزی و اقلیم عراق و همچنین ساکنین منطقه برای فاصله گرفتن از محل استقرار مراکز و فعالیت تروریست‌ها، تاکید کرده است: خلع سلاح و برچیدن بساط تروریست ها از تعطیلی مقرها تا اقدام اطمینان‌بخش مقامات اقلیم نسبت به دور سازی تروریست‌های مزدور و جنایتکار از منطقه خواسته مشروع، قانونی و قطعی نیروهای مسلح و ملت عزیز ایران بوده و انتظار است مقامات اقلیم شمال عراق با اقدامات عملی خود، ثبات و امنیت پایدار منطقه را مورد صیانت و پشتیبانی قرار دهند.

این اطلاعیه در پایان تاکید کرده است: بار دیگر از مسئولین دولت مرکزی و اقلیم شمال عراق می خواهیم در راستای حفظ حسن همجواری و برقراری امنیت مرزهای مشترک دو کشور نسبت به تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی ایران عمل کنند تا از وارد آمدن خسارات بیشتر به مردم دو کشور و برهم خوردن آرامش و امنیت به واسطه حضور تروریست‌ها در منطقه جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. من این افراد را که به عراق رفته و بالای کوه و در اردوگاه زندگی می کنند را درک نمی کنم. به نظرم وقتی هم کسی در مسائل سیاسی دست به سلاح می برد حتما پای خارجیها وسط میاید. هر چقدر هم منطقه نفرین شده ما شیر تو شیر باشد، باز هم هنوز سلاح و مهمات را در بقالی نمی فروشند و با درامدهای معمولی هم نمی شود ان را تهیه کرد. ولی خودمانیم اینها را کرده اند کیسه بکس!

  3
  2
 2. منافع ملی وامنیت کشوروملت نباید قربانی و بازیچه تعارفات سیاسی و دیپلماتیک قرار بگیره.همین برخوردها با قاطعیت بیشتر باید در هر کانون تهدیدی علیه کشور ما اعمال بشه. حکومت مرکزی عراق و اقلیم وتمام همسایه های قدرنشناس و دوستنمای ما باید هزینه رفتارها وسیاستهای منافقانه شأن در قبال کشور ما را بپردازند .

  1
  3
 3. خلع سلاح گروهک ها خیلی مهم هست از این ها بگیر تا کتائب حزب الله و حشد الشعبی تا هر گروهی سلاح داره عراق و همسایه ها روی آرامش نمیبینند. ..سلاح باید فقط دست ارتش باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا