خرید تور نوروزی

«بررسی پرونده ۵ نماینده» و «ارجاع برخی به قوه قضائیه»

موسی غضنفرآبادی در رابطه با اظهارات نمایندگان گفت: برخی نماینده های حرف هایی می زنند که پختگی لازم را ندارد، نمایندگان نباید اظهاراتی را بیان کنند که همانند اظهارات افرادی است که از رادیو بی بی سی واینترنشنال تکرار می شود. باید مراقبت کرد و برای مردم دلسوزی کرد.

نماینده نزدیک به جبهه پایداری گفت: هیئت نظارت بررفتار نمایندگان با دقت و در چهارچوب قانون اظهارات نمایندگانی که به آشوب ها دامن می زنند را بررسی می‌کند.

«موسی غضنفرآبادی» سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در رابطه با آخرین جزئیاتِ شکایت از ۴ نماینده مجلس” گفت: اظهارات خلاف واقع برخی نمایندگان مجلس به ضرر مردم حوزه های انتخابیه شان است، ایجاد ناامنی در کشور؛ ناامنی اقتصادی و عدم سرمایه گذاری را در پیش دارد و به گونه ای اینها آینده آن منطقه را به آتش می کشند.

وی در ادامه گفت: مردم ناراضی هستند ولی این افرادی که به جان و مال دیگران آسیب می زنند مردم نیستند، اینها کسانی هستند که عقده دارند و روی جهالت و نادانی و کینه هایی که دارند دست به چنین اقداماتی می زنند ولی باید دست از این اقدامات بردارند. امنیت جانی مردم را گرفته اند.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: برخورد جدی که تاکنون صورت گرفته باید ادامه دار باشد. قوه قضائیه باید با اقتدار برخود داشته باشد. برخی نماینده های حرف هایی می زنند که پختگی لازم را ندارد، نمایندگان نباید اظهاراتی را بیان کنند که همانند اظهارات افرادی است که از رادیو بی بی سی واینترنشنال تکرار می شود. باید مراقبت کرد و برای مردم دلسوزی کرد، باید حرفی بزنیم که به نفع مردم باشد. مردم اغتشاشات و ناامنی را نمی پذیرند. مردم بی حیایی، خشونت و حمله به منازل را قبول ندارند. اینکه لباس شخصی افراد و حریم خصوصی افراد را به بیرون بریزند و مورد مضحکه قرار دهند را مردم نمی پذیرند. اینها جز اراذل و اوباش هستند که به راحتی خون مردم را می ریزنند.

وی در رابطه با اظهارات نمایندگان گفت: هیئت نظارت بررفتار نمایندگان با دقت و در چهارچوب قانون اظهارات نمایندگانی که به آشوب ها دامن می زنند را بررسی می کند، مضاف بر اینکه دادگستری برخی از این موضوعات را پیگیری می کند. قوه قضاییه حرف ها، توییت ها، صحبت ها و پیام هایی که به اغتششات دامن می زند را پیگیری میکند.

غضنفرآبادی مطرح کرد: تاکنون پرونده ۵ نماینده در هیئت نظارت بر رفتار نماینده‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. برخی از این پرونده ها از قوه قضاییه استعلام شده و برخی هم به قوه قضائیه ارجاع می‌شود. یک پرونده از قوه قضائیه استعلام شده که آیا در راستای وظایف نمایندگی است یا خیر، که اعلام کردیم در راستای وظایف نمایندگی نیست و در راستای ایجاد تشنج و تحریک احساسات بوده است. هنوز در رابطه با پرونده نمایندگان تصمیم گیری نکرده ایم.

بیشتر بخوانید:

اظهارات صریح نماینده مهاباد درباره وضعیت این روزهای «مناطق کردنشین» [+آمار جانباختگان]

نماینده: کمیته حقیقت‌یابِ متشکل از ۴ سازمان و وزارت‌خانه به درد هیچ‌کس نمی‌خورد؛ معترضان در بررسی حوادث اخیر حضور فعال داشته باشند

نماینده سابق ایذه روی آنتن زنده: خانم پیرفلک مشخصات فرد ضارب را به شورای تامین داده است

نماینده مجلس: جبهه پایداری نمی‌گذارد حوادث اخیر در مجلس بررسی شود |

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا