خرید تور تابستان

مولوی عبدالحمید ترور مولوی عبدالواحد را محکوم کرد [+متن بیانیه]

مولوی عبدالحمید، امام جمعه‌ی اهل سنت زاهدان با صدور بیانیه‌ای ترور مولوی عبدالواحد، امام جمعۀ مسجد امام حسین خاشرا محکوم کرد و نوشت: قتل علما و نخبگان که برای جامعه مفید هستند، جنایتی بسیار سنگین و دارای عواقب خطرناکی است. مولانا عبدالواحد یکی از علمای دلسوز، خیرخواه، مردمی، و از نیکان و صالحان شهرستان خاش و از دوستان قدیمی بود.

به گزارش انصاف نیوز، متن کامل بیانیه‌ی مولوی عبدالحمید به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی او در پی می‌آید:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
«إنا لله وإنا إليه راجعون»

خبر ترور ناجوانمردانۀ مولانا عبدالواحد ریگی رحمه‌الله، یکی از علمای سرشناس شهرستان خاش و امام‌جمعۀ مسجد امام‌حسین خاش باعث تأسف و تألم گردید.

بدون شک قتل ناحق از بدترین جنایات و موجب ناراضگی پروردگار است، اما قتل علما و نخبگان که برای جامعه مفید هستند، جنایتی بسیار سنگین و دارای عواقب خطرناکی است.
مولانا عبدالواحد یکی از علمای دلسوز، خیرخواه، مردمی، و از نیکان و صالحان شهرستان خاش و از دوستان قدیمی بود که علاوه بر امامت جمعه در مسجد امام‌حسین، یک شعبۀ حفظ موفق را در کنار آن مدیریت می‌کرد و در مدرسۀ مدینة العلوم خاش هم مدرّس حدیث بود. فرزندان ایشان هم انسان‌هایی مفید و صالح هستند.

بنده این واقعۀ تأسف‌آور را به شدت محکوم می‌کنم و از بارگاه الهی برای آن مرحوم، قبولی شهادت و مغفرت تامه مسألت دارم. خداوند به عموم مردم منطقه، علمای شهرستان خاش و شاگردان مرحوم مولانا، خصوصا بازماندگان و خانوادۀ محترم ایشان اجر و صبر فراوان نصیب فرماید.

عبدالحمید
امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا