خرید تور تابستان

جای خالی «فائزه»!

ابوالفضل بابادی شوراب، روزنامه‌نگار در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز نوشت:

اول. نگارنده این متن عضو هیچ کدام از احزاب اصلاحات نیست و تنها در سال های ۹۳ تا ۹۵ بعلت انتقاد از رویکرد اصلاح طلبان از دو تشکل اصلاح طلب در خوزستان یکی تعلیق شده و دیگری مجبور به انصراف شده و لذا منتقد اصلاح طلبان (و البته اصولگرایان) در این ۶ سال گذشته بوده و هیچ جریان سیاسی‌ای تا اکنون، نماینده افکار او نبوده و نیست، این را گفتم که فردا رسانه های زنجیره ای، او را متهم به دوم خردادی بودن نکنند!

دوم. اینکه در ادبیات جامعه سیاسی ایران، طنزی بازنشر می گردد که مرحوم هاشمی رفسنجانی تنها یک پسر داشت و آن هم فائزه بود، البته این به طنز است، اما نمایانگر آن است که از نگاه سیاسیون و جامعه، فائزه هاشمی رفسنجانی واجد شجاعتی بیش از بقیه خواهر و برادرهایش بوده (امیدوارم بزودی فمینیسم نگارنده را متهم به زن ستیزی نکند)

سوم. امروز غالب اصلاح طلبانی چون احمد زیدآبادی و سیدمحمد خاتمی به بخش روابط عمومی جناح اصولگرا تبدیل شده و به نمایندگی از خواست ملت سخن نمی گویند، بلکه به نصیحت و موعظه ملت می پردازند، که باعث ریزش شدید اصلاح طلبان گردیده و عملا اصلاحات بدنه‌ی اجتماعی و مردمی خود را از دست داده.

چهارم. امروز شجاعانه ترین و صریح ترین سخنان و حرف ها را فائزه هاشمی می زند، دختری که برعکس پدرش عمل می کند و محافظه کاری خانوادگی را رها کرده و درس اصلاح طلبی و تحول خواهی را به مدعیان اصلاح طلب امروز می دهد!

پنجم. انتظار بود اصلاح طلبان که خواست ملت را بر زبان نمی آورند و جامعه از اولویت های آنها رخت بر بسته، حداقل برای بهبود وضعیت امروز هم حزبی و هم جناحی سیاسی خود فائزه هاشمی تلاش می کردند، تا این تصور از بین نرود که اصلاح طلبان تنها سر سفره ی قدرت و ثروت، هوای یکدیگر را دارند.

ششم. رویکرد اصلاح طلبی در جریانات سیاسی مرده است، چرا که اصولگرایان که هیچگاه برای خواست های مدرن جامعه ارزشی قائل نبوده اند و احمدی نژادی ها که در خواب زمستانی به سر می برند و اصلاح طلبان که همانطور گفتم به بخش روابط عمومی اصولگرایان تبدیل شده اند، جریان قالیباف هم می خواهد ادای اصلاح طلبی را در بیاورد اما در انجام درست آن می ماند و متاسفانه هیچ جریان سیاسی، رویکرد اصلاح طلبی و تحول خواهی جامعه را نمایندگی نمی کند و کشور به یک بن بست سیاسی رسیده و جای خالی چند تا فائزه هاشمی که صریح و بدون منفعت شخصی، واسطه ی ملت با هسته قدرت بشوند و کشور را از بن بست سیاسی خارج کنند، حس می شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

   1. شما که از اونور ,
    ساداتی چراا؟!؟!
    کی چی بگه چه خبره!؟!
    حالا زمانی بوده اسلام ملغی شده قرتالعین زحمت کشیده لخت شده تا عبرت آموز بشه که بعید میدانم

 1. روابط عمومی اصولگرایان را خوب اومدی فرهنگستان با اون همه بودجه نمی تونست این اصطلاح را بسازد .ولی در کشورهایی مثل ایران کسی قدرت را به اصلاح طلبان نمی ده که اصلاحش کنند .

  14
  4
 2. شجاعت فایزه نه حماقت ها و دهان گشادی او و امثال تو که کمکی به جامعه نمیکند جز به انحراف کشیدن کشور و جوانان!

  15
  19
  1. شما آموخته اید که بدزبانی کنید؛ نیاموخته اید؛ بلکه بوجود آمده اید تا بدزبان و هتاک باشید! نان توهین کردن، خوردن ندارد!

   7
   3
 3. ابوالفضل بابادی شوراب از بوالفضل بودن بویی نبرده و از حزب باد بودن شورش را در آورده ، و نه یک اصلاح طلب ، بلکه همانند فائزه ساندویچ خور ، وقتی آزاد است یک اپوزسیون به تمام معناست و فریاد شجاعت و آزادیخواهی سر می دهد اما وقتی دستگیر می شود می گوید رفته بودم ساندویچ بخورم!

  12
  4
 4. نویسنده محترم آقای بابادی عزیز اینکه شما هیچ حزب وگروهی را نیافته اید که به آن نزدیک باشید واین همان درد مزمنی است که جامعه ما ازآن رنج می‌برد. باید از مطلق ها دست شست. باهمه انتقادی که به هر حزبی هست اماباید بدنبال وجوه مشترکتان با یکی از آنها بود .تبرّی ازحزب وحزبیت- آنچنان که همه به اشتباه آن را نشانه استقلال خود می‌دانند- را باید کنار گذاشت. دردنیای امروز تحمیل وپیش برد یک نقشه سیاسی بدون حزب ناممکن است .

 5. فائزه هاشمی به خاطر اهانت به پیامبر، مهدور الدم و واجب القتله، جاش توی اسفل السافلین خالیه که انشاالله به زودی روانه اونجا بشه.

  8
  5
 6. فائزه ننگ مردم است. برای خانواده هاشمی آبرو نگذاشته است. وقتی یک دختر منسوب به شیعه امیر انتظام نوکر استبداد شاهی را بر پیشوای آزادادگان ترجیح می دهد، باید بعقلش خندید

 7. ممنون که با این نوشته ها خودتونو به ما نشون میدین! از فائزه هاشمی که به پیامبر توهین کرد حمایت میکنین؟ عجب…

 8. داشتم به دوم خرداد فکر می کردم دورانی بود برای خودش میگن این نسل انقلاب و جنگ را ندیده ولی این نسل دوم خرداد را هم ندیده یا سال هشتاد و هشت اساسا اتفاقات مهم را ندیده در دوران آقای روحانی آمد که اون هم دوران واقعا سختی بود الان یاد دوم خرداد افتادم چقدر مردم خوشحال بودند خوبه یک سری فیلم هایی از دوم خرداد در اینستا بذارید یادیه از خاطره ها الان مردم ایران به خاطره احتیاج دارند حداقل بخشیشون…شیرین بود اون زمان من که احتیاج دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا