طرح حجاب به دانشگاه‌ها ابلاغ شد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از ابلاغ طرح عفاف و حجاب از سوی وزارت علوم به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: رویکرد این طرح فرهنگی و آموزشی است و رویکرد امنیتی ندارد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدضیاء هاشمی در نشست خبری که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد، با اعلام خبر فوق افزود: همواره تأکید شده است که حجاب و عفاف که یک امر فرهنگی و دینی است، باید با روش درست ترویج شود. وزارت علوم نیز سعی کرده است در ابلاغ طرح عفاف و حجاب به دانشگاه به اقتضاهای فرهنگی دانشگاه‌ها توجه کند و زمینه مشارکت دانشجویان را برای ترویج و رشد این امر دینی و فرهنگی فراهم کند.

وی تصریح کرد: در این طرح نوع نگاه به آموزه عفاف و حجاب تحلیل شده است. در بخش عمده‌ای از جامعه نسبت به امر حجاب التزام و پایبندی داریم؛ اما ممکن است رفتارهایی نیز در جامعه وجود داشته باشد که مطلوب نیستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تأکید کرد: در طرح مذکور توصیه شده است که اقتضاها و شرایط دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود. روش‌های غلط آثار منفی به همراه دارد؛ به همین دلیل توصیه شده با روشی درست این امر صورت گیرد تا تمایل به حجاب را در بین افراد ترویج دهیم.

آیین‌نامه برگزاری اردو در دانشگاه به زودی ابلاغ می‌شود

دکتر هاشمی در ادامه با اشاره به بازنگری برگزاری اردوهای دانشگاهی در دانشگاه‌ها گفت: این آیین‌نامه باید از سوی شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها ابلاغ شود. در آیین‌نامه قبل ابهاماتی در زمینه سفرهای آموزشی وجود داشت که شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها سعی کرده است این ابهامات را شفاف‌سازی کند.

وی با تأکید بر اینکه وزارت علوم تابع قانون است، گفت: آیین‌نامه مذکور به زودی ابلاغ می‌شود.

فراهم شدن زمینه گفت‌وگو و تبادل نظر بین تشکل‌های مختلف

وی در ادامه با اشاره به ترویج کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه گفت: در این زمینه جلساتی برگزار شده است. امسال زمینه گفت‌وگو و تبادل نظر بین تشکل‌های مختلف با علایق مختلف فراهم می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/acAqE
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن