خرید تور نوروزی

قالیباف: سوء‌تفاهم‌ها با جمهوری آذربایجان در دیدار با رئیس پارلمان برطرف شد

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان «این اواخر سوء‌تفاهم‌هایی با جمهوری آذربایجان پیش آمده بود که این مسائل در دیدار با رئیس پارلمان این کشور برطرف شد» گفت: قرار شد در آینده سفری به باکو داشته باشم.

به گزارش تسنیم، قالیباف در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد در سخنانی با اشاره به دیدارها و گفت‌وگوهای صورت‌گرفته در این اجلاس با مقامات بلندپایه حاضر گفت: سفری فشرده و پرکار به کشور ترکیه صورت گرفت. این اجلاس که در ادوار گذشته به‌دلیل پاندمی کرونا به‌صورت غیرحضوری انجام می‌شد، امسال با حضور 44 هیئت پارلمانی در سطوح مختلف از کشورهای آسیایی برگزار شد.

وی با اشاره به نشست سه‌جانبه بین رؤسای مجالس جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان و ترکیه در حاشیه اجلاس APA گفت: در حاشیه این اجلاس نشست‌هایی به‌طور خاص با رؤسای مجالس آذربایجان و ترکیه به‌صورت دوجانبه و سه‌جانبه داشتیم که در نشست سه‌جانبه موضوعات مربوط به حمل‌ونقل و ترانزیت کالا و انرژی بین 3 کشور مورد تأکید قرار گرفت.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: همچنین این اواخر سوء‌تفاهم‌هایی با جمهوری آذربایجان پیش آمده بود که این مسائل نیز برطرف شد و قرار شد در آینده سفری به باکو داشته باشم، همچنین مقرر شد این نشست‌ها تداوم داشته باشد.

وی اضافه کرد: گفت‌وگوها برای مسیرهای ترانزیتی شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب صورت گرفت و مقرر شد نشست‌های سه‌جانبه در سطح وزرای خارجه، دفاع و سران شکل بگیرد و بحث‌های مرتبط با حمل‌ونقل، ترانزیت و تجارت نیز مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. بعد می گویند آقای قالیباف بد! کدام سیاست مدار تو جهان می تواند این گونه مشکلات بنیادی کشورش را حل و فصل کند؟

  1
  1
 2. سلام‌‌درپیشگاه‌امام‌زمان‌.ع.
  حضرت‌صاحب‌الزمان‌مهدی‌موعود
  .ع.هم‌میتوانید‌بگویید‌زنگه‌زور
  وایروان‌ارض‌اسلام‌نیست‌.تاریخ
  دقیق‌‌وقایع‌قفقاز‌در‌‌دوره‌قاجار
  ‌در‌‌آرشیو‌وزارت‌خارجه‌وکتب
  تاریخی‌حتما‌موجود‌است‌حضرت
  علی.ع.میفرمایند‌حق‌رابگویید
  هرچند‌‌در‌ظاهر‌به‌ضرر‌‌شما‌باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا