خرید تور تابستان

قطعی اینترنت هم به سوخت ربط دارد؟


براساس اطلاعات سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران، شب گذشته یک اختلال دو ساعته در ترافیک داخل کشور رخ داد.

به گزارش ایسنا، در همین رابطه امیر محمدزاده لاجوردی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور شب گذشته با انتشار پستی در فضای مجازی در این باره گفت: شاهد افت ترافیک یکی از مراکز IXP کشور بودیم که توسط همکارانم این مشکل مرتفع گردید.

اما  امروز هم شواهد حاکی از آن است که این اختلال در ترافیک داخل کشور همچنان وجود دارد و کندی اینترنت احساس می‌شود. در همین رابطه شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد: به دلیل بروز مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه، شاهد افت موقت کیفیت سرویس IXP خواهیم بود و از شکیبایی شما تا رفع مشکل سپاسگزاریم.


اصلاحیه در چهارشنبه ساعت ۹ شب و توضیح درباره‌ی حذف یک پاراگراف:

یکی از اعضای تیم ارتباطات ابر آروان در پیامی ارسالی به انصاف نیوز نوشت: دیروز خبری را با عنوان «قطعی اینترنت هم به سوخت ربط دارد» در رسانه‌ی انصاف نیوز منتشر کردید. در بخش نهایی این گزارش به اختلال اینترنت به دلیل نبود سوخت اشاره شده در حالی که اختلال اینترنت کشور دو روز گذشته به دلیل اختلال IXP تهران بوده و ارتباطی با ابر آروان ندارد. با این حال به دلیل هم‌زمان شدن از دسترس خارج شدن دیتاسنتر بامداد ابر آروان به دلیل قطعی برق با این موضوع، از اطلاعیه‌ی ابر آروان برای بیان دلیل قطع و اختلال اینترنت استفاده شده. در حالی که این دو موضوع به هم بی ارتباط هستند و از دسترس خارج شدن دیتاسنتر بامداد ابر آروان ارتباطی به اختلال اینترنت کشور ندارد. لطفا ابر آروان را از بخش آخر این خبر حذف کنید. «همچنین یکی از دیتاسنترهای داخلی (ابرآروان) هم از مدار خارج شده بود و در این باره به کاربران خود توضیح داد: کاربر دیتاسنتر بامداد، قطعی برق مکرر و بسیار طولانی مدت، هم‌چنین عدم پایداری برق منطقه، در کنار مشکل سوخت‌رسانی، باعث فشار مضاعف و از دسترس‌ خارج شدن ژنراتورها و در نتیجه از مدار خارج شدن دیتاسنتر بامداد ابر آروان شده است».

متشکرم

انتهای ‌‌‌پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا