خرید تور نوروزی

زارع پور: من اختیاری درباره فیلترینگ ندارم

چند روز پیش رئیس جمهور اعلام کرد که مشکل کندی اینترنت باید برطرف شود. اما به گفته مسئولان این موضوع مربوط به نهادهای امنیتی است.

به گزارش تابناک، وزیر ارتباطات اعلام کرد که در مورد رفع محدودیت اینستاگرام و واتس‌اپ که فیلتر شده اختیاری ندارم و این موضوع مربوط به نهادهای امنیتی است.

زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مشکلات کندی اینترنت و فیلترینگ اعلام کرد: من نگفتم در وزارتخانه اختیاراتی ندارم. من در مورد رفع محدودیت در این دو پلتفرم (اینستاگرام و واتساپ) که فیلتر شده است گفتم اختیار ندارم؛ چون تصمیم نهادهای امنیتی است. صلاحیت مسئله در اختیار آنان است.

وی درباره این موضوع که رئیس شورای‌عالی فضای مجازی است این شائبه به‌وجود آمده که مسئله کیفیت اینترنت در دولت پاسکاری می‌شود، گفت: در حالت فوق‌العاده کار دست نهادهای امنیتی است، اما مرجع تصمیم‌گیری درخصوص فیلتر و رفع فیلتر سرویس‌های مختلف در حالت عادی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است که دبیرخانه آن هم در دادستانی کل کشور است.

گفتنی است این کارگروه ۱۳ عضو دارد که ۶ عضو آن اعضای دولت هستند و تصمیم‌گیری آنجا انجام می‌شود.

وزیر ارتباطات ادامه داد: اینکه گفتم فیلتر و رفع فیلتر در حوزه اختیارات من نیست به این علت است که قانون جرائم رایانه‌ای درخصوص فیلتر و رفع فیلتر، سازوکاری تعریف کرده است. دولت در این کارگروه اکثریت نیست و اختیارات آقای رئیس‌جمهور هم در حد نمایندگانی است که در این کارگروه حضور دارند؛ منتهی در حوزه زیرساخت و شبکه، اینترنت ثابت و موبایل بنده مسئول هستم و هیچ‌وقت هم از خودم رفع تکلیف نکرده‌ام. ما شبانه‌روز مشغول هستیم که زیرساخت‌های ارتباطی را توسعه دهیم.

وی گفت: دستور رئیس جمهور  برای رفع کندی سرعت اینترنت، مربوط به فیلترینگ در پلتفرم‌های خارجی شبکه‌های اجتماعی نبوده و به طور کلی اعلام کرده اند. ما داریم همه موارد را بررسی می‌کنیم. اگر حوزه زیرساخت نیازمند تصمیماتی باشد یا قرار باشد در حوزه فیلترینگ تصمیماتی گرفته شود، همه را با هم بررسی کرده و یک بسته پیشنهادی هم در ارتباط با دستور رئیس‌جمهور آماده می‌کنیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا