خرید تور تابستان

«علفزار» و دیدگاه سردار وحیدی!

حجت‌الاسلام مجتبی لطفی، از شاگردان مرحوم آیت‌الله منتظری در یادداشتی تلگرامی نوشت:

نمی دانم فیلم علفزار را دیدید یا نه. در فیلم، معاون دادستان از بازپرس می خواهد پرونده چند جوانی که به باغی حمله ور شده و دست مردان را بسته و به زنان تجاوز کردند مختومه کند زیرا پسر یکی از مدیران گردن کلفت شهر در بین متهمان است. در یک صحنه، معاون دادستان در حالی با پیشانی پینه بسته، یقه از بیخ بسته، به بازپرس فشار می آورد و تهدید می کند، که در حال بالازدن آستین برای وضوست و صدای اذان از دادسرا پخش می شود! کارگردان کاری کارستان کرده تا بازار داغ ریا و تزویر را زیر سایه نماز و اذان به تصویر کشد. خواستم چیزی بنویسم و لعنت بر چنین وضو و پیشانی پینه بسته بفرستم. تا اینکه
احمد وحیدی وزیر کشور گفته است: «هر کدام از مؤمنان احساس کردند در مجموعه‌ای نسبت به نماز کوتاهی می‌کنند، به ما گزارش کند. ملاک ارزیابی ما در پذیرش مسئولیت‌ها امر نماز است».

قاعدتا وزیر کشور به عنوان یک مقام عالی کشور که مسئولیت خطیری در پاره‌ای از امورات اجرایی دارد باید حرف حساب بزند. ما نیز  معتقدیم نماز ستون دین است و اگر حقیقت آن که کرنش در برابر خالق هستی و پشت سر انداختن دیگر خالق های دروغین و مستبد، با گفتن الله اکبر است، اقامه گردد، آثار فردی و اجتماعی بسزایی دارد اما چند نکته:

۱. آیا نمازخوان بودن کارگزاران دولتی در ادارات و وقت رسیدگی به مردم را تلف کردن، ضایع نمودن حق مردمی نیست که کارشان لنگ می‌ماند؟

۲. اینکه مردم را به گزارش دادن بی نمازهای ادارات ترغیب کنید، جاسوسی مردم از یکدیگر نیست و آنان را در برابر هم قرار دادن؟

۳. اگر کارمندی  بواسطه ترس از گزارش، و نان بریدن، نماز بخواند، این اسمش عبادت ریایی نیست؟

۴.قرار است نماز از منکر جلوگیری کند، این نماز موصوف خودش منکر نیست؟ نصب چنین آدمی چطور؟

۵. ۴۳ سال نیست که در گزینش، نمازخوانها و روندگان به نماز جمعه را جذب و مدیر کردید و با وضو و چفیه آمدند و بر اثر کور عقلی مدیریتی دیگر مردم نمازخوان را بی نماز کردید؟

۶. مگر حدیث نفرمود به طول رکوع و سجود فرد نگاه نکنید بلکه به صدق کلام و ادای امانت بنگرید؟ در این چند دهه اگر صدق و امانت در کار بود، روز به روز پسرفت جامعه را شاهد بودیم؟

۷. به مردم قول حکومت علوی دادید؛ در کدام دستورالعمل علی(ع) از نماز خواندن مدیران ذکری به میان آمده؟ کجا علی آروزی مرگ کرده به دلیل بی نمازی کارگزارش؟

۸. از چند دهه قبل به این سو با سازکارهای پر هزینه از جیب مردم خواستید فرهنگ نماز را جاری و ساری کنید؛ آیا آماری از خیانت با نمازهای حکومتی دارید که آمار بی نمازی را به اوج رساندند؟

۹. مردم مالیات می‌دهند که کارکنان شما در ادارات و سازمانها نماز بخوانند یا امور مردم و جامعه را رتق و فتق کنند؟

۱۰. اول انقلاب با شعار دهان پر کن تقدم تعهد بر تخصص، هم تعهد ضایع نشد و هم متخصصان را منزوی کردن و سفلگان را برصدر نشاندن؟

نه جناب وزیر کشور! اگر به عقل و برداشت شرعی منبعث از عقلانیت رجوع کنید در دوگانه مدیر توانای بی نماز/ مدیر ناتوان با نماز؛ به یقین اولی تقدم دارد و بوی گند خیانت دومی با پیشانی پینه بسته، تا فرسنگ‌ها مشام را آزار می دهد و جامعه ای با وجود اینان در مصدر امور علفزاری بیش نیست!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. جناب آقای لطفی!
  فرد مورد اشاره شما از شاگردان و پیروان مرحوم مصباح یزدی هستند. این گفته ایشان عجیب نیست. عجب از شماست که با آگاهی از منویات این فرقه اینگونه نقد می کنید.

  6
  8
  1. جناب لطفی اینکار وزیر بسیار ناپسند میباشد ولی نون به نرخ روز خوردن جنابعالی این تیپی که دارید زشت تر و توهین به لباس روحانیت است

   3
   14
 2. جناب شیخ با اون قیافه روشنفکرمابانهات، لطفاً مصادره به مطلوب نکن.
  تو درس حوزه خواندی و شهریه گرفتی که نماز خوان تربیت کنی نه مدیر بی نماز

  2
  16
 3. جناب شیخ با اون قیافه روشنفکرمابانه ات، لطفاً مصادره به مطلوب نکن.
  تو درس حوزه خواندی و شهریه گرفتی که نماز خوان تربیت کنی نه مدیر بی نماز

  3
  13
 4. ایشان درست می‌فرمایند ولی امان از سیاست زدگی!! وگرنه هم جناب لطفی وهم وحیدی وخیلی از دیگران اینهارا میدانند ولی چه میشود کرد وقتی انتصاب وارتباط وانظباط همه رابطه ای هست نه ضابطه ای!! هر کسو ناکسی به مدیریت راه پیدا میکند وهرکاری که دلش میخواد میکند این مطالب پیش کش!!

 5. بابا حداقل وقت میذاشتی فیلمو نگاه میکردی پسر شهردار متهم نبود بلکه شاکی بود در واقع شهردار شاکی بود اما به خاطره ماجرای استخر مختلط و شرب خمر و زنان مایو پوش که عروس و دخترش میشد میخواست پرونده صدا نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا