خرید تور نوروزی

گفت‌وگوی رابرت مالی با بی بی سی: «به دنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم»

تسنیم نوشت: «رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفتگو با “بی‌بی‌سی” گفت که علیرغم بدتر شدن مشکلات با جمهوری اسلامی ایران در دو سال گذشته، دولت آمریکا به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست و همچنین دیپلماسی هنوز بهترین راه حل است.

مالی در پاسخ به این سوال که آیا تصدیق می‌کند تلاش دیپلماتیک دو ساله بین واشنگتن و تهران شکست خورده است، گفت: «دیپلماسی هرگز مانند کارهای دیگر به پایان نمی‌رسد.» مالی اظهار کرد که دولت بایدن تحریم‌هایی را برای مهار ایران در خاورمیانه اضافه کرده و جامعه بین المللی را در این خصوص همراه با خود کرد.

وی در خصوص روابط با ایران مدعی شد: «روابط با تهران از زمان روی کار آمدن دولت (بایدن) و آغاز گفتگوهای غیرمستقیم با مقامات ایرانی در آوریل 2021 بدتر شده است. در آن زمان، مذاکرات به دلیل خواسته‌های فراتر از برجام به بن بست رسید.»

مالی در پاسخ به این سوال که آیا توافق هسته‌ای 2015 با ایران کاملاً مرده است، از پاسخ مستقیم اجتناب کرد و مدعی شد که دولت ایران فرصت‌های متعددی را برای پایان دادن به این بحران رد کرد.

وی گفت که ایالات متحده مایل است به گفتگو با ایران بر سر برنامه هسته‌ای ادامه دهد تا به یک نتیجه دیپلماتیک برسد: «دیپلماسی همچنان اولویت رئیس جمهور بایدن است و گزینه نظامی علیه ایران و برنامه هسته‌ای آن‌ها تنها آخرین راه حل است. گزینه نظامی گزینه بسیار دشواری است و رئیس جمهور بایدن درگیر آن نمی‌شود.»

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران همچنین در خصوص تغییر رژیم در ایران گفت: «ما به دنبال تغییر رژیم نیستیم و فکر می‌کنم به اندازه کافی تجربه غم‌انگیز در زمینه مهندسی کردن تغییر رژیم به ویژه در خاورمیانه داشته‌ایم.»»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. آقای مالی کشور من فرصت سوزه کشور شما احمقه به خصوص در خاورمیانه به خصوص در مورد ایران دوست داشتید ایران نرمال باشه باهاش نرمال رفتار میکردید تا نرمال بشه وقتی با کسی استثنایی رفتار کنید ناخودآگاه استثنایی می شود اگر آمریکا با ایران همکاری می کرد تا الان اصلاحات به نتیجه رسیده بود ولی ترجیح دادید به خاورمیانه لشکر کشی کنید و هر روز ایران را تهدید کنید آمریکا هم یکی از متهمین نابودی اصلاحات در ایران هست مچکرم که اجازه دادید سیاست خارجی تون را عربستان و اسرائیل تعیین کنند بقیه مردم منطقه را بدبخت کردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا