خرید تور نوروزی

روحانی در دیدار جمعی از روزنامه‌نگاران: چاره‌ای نداریم جز اینکه نظام را حفظ و آن را درست کنیم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق ایران در دیدار با جمعی از روزنامه‌نگاران که صبح امروز برگزار شد، سخنرانی امام خمینی در بهشت‌زهرا در ۱۲ بهمن ۵۷ را مانیفست و معیار جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امام مبنا را رای اکثریت مردم می‌‌دانست؛ حتی در این سخنرانی فرمود به پشتوانه اینکه مردم ایشان را قبول دارند، دولت تشکیل می‌دهد.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه قدرت نرم و هوشمند ما مردم هستند، افزود: امام و مقام معظم رهبری همواره بر مردم به عنوان قدرت اصلی نظام تکیه داشتند. اگر بتوانیم مردم را جذب کنیم، موفق می‌شویم، اگر از مردم فاصله بگیریم شکست می‌خوریم. قدرت ما فقط در توان نظامی و تسلیحاتی نیست، قدرت ما مردم هستند. اگر پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و سپاه جان برکف و بسیج مخلص داشته باشیم ولی حمایت مردم را نداشته باشیم، شکست می‌خوریم. در جنگ تحمیلی وقتی پیروز شدیم که ارتش و بسیج و سپاه و نیروهای مردمی در صحنه بودند و وقتی مجبور به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شدیم که خطر کمرنگ شدن حمایت مردم وجود داشت.

او افزود: یکی از مشکلات حوادث چند ماه اخیر، ایجاد شکاف عمیق اجتماعی بود. مسئولان بدانند نارضایتی‌ها باید چاره‌جویی شود. برای اقناع مردم باید اقدامات لازم فرهنگی و سیاسی انجام شود. ریشه‌یابی اعتراضات و پاسخگویی به مردم وظیفه مهم مسئولان است.

او با اشاره به برگزاری پنج انتخابات در اولین سال پیروزی انقلاب گفت: مجلس اول بهترین دوره در تمام ادوار مجالس شورای اسلامی بود؛ همه گروه‌ها و جریانات در آن شرکت کردند و انتخاباتی آزاد و پرشور شکل گرفت. در دیگر انتخابات برگزار شده در آن سال نیز مشارکت گسترده گروه‌های سیاسی و مردم را شاهد بودیم. سال ۱۳۵۸ الگوی خوبی است که می‌توان به آن رجوع کرد و امیدوارم انتخاباتی که سال آینده برگزار می‌شود و دیگر انتخابات پیش‌رو، با عمل به قانون اساسی و وظیفه نظارتی شورای نگهبان و اتکا به مجاری قانونی تائید صلاحیت‌ها، در چنین فضایی برگزار شود تا با اتکا به قدرت مردم بتوان کشور را از این شرایط سخت عبور داد.

او با تاکید بر اینکه آغازگر این راه حاکمیت است، افزود: با وجود توطئه‌های خارجی باید دولت و مجلس با حمایت اکثریت مردم شکل بگیرد. با دولت و مجلس اقلیت نمی‌شود انسجام داخلی و توان حل مشکلات ایجاد کرد. کلید حل مشکلات امروز بازگشت به انتخابات رقابتی با حضور گسترده مردم در صحنه است.

روحانی گفت: ما چاره‌ای نداریم جز اینکه نظام جمهوری اسلامی را حفظ و آن را درست کنیم. نظام متعلق به این و آن نیست، نظام متعلق به همه ملت ایران است. مردمی که از ما برگشتند را باید برگردانیم. حتی اگر حاکمیت یکدست می‌شود باید مسیری طی کند که مورد پذیرش همه مردم باشد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. جامعه ما گرچه با آزادی ایده آل فاصله دارد اما اینگونه نیست که مردم دستشان درانتقاد بسته باشد الان درجامعه مابه هردلیل باب انتقاد مسدود نیست حکومتهای مذهبی ذاتا سالم اند باید یک جهش درمسؤولان بوجودآیدو ازغروروترس فاصله بگیرند و بامردم آشتی کنند. وازمردم طلب بخشش کنند تا رابطه تقابل به تفاهم دگرگون شود اکنون بهترین فرصت است ازمویِّدپروری دوری کنند اکثریت رابه اقلیت مزور مداح ترجیح دهند. حقوق مردم راپاس بدارند…

  1
  2
 2. آرزوی قلبی همه انقلابیون است که بشود نظام را حفظ و درست کرد، اما آیا چیزی از نظام مانده که بشود کاری باهاش کرد؟ سیاست ورزی رویا ورزی نیست.

  1
  1
 3. (حتی اگر حاکمیت یکدست می شود باید مسیری طی کند که مورد پذیرش مردم باشد)؟
  آقای روحانی حالت خوبه؟!
  یکدست کردن حاکمیت با تبعیت از رای متکثر مردم قابل جمع است؟؟؟!
  هدف شما با هدف کسی که سی سال است بر طبل یکدست کردن حاکمیت می کوبد یکی نیست، مگر اینکه جمله متناقضتان ریاکارانه باشد.

  1
  1
 4. ایران افقانستان 1401 را نمیتوان!!هرگز بدون فرش برای خانه داران مدیریت نمود؟!!!!

 5. و یک کوششی از مدیریت سازمان راهداری مرکزی ایران افقانستان 1401 بشود که آدمان نیازدار به خابیدن روزانه ای شبانه ای دارای خاب در اندازه زمانی ارزشمند باشند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا