خرید تور تابستان

ویرگولِ بازیگوش و حقوق 1402 بازنشستگان!

غلامرضا بنی اسدی، روزنامه‌نگار در یادداشتی با عنوان «ویرگولِ بازیگوش و حقوق 1402 بازنشستگان!» که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

مراقب این ویرگول بازیگوش باشید. باز مثل پارسال نیاید بنشیند بین “سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح” و کارگران مظلوم و بازنشسته “تامین اجتماعی” را به فغان بیندازد. مصائب این قشر مظلوم را در سال ۱۴۰۱ به یاد آورید و نگذارید حتی باد، ویرگول بیاورد و بکارد جایی که نباید. تایپیست محترم هم حتما حواسش باشد، سرِ خود، مثل سال پیش، قانون ننویسد برای قشری که از جیب خود نان می خورند. دولت محترم را به زحمت نیندازید، زحمت ما که نمک زندگی است!

کم به خیابان نیامدند کسانی که سازندگان خیابان و خانه و حتی آبادگران بیابان اند. همان روزها به صراحت نوشتیم که خیابان جای بازنشستگان نیست. نباید جوری رفتار شود که برای اصلاح فرایند مجبور باشند بر آسفالتی، پای بکوبند که به دست خود بر زمین پوشانده اند. خیلی حرف بود که بخشی گفته آمد و بسیاری، ناگفته و نانوشته ماند.

قصد بیان آنچه رفت را ندارم فقط یادآور می شوم که امسال را مراقبت کنند حضرات که مسائل سال پیش تکرار نشود. ناظر به عدالتِ بیمه ای و با در نظر داشتِ میزانِ بیمه پردازی، حقوق و مستمری ها را به روز کنند تا فردای مان سخت تر از امروز نشود. هرچند طلبکاری 25 درصدی متناسب سازی سال 1400 و متناسب سازی 1401 همچنان، باقی است. همین هم باعث می شود امروزمان سخت تر از دیروز بگذرد. به ویژه که تورم، مهر دریده، همه چیز را زیر دست و پا له می کند. دیگر فرصتی برای مزمزه کردن آرزو ها نیست برای جوانان. موی سفید کرده های تولید که از برنامه های خود هم فرسنگ ها عقب می مانند. این قطار گرانی، با شتابی که دارد، امید و آرزو و برنامه و طرح، همه را زیر می گیرد. نگذارند روزهای 1402، همه چیز به سیاق 1401 باشد. به تاکید می گویم،

مراقب ویرگول باشید که امسال، باز شر، به پا نکند. کلمات را هم مواظبت کنید که درست، جانمایی شوند در جملات و الا اگر زخمِ ویرگول، بهبود یابد، خطِ اثر آن کلمات، همچنان باقی است در اذهان. بازنشستگان، متناسب با حق بیمه ای که پرداخت کرده اند، توقع حقوق دارند. نه یک ریال بیشتر و نه یک ریال کمتر.

عدالت هم همین را می گوید نه آنچه سال پیش اتفاق افتاد و برخی ها به خطا به آن عنوان عدالت دادند که در حقیقت قربانی کردن این مفهوم متعالی و جامعه ساز بود، پیش پای یک تصمیم غلط. ویرگول هم بارکشِ این گناه شد. ان‌شاءالله خبرهای خوش بشنویم از تصمیم های درستِ دولتِ محترم و مجلسِ گرامی.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. با سلام خدمتجناب آقای بنی اسدی
    دست گلت درد نکنه سپاسگذارم از بابت مطالبی که نوشتید

  2. سلام ممنونم از مطالب بحق شما اما کو گوش شنوا وعدالت همه ایمان واعتقادمان را سوزاندن

  3. خود آقای بنی اسدی بهتر از هرکسی میداند ویرگول، دست اجانب و ضد انقلاب بهانه ای بیش نیست !!! چراکه کار از دست دولت خارج شده و آدم‌های کاردان و باتجربه ای هم درون دولت نیست که بتوانند دردی را دوا کند!

  4. بنظرم باید بیشتر مراقب افراد بازیگوش و شیطان صفت باشیم تا ویرگول بازیگوش!! ویرگول را همین افراد بازیگوش در جملات قرار میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا