ورود شورا به موضوع قطع درختان سایپا

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران از انجام بررسی های لازم برای تعیین علت خشک شدن بیش از ۱۰۰ اصله درخت در محوطه کارخانه سایپا خبرداد.

محمد حقانی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: قطع حدود۱۰۰  اصله درخت در مجموعه شرکت سایپا(محوطه ساختمان) چندی پیش به شهرداری منطقه گزارش شد که بررسی گزارش از همان زمان در دستور کار قرار گرفت و اخطاریه های لازم به این شرکت داده شد.

وی اضافه کرد: همچنین به موازات بررسی موضوع، به طور ویژه در کمیته ای که در سازمان بوستان ها تشکیل شده دو کارشناس نیز از کمیته محیط زیست برای بررسی موضوع انتخاب شدند.

حقانی با بیان اینکه بررسی‌ها  نشان داد که درختان قطع شده، خشک شده بود اما مکاتبات و مراحل قانونی برای اخذ مجوز قطع درخت از شهرداری طی نشده بود ، گفت: البته مسئله مهم این است که چرا این درختها خشک شدند که سناریوهای مختلف وجود دارد که آیا این خشک شدن به علت عدم آبیاری، عدم نگهداری درست و… اتفاق افتاده بود یا خیر، که کارشناسان شورای شهر برای پاسخگوی به سوال چرایی خشک شدن ماموریت دارند.

حقانی با بیان اینکه شهرداری منطقه و سازمان پارک‌ها نیز  باید  علت خشک شدن درختها را بیابند ،گفت: البته با رسانه ای شدن موضوع شرکت سایپا نسبت به آبیاری مابقی درختان اهتمام بیشتری دارد که از برکات رسانه ای شدن موضوعات مربوط به درختان است.

در گزارش اولیه که انصاف نیوز آن را منتشر کرده بود این ادعا مطرح شده که درخت ها خشکانده شده و یا پس از قطع آنها برای درآوردن ریشه ها صحنه سازی خشن نشان دادن آنها تلاش شده بود. [لینک]

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن