خرید تور تابستان

لاریجانی: همه حقوق‌های غیرمتعارف به خزانه برگردد

رئیس مجلس گفت: همه حقوق‌های غیرمتعارف پرداخت شده باید به خزانه مسترد شوند.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز پارلمان، پس از ارائه گزارش رئیس دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نامتعارف طی سخنانی اظهار داشت:‌ از رئیس و کارکنان دیوان محاسبات به خاطر ارائه این گزارش که با دقت، وسواس و امانت آن را تهیه کردند و برای بخش‌های مختلف مدیریتی کشور هم لازم بود، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: دیوان محاسبات در این گزارش حقوق‌های مدیران نهادهای مختلف کشور، نیروهای مسلح و نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری را هم مورد بررسی قرار داد و به نتیجه رسید و گزارش آن را تقدیم کرد؛ این گزارش در سه بخش حقوق‌های نامتعارف،‌ پاداش‌های نامتعارف و وام‌های نامتعارف تدوین شده بود که به نظر می‌رسد، گزارش کاملی بود و می‌تواند پایه کار برای اصلاحات قانونی و نیز پیگیری موضوع باشد.

رئیس مجلس تصریح کرد: از بین صد هزار مدیری که در حال حاضر در کشور خدمت می‌کنند، حدود 390 تا 400 مدیر از حقوق نامتعارف برخوردار بودند که دیوان محاسبات پرونده‌ای را برای هر یک از آنان تشکیل داد و تاکنون 50 میلیارد ریال از حقوق‌های نامتعارف پرداخت شده، به خزانه مسترد شده است و مابقی این ارقام هم باید مسترد شوند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه پول‌های غیرمتعارف و نادرستی که برخی از مدیران دریافت کردند، لکه‌ای برای سیستم مدیریتی کشور بود، گفت: همه این ارقام باید مسترد شوند و همچنین با مدیران متخلف در این زمینه باید برخورد شود.

وی برهمین اساس ابراز امیدواری کرد که گزارش دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نامتعارف منشأ اصلاحات اساسی در کشور شود و افراد نتوانند سوءاستفاده کنند.

رئیس مجلس در پایان تاکید کرد: گزارش دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نامتعارف می‌تواند موضوع و ابعاد تخلف را کاملا روشن کند، به نظر می‌رسد پیگیری و اصلاح این مسئله امر مهمی است که دیوان محاسبات باید آن را انجام دهد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. جنا ب لاریجانی ، اگر مجلس نماینده مردم است قانونی شفاف برای حقوق و مزایای کلیه کارکنان کشوری و لشگری حکومت تصویب کند ، برای اینکه از سد شورای نگهبان بگذرد ، منصوبین الهی را مستثنی کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا