دو خبر از لغو سخنرانی باقی در دانشگاه شریف

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شریف تهران از لغو سخنرانی عمادالدین باقی در دانشگاه شریف خبر داد.

خشایار پورطاهر با اعلام لغو نشست صلح در دانشگاه شریف، به خبرنگار ایلنا گفت: این برنامه مشترک که به‌همت کانون یاری‌گران و انجمن اسلامی دانشگاه شریف قرار بود با عنوان «نشست صلح» و باحضور عمادالدین باقی، سیدجواد میری و علی‌محمد صابری برگزار شود، برنامه‌ای اجتماعی بود که بنا بر این بود با صحبت‌های باقی، میری و صابری و چند فعال اجتماعی و دانشجویی و با موضوع معضل افزایش خشونت در منطقه آسیب‌شناسی شود که متاسفانه علی‌رغم موافقت اولیه مسئولان، چند ساعت پیش از آغاز آن لغو شد.

او گفت: عمادالدین باقی قصد داشت از منظر آموزه‌های اسلامی و با تاکید که عدم انطباق چنین خشونت‌هایی با این آموزه‌ها و این‌که این خشونت‌ها در اسلام محکوم است، به موضوع بپردازد و دیگر سخنرانان نیز بنا داشتند از منظر جامعه‌شناسی این مسئله را بررسی کنند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شریف همچنین با اشاره به برگزاری بخش دوم این برنامه با حضور فعالان اجتماعی و دانشجویی گفت: در بخش دوم قرار بود برخی از فعالان حوزه کودک و سازمان‌های مردم‌نهاد درباره تاثیرات مخرب این خشونت‌ها در زندگی و رشد کودکان منطقه صحبت کنند که رایزنی‌های لازم نیز انجام شده بود.

او با تاکید بر این‌که درخواست مجوز از سوی کانون دانشگاه شریف انجام شده بود، اعلام کرد: انجمن اسلامی برگزار کننده اصلی مراسم نبود و پس از انجام رایزنی‌های اولیه از سوی این کانون، معاونت فرهنگی دانشگاه اعلام کرد حراست مانع از ورود سه سخنران اصلی به دانشگاه شده است.

تسنیم: «لغو سخنرانی فتنه‌گر در دانشگاه شریف»

خبرگزاری اصولگرای تسنیم نوشت:

پیرو خبر روز گذشته درباره برگزاری «نشست صلح» با سخنرانی عمادالدین باقی از محکومان فتنه 88 در این دانشگاه، این نشست لغو شد.

این نشست قرار بود امروز ساعت 15 در محل آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شود.

عمادالدین باقی یکی از محکومان امنیتی است که در سالیان گذشته به اتخاذ مواضع ساختارشکنانه‌ معروف شده است.

وی در جریان انتخابات با شکوه ریاست جمهوری دهم که با مشارکت حدود 40 میلیون نفر انجام شد، از مدعیان بروز تقلب و حامیان آشوب‌طلبان 88 بود.

باقی در سالهای اخیر چندین بار به دلیل ارتکاب جرائم امنیتی، دستگیر و روانه زندان شده بود.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا