خرید تور تابستان

خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۱۸ اسفند ۱۳۷۸: بازجوی پرونده قتل های زنجیره ای گفته که همین گروه، حاج احمد آقا را هم کشته اند اما…

شب، حسن‌آقا خمینی آمد. گزارش سفر به پاکستان و آفریقای جنوبی را داد و از خطر حزب مشارکت و اختلاف آقایان [مهدی]کروبی و [سیدمحمد موسوی]خویینی‌ها گفت و برای مراسم سال حاج احمدآقا دعوت کرد. گفت، آقای [محمد]نیازی، رییس سازمان قضایی [نیرو‌های مسلح]و آقای براتی، بازجوی پرونده قتل‌های زنجیره‌ای با او ملاقات کرده‌اند و گفته‌اند، همان گروه قاتل اعتراف کرده‌اند که حاج احمدآقا را هم آن‌ها کشته‌اند، ولی دلیل نداشته اند.

سرویس تاریخ «انتخاب» نوشت: در خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۱۸ اسفند ۱۳۷۸ آمده است:

آقای حسین مرعشی، [نماینده کرمان]آمد. گفتآقای خاتمی، [رییس‌جمهور]، سران گروه‌های چپ را به جلسه‌ای برای مذاکره دعوت کرده است. در خصوص مسایل احتمالی قابل طرح در جلسه مشورت کرد و گفت، بین حزب مشارکت و مجمع روحانیون و … در مورد ریاست مجلس اختلاف افتاده و آقای [سیدمحمد موسوی]خویینی‌ها، در خفا مشارکت را خط می‌دهد و این باعث رنجش آقای [مهدی]کروبی هم شده است.

[آقای علی نعمت‌زاده]، نماینده سقز و بانه آمد. در مجلس ششم رأی نیاورده است. از استاندار و مشارکتی‌ها انتقاد داشت و راجع به آب سقز و سد بانه، مطالبی گفت.

آقای [سیدمحمد]علیزاده، [مدیرعامل سازمان عمران و مسکن بنیاد جانبازان]، با جمعی از همکارانش در بخش ساختمان و عمران آمدند. از طرح‌های در دست ساخت گفتند؛ منجمله بخش نفت و گاز و زلزله‌نگاری و سد و فرودگاه، برای گرفتن پروژه‌هایی از پارس جنوبی استمداد و از اوضاع سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور اظهار نگرانی کردند و گفتند، همه طرح‌های در دست اجرا، از دوران سازندگی است.

آقای علی لاریجانی، [رییس سازمان صدا و سیما]آمد. گزارشی از جلسه امروزشان در مورد وضع مطبوعات داد و پیشنهاد‌هایی و گفت، آقای [احمد]جنتی، [دبیر شورای نگهبان]، عازم سفر مکه است و درست نیست که با این همه کار انتخابات و … سفر برود. تلفنی از آقای جنتی پرسیدم؛ تأیید کرد و گفت، پیش از سفر، سرنوشت انتخابات تهران مشخص می‌شود و در بعضی شهر‌هایی که مشکل داریم، به بعد از حج موکول می‌شود. عصر عقد ازدواج صبیه اکبر اعرابی- از محافظان قدیمی- را بستیم. عفت هم شرکت کرد.

شب آقای [محمدحسن]تولایی، [رییس هیأت نظارت بر انتخابات استان تهران]آمد. گفت، به دستور شورای نگهبان، تجدید شمارش آرا به طور رندوم در تهران متوقف شده و فردا تعدادی از صندوق‌های مورد شکایت شمرده می‌شود. تأکید کردم، به گونه‌ای عمل کنند که جای شبهه و تبلیغ و سمپاشی نماند؛ همین را به آقای جنتی هم گفتم.

امروز کارگران معترض به معافیت کارگار‌های کوچک از شمول قانون کار، در مقابل مجلس اجتماع داشتند و شعار‌های تُندی علیه مجلس و بازار و اتاق بازرگانی دادند. در بعضی از دانشگاه‌های دولتی و آزاد هم به صورت پراکنده اجتماعات و اعتراضاتی نسبت به وضع معیشت و امور رفاهی دانشجویان روزانه برپا می‌شود.

شب، حسن‌آقا خمینی آمد. گزارش سفر به پاکستان و آفریقای جنوبی را داد و از خطر حزب مشارکت و اختلاف آقایان [مهدی]کروبی و [سیدمحمد موسوی]خویینی‌ها گفت و برای مراسم سال حاج احمدآقا دعوت کرد. گفت، آقای [محمد]نیازی، رییس سازمان قضایی [نیرو‌های مسلح]و آقای براتی، بازجوی پرونده قتل‌های زنجیره‌ای با او ملاقات کرده‌اند و گفته‌اند، همان گروه قاتل اعتراف کرده‌اند که حاج احمدآقا را هم آن‌ها کشته‌اند، ولی دلیلی نداشتند و حرف‌ها قابل قبول نبود، مثل بسیاری از اعترافات دیگرشان که گویا برای نجات از دست بازجو‌ها و بزرگ کردن پرونده کرده‌اند و با این ترفند، نظر مقامات را به کذب بودن محتوای پرونده جلب کنند. گفت سپس با رهبری و رییس‌جمهور هم ملاقات کرده است و آن‌ها هم گفته‌اند، ادعا دروغ است. از سفر به پاکستان راضی است و دولت پاکستان در سطح خوبی تحویل گرفته. آقای [سیدمحمد موسوی]بجنوردی، ابوالزوجه همراهش بود. در ملاقات با ژنرال [پرویز]مشرف، در مورد تأیید زندانی شدن نواز شریف صحبت شده و برعکس در ملاقات با معاون نواز شریف، نوازشریف مردی بزرگ و شریف و مظلوم معرفی شده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا