چرا 4 ترم پرداخت، 5 ترم دریافت؟!

یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف که به قانون سنوات معترض است در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز نوشت:

جریمه ظالمانه سنوات آموزشی در دوره حساسی که نتایج پژوهش دو ساله دانشجویان در حال به ثمر نشستن است، گریبان دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف را گرفته است.

متاسفانه آنچه که مسوولین دانشگاه به عنوان حل و فصل این موضوع مطرح کردند، علاوه بر تحمیل هزینه های مالی سنگین برای دانشجو، روحیه عدالت طلبی آنها را هدف گرفته است.

سوال اصلی بسیار ساده است:

اگر وزارت علوم فقط هزینه 4 ترم دوره کارشناسی ارشد را پرداخت می کند، چرا در زمان آزاد کردن مدرک هزینه هر 5 ترم را درخواست می کند؟

آیا مسوولین دانشگاه نباید در طول این سالیان حداقل این مساله را پیگیری می کردند؟

آیا مسوولین در اینگونه موارد که هزینه هنگفتی از جیب دانشجو پرداخت می شود نباید حساسیت به خرج بدهند؟ آیا همین دلیل بر بی کفایتی آنها نیست؟

و مهم تر از همه چرا رییس دانشگاه حاضر به برگزاری جلسه پرسش و پاسخ در مورد این مساله نشد؟

متاسفانه دانشگاه با سرگرم کردن دانشجویان و طراحی یک فرم از دانشجویان خواسته است دلایل سنواتی شدن خود را بیان کنند. در سال گذشته نیز دانشگاه با همین اقدام و نمایش فرم ها به اساتید راهنما، رابطه شاگرد استادی دانشجویان را تخریب کرد که کاری بسیار ناپسند و مضموم است.

جالب آنکه بسیاری از اساتید نیز با دیدن فرم ها ابراز تعجب کرده اند و مخالفت خود را با این نوع برخورد با دانشجویان اعلام کرده اند. اکنون خشم و عصبانیت شدیدی در بین دانشجویان معترض وجود دارد که همچون آتش زیر خاکستر است.

آنچه مسلم است دانشجویان معترض نیاز به حمایت دیگر دانشجویان و اساتید دارند. علاج واقعه پیش از وقوع است، آیا این فراری دادن سیستماتیک نخبگان میهن عزیزمان نیست؟ اما نتایج اصلی این اقدام نه امروز که چندین سال دیگر، زمانی هویدا می شود که بازگشت به گذشته غیر ممکن است.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. الکاسب حبیب الله ، اکثر سازمانهای دولتی هم هزینه خدمات خود را چندلا پهنا از مردم دریافت میکنند ، اداره پست 8000 تومان میگیرد که یک شماره به تو بدهد به عنوان کد پستی و شهرداری هم اجبار میکند به گرفتن آن ، اداره ثبت در هر معامله خریدار را اجبار میکند برای گرفتن یک برگ کاغذ بنام سند مالکیت یک برگی به مبلغ 85000 تومان ، مگر سند دفترچه ای چه عیب داشت که معاملات در آن ثبت میشد و نیاز به دانستن مشخصات مالکین قبلی ملک را هم برطرف میکرد ، لابد درامد نفت و مالیات های مختلف محل خرجی دارند که در سالهای دور نبود !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا