خرید تور تابستان

وعده رئیسی و خاندوزی برای مهار تورم/ قطار پیشرفت دولت روی مسیر بدون ریل می‌تازد

فراز دیلی نوشت: در بیست‌ماهگی تصدی ابراهیم رئیسی بر پاستور، تنها میوه‌ای که درخت اقتصادی دولت سیزدهم برای مردم داشته، گرانی است و کوله‌باری از شعارهای مسوولان دولت که به اقتصای زمان، به‌روز می‌شوند.

تورم نقطه‌به‌نقطه در اسفندماه ۱۴۰۱، به ۶۳.۹درصد رسید و رکورد ۵۰سال اخیر را شکست. این آمار در حالی در رسانه‌ها منتشر شده که بانک مرکزی از اعلام رسمی آن پرهیز می‌کند. واقعیت اما، در زندگی‌های روزمره مردم جاری است و نه با انکار، پاک می‌شود و نه با شعار و وعده‌ و بذل‌وبخشش کلامی، تغییر می‌یابد. شکستن رکورد نیم‌قرنی تروم نقطه‌به‌نقطه در کشور شاید از ارزش خبری بیشتری برخوردار باشد اما تنها واقعیت موثر در معیشت مردم نیست.

افزایش ۶.۶درصدی تورم ماهانه در اسفندماه، تورم ۴۶.۵درصدی ۱۲ماهه منتهی به پایان سال ۱۴۰۱ و افزایش ۲.۹درصدی‌اش نسبت به بهمن‌ماه و تورم بی‌سابقه روزهای منتهی به عید نوروز، همه از مشکلاتی است که در ۲۰ ماهگی دولت ابراهیم رئیسی شرایط زیست و معیشت مردم کشور را تحت تاثیر خود قرار داد. حالا همه‌چیز، ازجمله توان دولت در مدیریت اقتصادی کشور، از تمام روزهای پیشین عیان‌تر شده اما قطار پیشرفت وعده‌های رییس دولت سیزدهم و وزاری اقتصادی‌اش همچنان روی مسیر بدون ریل می‌تازد. مهار تورم، به گفته‌ی خود ابراهیم رئیسی در مناطره‌ّای انتخاباتی، در اولویت دوم برنامه‌های دولت قرار داشت و یک سخنرانی از تریبون رسمی۷ به ندرت بدون وعده‌ی کنترل گرانی به پایان می‌رسید. حالا اما، تنها میوه‌ای که درخت اقتصادی دولت سیزدهم برای مردم داشته، گرانی است و کوله‌باری از شعارهای مسوولان دولت که به اقتصای زمان، به‌روز می‌شوند.

در این اینفوگرافی، به مناسبت رکوردشکنی تورم نقطه‌به‌نقطه در نیم قرن اخیر، تعداد قابل توجهی از وعده‌های ابراهیم رییسی و احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد دولت سیزدهم نوشته شده است.

وعده رئیسی و خاندوزی برای مهار تورم/ قطار پیشرفت دولت روی مسیر بدون ریل می‌تازد

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا