خرید تور تابستان

آیا دبیر شورای عالی امنیت ملی تغییر می‌کند؟

حمله‌ها به علی شمخانی در روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است ازجمله حمید رسایی نماینده‌ی پیشین مجلس و عضو جبهه پایداری و همچنین احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده‌ی کنونی مجلس مجددا به حضور شخصی با لباس غیرمتعارف در دیدار شمخانی با مقامات امارات پرداخته‌اند.

آنها پرسیده‌اند که اگر آن شخص پسر شمخانی و یک فعال اقتصادی است چرا در آن دیدار حضور داشته است؟

در چند ماه گذشته خبرهایی غیررسمی مبنی بر احتمال تغییر دبیر شورای امنیت ملی شنیده می‌شد.

چندی پیش انصاف نیوز با احتمال این تغییر، در تلگرام درباره‌ی گزینه‌های جایگزینی نظرسنجی کرد. از میان نه گزینه‌ی مطرح شده، این نتیجه به دست آمد:

عباس عراقچی ۵۸۶
حسین علایی ۵۷۲
علی اکبر صالحی ۴۴۸
سعید جلیلی ۲۴۰
عزت الله ضرغامی ۸۹
حسین دهقان ۷۸
عبدالرضا رحمانی فضلی ۷۴
احمد وحیدی ۷۱
غلامعلی رشید ۷۰

۲۲۳۰ نفر در این نظرسنجی شرکت کردند.


روز گذشته، حمید رسایی در یادداشتی تلگرامی با عنوان «آقای شمخانی! حالا چرا با پسر؟!» نوشت:

«اینکه فرزندان آقای شمخانی فعالیت‌های اقتصادی گسترده‌ای در حمل و نقل دریایی دارند، شاید به ما ربط نداشته باشد اما اینکه #پدر با عنوان پیگیری مسائل کشور به امارات سفر کند و با امیر و ولیعهد آن دیدار داشته باشد و #فرزند در جلسه رسمی حاضر باشد، به ما ربط دارد!

برای همین حق داریم از آقای شمخانی بپرسیم که دلیل حضور فرزند تاجر شما در یک جلسه رسمی چیست؟ آیا این فرصت و رانت برای بقیه تجّار هم فراهم است؟ چرا این شاهین اقبال که قطعا در لابی‌های تجاری بعدی کارگشا و راهگشاست، فقط روی شانه آقازاده محترم می‌نشیند؟ آقازاده آیا فقط در این دیدار حاضر بوده یا در دیدارهای دیگر این ايام (که تصاویر آن منتشر نشده‌) هم توانسته از فرصت همراهی با شما بهره ببرد؟ آیا روی آن مبل معاونین وزیرخارجه مثل آقای صفری (معاون اقتصادی) نمی‌توانستند، بنشینند تا خیرشان به تمام جمعیت کشور برسد؟ شنیده‌ها حاکی است که در یکی از دیدارهای این سفر، به دلیل محدودیت همراهان طبق پروتکل تشریفات، معاون وزیر اقتصادی وزیر شرکت داده نشده!»

احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده‌ی قم در مجلس هم در توییتی نوشت:

«آقای شمخانی بفرمایند که آیا خبر حضور پسر ایشان که گفته می شود تاجر در امور حمل ونقل دریایی است در معیت پدر در دیدار با مقامات امارات صحت دارد یاخیر؟ پ.ن: به نظر می رسد رئیس جمهور محترم باید دستور بررسی این خبر را صادر، تا ابعاد آن برای مردم ونمایندگان ملت روشن شود».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا