خرید تور تابستان

اعتراف کیهان به مواضع «دموکراتیک، صلح‌جو و عدالت‌طلب» مولوی عبدالحمید!

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

روزنامه کیهان سه شنبه 15 فروردین در صفحه 2 خود در مورد مولوی عبدالحمید نوشته است: «او که روزی آموزش زنان را مشروط به ایجاد تفکیک جنسیتی می‌کرد، حجاب را امری واجب می‌دانست[که هنوز هم واجب می‌داند ولی معتقد به تحمیلش از جانب حکومت با اتکای به قدرت نیست]، بیرون رفتن زنان را منوط به آویختن برقع می‌کرد، گوش دادن بدون ضرورت به سخنرانی زنان برای مردان را جایز نمی‌دانست و طالبان را گروهی ریشه‌دار تلقی می‌کرد که از حمایت‌های مردمی برخوردار است و برای آنان آرزوی نصرت داشت، چه شد که در بلوای پاییز ۱۴۰۱ به یک‌باره چهره‌ای “دموکراتیک، صلح‌جو و عدالت‌طلب” از خود به نمایش گذاشت».

این روزنامه در این عبارت به صراحت اعتراف کرده که چهره امروز آقای عبدالحمید چهره‌ای «دموکراتیک، صلح‌جو و عدالت‌طلب» است البته در ادامه سعی دارد ثابت کند که این چهره واقعی نیست و تزویر می‌کند و نفاق می‌ورزد و چهره واقعی او خلاف این چهره است!

ما به کیهانیان عرض می‌کنیم مردم اگر به آقای عبدالحمید عنایتی دارند، به خاطر این چهره‌ او است و آنان دلیل محکمی بر منافقانه و مزوّرانه بودن این چهره ندارند بلکه با توجه به نگاه خوش‌بینانه دینی او را صادق و راستگو شمرده و از خداوند صداقت و راستگویی‌اش را خواهانند و اگر روزی برایشان ثابت شود که این چهره از روی تزویر و نفاق بوده، در عین دلدادگی به «دموکراسی، طلح‌جویی و عدالت‌طلبی» از او ابراز بیزاری خواهند کرد.

اما این که شما او را منافق و مزوّر می‌دانید، اگر از روی بدگمانی به او یا به خاطر “سنی بودنش” باشد، که کار شما قطعا غیر شرعی و مبغوض درگاه خداوند است که انسانها را به خوش‌گمانی و پذیرش حق از هر کسی، دعوت کرده است و اگر به استناد موضع‌گیری‌های سابق اوست که معنایش می‌تواند نه تزویر و نفاق بلکه توبه و اصلاح رویکرد و مبارک باشد و ما این اصلاح رویکرد را از همه خواهانیم و در بسیاری از افراد هم بالعیان می‎بینیم؛ و اگر به استناد علم غیب یا حدس شماست، ما به علم غیب و حدس و گمانتان باور نداریم و برایمان ارزشی ندارد.

ما امیدواریم دیگر مسئولان نظام هم چنین چهره «دموکراتیک، صلح‌جو و عدالت‌طلب»ی از خود به نمایش بگذارند حتی اگر این چهره صددرصد واقعی هم نباشد. رسیدن به صداقت واقعی و مخلصانه امری تدریجی است و هیچکس [جز قلیلی که خدا توفیق خاص می‌دهد] یک شبه از شرک خفی به ایمان ناب مخلصانه نمی‌رسد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. با روزنامه کیهان ، کاری نداریم که مشتی کاغذ باطله نیست !با مدیر مسول ان کاری نداریم که انسانی متوهم و کینه جو و ……است
  ولی این چه منطقی است که هر کس یا جریانی با جمهوری اسلامی ایران زاویه دارد ،می شود حق گو و حق طلب؟و بر گذشته و حال انان چشم می بندیم !!
  واقعا حمایت از طالبان و ………دمکراسی خواهی و عدالت طلبی است ؟ایا از طالبان و…اعلام انزجار کرده است؟ایا زنان منطقه وبومی به حکم اومی توانند کشف حجاب کنند و برای …… ؟
  متاسفانه حکومت در تبلیغات و….به گونه ای عمل کرده، که انصاف وصداقت در ایران کم رنگ و حتی بی رنگ شده است.

  57
  66
  1. متاسفانه کاش فقط مشکل حکومت بود . همه مشکل دارند .از حکومت گرفته تا اپوزسیون و اصلاح طلبان داخل تا اعتدالیون تا اپوزسیون خارجی . اصلا خوب و منصف و حف جوی واقعی نمی بینم

   32
   7
  2. کیهان خط مقدم افشاگری نفاق و نیروی پیش برنده یانقلاب اسلامی است از این نظردوستان و دشمنانش بیکار نمی مانند

   1
   2
 2. برخی اصلاحطلبان هرروز اویزان یک شخص هستن تابه هرقیمتی درقدرت بمانند
  عبدالحمید هم برایشان تاریخ مصرف دارد
  تفاله خاتمی رو تف کردن ،عبدالحمید که جای خود دارد.
  جماعتی که چون تاجزاده ای شده قهرمانشان وتئوریسینشان مشخصه که چیزی در استین نداره تامردم رومرعوب خود کنه

  44
  91
  1. «دموکراتیک، صلح‌جو و عدالت‌طلب» بودن عبدالحمید آیا مترادف است با ترویج بی حجابی و‌ شکستن حکم قرانی خدا؟!؟!؟؟ پیامبر پس از نزول این دستور نحوه ی پوشش زنان را به بانوان عملا اموزش داد و بر اجرایش نظارت کرد(جزئیات در مغازی واقدی آمده) و دیده نشد کسی در جامعه خلاف امر پیامبر عمل کند مگر در مجالس لهو و لعب حاکمان اموی و در دوران رواج غربزدگی اخیر

  2. شما و دوستان اصولگرایتان که فعلا تمام امکانات مادی و معنوی و رسانه ای را تماما قبضه کرده اید لطف کنید و بگید برای بزرگنرین معضل کشور یعنی اب و فرونشست وحشتناک زمین چه کرده اید؟؟؟ شما که هر روز برای دکتر خاتمی یک بحران درست میکردید و اکنون پول ملی را به کاغذی بی ارزش تبدیل کرده اید یادتان رفته بهترین دوران اقتصادی بعد از انقلاب دوران خاتمی و مجلس شجاع ششم بود و خیلی از مردم صاحب خانه شدند ولی اکنون با مدیریت امثال شما خریدن خانه به صد سال پس انداز نیازهست

  3. یعنی حجاب ک امر خداست چیزی تحمیلی از طرف حکومته!!!؟
   این تفکر شماست..
   حکومتی ک نتونه حکم خدا رو اجرا کنه پس کجای این حکومت اسلامیه؟
   خب بخش اقتصاد این حکومت ک همتون رو علیه ش شورونده و باعث این هجمه ها وجبهه گیری هایتان شده بحق مورد اشکال و ایرادات بزرگه…اما از اول انقلاب تا الان همه ی مدعیان عقل و فکر و دانش اقتصاد تا این سید بزرگ ،،هیچ کدام نتوانستند گره کورش را باز کنند چ بسا جز شخص رهبری و عنایت ویژه خدا حتی شخص جنابعالی هم نمیتوانید بازش کنید…عدله:::
   اینک این نظام بر بنیان اسلام ناب محمدی پایه گذاری شد و از اول تا امروز خاهان اجرای عدالت در جهان هست ک دروغ نیست؟
   پس تمام انهایی ک احساس خطر کرده اند تمام تلاششان را ب کار بستند تا این شود ک حتی شماهایی ک نان این نظام میخورید علیه ان سخن گویید…متوجه اید ک چه شده؟!
   تمام دنیا و شما چه چیز از اسلام و خدامتوجه شدید و ان اعتقادتان است ک میگوید که راست است و که نادرست.ایا این قضاوت بر پایه عدالت و خداباوریه؟؟یا روز وروزگار چه کرده ومیکند وهمسو شدن باجهان ؟؟
   حال این شما و این جهان و این ایران اسلامی…میرسد روزی ک حقیقت مثل روز روشن شود ب قدرت الله تبارک وتعالی

   1
   1
 3. ان شاءالله خداوند در روز حشر، نویسنده و تمام مردمی را که به عبدالحمید عنایتی دارند با ایشان محشور گرداند.

  125
  10
  1. جوری شمامیگیدبافلانی محشورکنندیابامولوی عبدالحمیدمحشورکنندیابارهبری محشورکنندیاهرمرجع تقلیدی یاهرانسان دیگه ای ایاشمامطمعنی یاباخدانشست داری که دقیق میدونی مولوی ع جهنمی یارهبری بهشتی یاهردوجهنمی یاهردوبهشتی هرقضاوت دست خداست وخداقضاوت میکنه درضمن خداوندفقط دراختیارتونیست برعکس تایمهاهمه دراختیارخداست پس قضاوت نکنیم بایدبشینیم چرامولوی عبدالحمیدبرعلیه بعضی مسئولین شده نه حکومت مولوی ازنظام ناراض نیست بلکه ازدست مسئولین بی خردنفهم استانی دلگیرهست چون حتی به ملت بلوچ به استان به نظام ب مولوی وحتی رهبری خیانت کردندچرایه مشکل ساده راجم جورنکردندگزاشتندتاگندش دربیادولون همه کشتع بده ایااین خیانت به رهبری نیست

   2
   3
  2. و خداوند ظالمین و ستمکاران را به خودشان مشغول فرماید . کسانی که وقتی با آنها میگویی در زمین فساد نکنید و مردم را مورد ظلم و آزار قرار ندهید میگویند : ما افرادی مصلح هستیم و حال اینکه هیچگاه اینگونه نیست (قران کریم)

 4. معنی دمکراتیک صلح و عدالت رو فهمیدیم
  مشکل شماها همین مغلطه و تحلیل های نابجاست و وهم…. توهم از مردم و خواسته خود راعدالت…

 5. تشخیص منافق، با کسی که واقعا در راه درست و راه خدا قرار گرفته، چندان سخت نیست. موضع گیری ها و رفتارهای دوگانه، گواه این مطلب است.

 6. اگر این جماعت تعصب کورکورانه نمی داشت و گفته های مولوی عبدالحمید را گوش می کردند از این منجلاب ها نجات حاصل می کردند اما تعصبات کور دید و عقل و بصیرتشان را نیز کور و کر کرده

 7. باید عرض کنم کیهان ، همه را مانند خود ، دروغ گو ، ریا کار و دزد فرض میکند که هر جور خواست مطلب بیان کند ، با ریا کاری بنام اسلام و انقلاب مقاصد شوم خود را ترویج دهد و دزدی اصحاب را جایز شمارد ! اگر هر فرد یا گروهی چنین کرد مورد توجه کیهان است و گرنه دشمن ….!

  2
  1
 8. من خبرگزاری شما رو دنبال می کنم.
  خبر های تولید پهپاد ترکیه و فلان جا که توی اوکراین معلوم شد تحفه ای هم نیست هی تکرار می کنید.
  بیشتر از بیست سال مملکت دستتون بوده بی عرضگی کردید گند زدید آخرش گفتید رییس جمهور توانایی نداره.
  زمین کجه هوا بده نمی دونم چقدر می خواهید بهانه بیارید شما کانال آقای عبدالحمید رو فقط شش ماه بزنید عقب تر ببینید.
  خودتون از شدت تناقض شاخ در میارید.
  من کاری به کیهان ندارم ولی دیگه آنقدر هم جفنگیات ننویسید.
  بیچاره کسایی که باور می کنن.
  هئی

 9. عبدالحمید چه نکته مثبتی دارد واقعا؟ سواد دینی درست حسابی داره؟ منطق و استدلال درست حسابی؟ یه شیخ اشرافی که مواضعش پر از تناقض و بی اساسه. چون حالا کیهان یه چیزی گفته، دلیل میشه از این شخص متناقض دفاع کنید؟ والله عالمهای سنی باسواد ولی بی ادعا تو کشور کم نداریم. ولی این مولوی کلا پر ازتناقضه

  1
  3
 10. جناب عبدالحمید فعلن قدرتی دستش نیست که اگر زور و قدرت دستش بود مخالفین و مخصوصا شیعه ها رو تو قوطی میکرد. تو کشور شیعی داره ازادانه همه کار میکنه بال در اورده

  1
  6
 11. باسلام واحترام
  کسی که از خواب غفلت بیدار شده وبه یکباره رفتار منطقی وحق طلبانه از خود نشان می دهد از نظر شما انسان نالایقی است که اینگونه برخورد می کنید ایشان عالم ربانی است ولازم است همه ازایشان یاد بگیرند وروش پسندیده وی را الگوی رفتارخود قرار دهند

 12. شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید حفظه الله انسانی روشن ضمیر و خیر خواه نه تنها برای ایران بلکه برای تمام جهان اسلام و یک شخصیت جهانی می باشد. باید قدر این چنین انسانهایی را بدانیم اگر گیاهان و درختان ایران زبان می‌داشتند از ایشان تشکر میکردند. به امید اینکه مسولین ایران عزیز این شخصیت را در آغوش بگیرند و از نظریات ایشان جهت آبادانی کشور مان استفاده بنمایند.

  105
  43
  1. تناقضی درروشش نیست.میگه طالبان درافغانستان اکثریت داره پس بایدباشه ودرایران هم نیروهای دموکرات وسکولار اکثریت دارند وبایدحاکم بشن.میزان رای ملت هست

  2. تغییر مواضع اخیر عبدالحمید – حتی بدعت در دین- را نمی شود اصلاح طلبی دانست. ایشان با شناکردن در خلاف جهت آب می خواهد کاری کند که دیده شود.
   در مذهبی که حضور زن در مساجد را اکراه می داند، چه می شود که زنان شل حجاب را رسما در مساجد می پذیرند و فیلم آن را هم پخش می کنند!!!

  3. حمایت از بهائیت و تایید مشروعیت و بقای اسرائیل و قوت دادن به بی حجابها و کلیه ی سنگ اندازان علیه جمهوری اسلامی و نادیده گرفتن باورهای سیاسی اهل سنت عبدالحمید را فردی دم دمی مزاج و تابع اصول ماکیاولیسم نشان می دهد پشت تریبون چشم بسته به نفع مجموعه ی بدخواهان و هنجار شکنان نظامی که علیه استکبار و‌صهیونیسم مصمم به مبارزه است سخن راندن شر مطلق است

   1
   3
  4. عملکردش در بین شهر و مردمش چی بوده ؟ در واقع هیچ خدا بداد کسانی برسه که در آغوش ایشون برن البته ایشون می‌تونه آغوش رایگان هم به طرفدارانش بده ،،

   5
   11
  5. برادر عزیز
   سوالی دارم که ذهن مرا مشغول کرده .حضرت مولانا ،نظرشان درباره طالبان چیست ؟ایا عملکرد طالبان را صحیح و اسلامی و انسانی می دانند؟درباره حضور فعال زنان بلوچ و….را در جامعه درست می دانند ؟
   دموکراسی را در جهان اسلام درست می دانند یا ….؟ایا حضور زنان بی حجاب توریست برای بازید مسجد( نه برای نماز و عبادت ) صحیح می دانند یا …(بنده هیچ مشکلی با کشف حجاب برای زنان غیرمومن ،به اسلام ندارم و حضور انان را در جامعه اسلامی واجب نمی دانم….)
   و……..

   3
   7
 13. امثال مولوی عبدالحمید ها به هیچ عنوان نمی توانند منادی آزادی و مدافع حقوق زنان در ایران باشند بارها گفته ایم و بازهم تکرار می کنیم مشرب فکری و مرام ومسلک این آقا کاملا مشخص است ونوع نگاه ایشان به مسایل اجتماعی و سیاسی کشور نگاهی قومی و نه ملیست.ایشان از به قدرت رسیدن تروریست‌های طالبان به صورت علنی ابراز مسرت کردند و با دستپاچگی به این گروه پیام تبریک فرستادند ودرواقع قبلاًبا این عمل نسنجیده مکنونات قلبی خودشان راآشکارکرده اند .اگر طالبان دموکراتیک وصلح جو و عدالت طلب هستند؛ می‌پذیریم که عاشقان و سینه چاکان این گروه چون مولوی عبدالحمید هم همینگونه باشند.لطفا به مسایل مهم مملکت سطحی نگاه نکنید وملاک قضاوت را حقیقت در نظر بگیرید ونه اینکه کیهان و شریعتمداری چه موضعی گرفته تا ما خلاف آن را بیان کنیم.

  1
  1
 14. بایدهمه کل سران نظام به نظرمردم ومولوی احترام وعمل کنند.تااین انزوای جهانی واختلاسهاوتورم وبی عدالتی هست کشورومردم هرروزنابودخواهندشدخدابه دادکشوربرس تااینهانابودنکردند

  1
  1
 15. در سال 57خیلیا خیلی چیزا گفتن اب و برق و اتوبوس را مجااااانیییی میکنیممممم میشه بپرسم کجاست ؟؟؟؟تا یکی حرف حق میزنه یا زاویه پیدا میکنه میشه ادم بده ؟؟خخ

  3
  1
 16. آقای مولوی حمید انسانی خدا ترس و حق گو الان امه ائمه جمعه چه شیعه وسنی در سراسر ایران مجبور از قدرت دولتی و حکومتی ستایش کنند و توانایی منعکس کننده وتجزیه و تحلیل مسائل اجتماعی روز ندارند چون حقوق مادی و موقعیت شغلی به آن وابسته است که محروم میشوند ولی ایشان دنیای مادی ومطاع چند روزه نفروخته برای چند روز زندگی فانی!!

  73
  24
  1. به عنوان یک انسان به ،،اقای مولوی عبدالحمید فردی آزاده است،،
   رفتار ایشان ترسی نشان نمیدهد
   و زور گفتن حقیقت ایشان را تغییر نمیدهد
   به طور خلاصه
   ایشان ۹۹ درصد دین خدا را تمام کرده اند
   ولی ۹۹ درصد شیوخ ایران در ان یک درصد مابقی محلول شدند

 17. بی انصاف نیوز این چه جور اعترافی بود؟! توهین به شعور مخاطب به قدری توسط برخی رسانه‌ها زیاده که اگر کسی عاقل باشه امکان نداره رسانه‌های اصلاح‌طلب رو به عنوان منبع خبری انتخاب کنه.

  22
  37
 18. چرت و پرت نوشتید . برای اولین بار در عمرم حق رو به کیهان میدم. هر کسی موضع صد حکومت گرفت نمیشه گفت عدالت جو و صلح جو است . این که چنین کاری مزورانه و ریاکارانه است تابلوه نیازی به کشف شریعتمداری نیست . تا حدی که حاضر شد زنان بی حجاب رو داخل مسجد هم حتی راه بده طوری که خودشون هم تعجب کرده بودن . فکر کنم فردا اگه هست الله آخوندزاده رهبر طالبان هم موضعی شبیه عبدالحمید بگیره براش کل و سوت بزنید.خخخخ

  23
  64
 19. سلام و خدا قوت به کسانی که از قلم و تریبون خود از حقیقت و صداقت و عدالت صحبت می‌کنند

  حق همیشه پیروز هست…!

  48
  7
  1. به شرط اینکه ، چه درقدرت باشند ،چه در قدرت نباشند.
   چه در خلوت و چه در جلوت .چه مخالفت باشند ،چه موافق باشند.
   همیشه ودر همه حال صادق و امانتدار باشند.

   1
   2
  1. سلام . روزنامه کیهان ادعای داره بره حضراتی که در این نظام و دولت مسولیتی دارن و کشور رو به نابودی کشیدن و مردم رو بسوی گرسنگی بردند سوال کند و یقشونو بگیره این شخص که حکومتی نیست که هر چند روز بهش گیر میدید اونم به دروغ و افتراح و میخواید شخصیت این شخص خراب کنید شماها اگه دنبال صداقت هستید برید از ریس جمهور سوال کنید روز اول چه قول های دادید الان چکار کردید ، در امریکا ریس جمهور سابق ترامپ محاکمه کردن الان کاری به دلیلش ندارم ولی قوه قضایه این قدرت داشت ایکاش تو این کشور هم میشد وزیر دولت نماینده مجلس و حتی ریس جمهور به دادگاه کشوند و ازش سوال کرد چه کردید با مردم نه اینکه فقط بلدید هر دفه یه شخصیت مردمی نه دولتی زیر سوال ببرید واقعا جای تاسف داره بر این روزنامه حتما پول دولتی میگیرید که با دولت کاری ندارید .

 20. جناب کیهان که در تخریب بزرگان سابقه دیرینه دارید این جمله را فراموش کرده اید که میزان حال فعلی افراد است

  38
  7
  1. انصاف نیوز محترم
   خوب است خودتان از نزدیک وضع آنجا را بررسی کنید و قضاوت عجولانه در مورد کیهان نکنید، با اینکه کیهان نمیخوانم ولی با نوشته شما حق را به او میدهم که به یکباره تغییر موضع داد بخاطر تماس تلفنی از شهر….و…. و دیدارهای شخصی که در…. و… و…. انجام شد
   ما اصلاح طلبان همیشه یکی را پیش انداخته و شانتاژ درست کردیم و بعد هم از او عبور کرده و دیگرانی را عَلَم می کنیم
   با این فرمان راه به چاهی می بریم که خودمان در ابتدا در آن خواهیم افتاد
   چرا زیر سوال بردن و زیرپا گذاشتن احکام اسلامی و در این برهه عدم رعایت حجاب اینقدر مطلوب ما اصلاحیون قرار گرفته؟؟؟
   چرا برای در قدرت بودن خود حاضریم خیلی افراد را لِه کنیم و بعضی را نردبان کرده و دستورات اسلامی را نادیده بگیریم؟؟؟
   آیا عُمر چند روزه دنیا ارزش این همه بدی به دیگران را دارد؟؟؟ در صورتی که بزرگان ما اصلاح طلبان همواره بر رحمان بودن و مهربانی کردن به دیگران میگویند و اما ما دنباله رو بزرگان نیستیم و سعی بر ساز مخالف و پیاده سازی تفکر خود داریم
   تا چه موقع ؟؟؟ انتهایش کجاست؟؟
   آیا زنان جامعه که ما در امر کم حجابی و بی حجابی پشتیبان آنها هستیم می دانند با شعارهای ما چه ضربه ای به خود و کیان خانواده و آداب و رسوم ایرانی وارد می شود ؟؟
   آیا خبر از اسارت رسانه ای خود دارند ؟؟؟
   آیا اینکه تصمیم در امر کلان خود نخواهند داشت را خبردارند؟؟
   آیا شما اطلاع دارید کسانی که در خیابانهای تهران شعار زن زندگی آزادی سر دادند، به عمق این شعار اعتقاد دارند یا اینکه بزرگترین متجاوز به حقوق زن هستند و بعد از تظاهرات برخی دختران و زنان را به بهانه همفکر بودن به ویلاهای شخصی بردند و به آنها تجاوز کردند
   شاید در شهرهای دیگر هم این اتفاق افتاده باشد که بعید از اطرافیان ما اصلاح طلبان نیست
   آیا اینکه ما از سادگی زنان استفاده ابزاری کرده و می کنیم کار نیکویی است؟؟
   راستی چرا بیشترین جمعیتی که به اسلام و دین و مذهب یا اعتقاد ندارند یا اعتقاد وضعی و سلیقه ای دارند ، نماز می خوانند و روزه و دیگر احکام بجا نمی آورند و یا اصلا نماز و دیگر احکام تعطیل کرده و انسانیت را مطرح می کنند و اما موقع عمل که میرسد همان انسانیت و رحم و مروت را کنار میگذارند از همفکران ما هستند

   وده ها اما و اگر و آیا دیگر

   امیدوارم همه ما با نور قرآن به راهی که خیر و نیکی دنیا و آخرت ختم شود و رضایت آفریدگار را درپی داشته رهنمون شویم و به فکر برنامه ریزی برای الهی بودن نسل آینده باشیم نه تخریبِ امروز و فردای همدیگر

   1
   1
  2. کاری به مولوی و کیهان ندارم، چرا انصاف نیوز توهين به شعور مخاطب میکنه؟ میگه چونکه کیهان در نوشته ش عبارت مولوی چهره ای صلح جو و عدالت جو آورده، اعتراف کرده که مولوی صلح جو و عدالت جو هست، درصورتیکه کیهان این عبارت رو به طعنه آورده، بنده استاد ادبیات فارسی هستم، این قبیل عبارات طعنه هست نه اعتراف، قبول ندارید، بروید از مسئولان کیهان بپرسید تا به مفهوم اصلی برسید. موفق باشید.

   5
   3
 21. در وصف احوال روزى نامه کيهان همين بس که يکسال پيش تيتر زد لکه ننگ آل سعود از دامن حکومت پاک شد و سال بعد گفت که ضربه کارى به امريکا و صهيونيست ها پس از رابطه با آل سعود. از اين دست حکايات تو اين روزى نامه زياد است کافى است که حوصله داشته و خزعبلات آن را مرور کنيد

 22. بی انصاف نیوز!
  نفاق عبدالحمید بر کسی پوشیده نیست، هر کس که گناه این منافق را بشویید، قطعا قطعا شریک جرم و شریک گناه این خبیث است

  1
  4
 23. متاسفانه همه دیدیم که مولوی عبدالحمید در جریانات گذشته و ادامه آن مواضعی گرفت و سخنانی بر زبان آورد که دور از شأن و جایگاه ایشان به عنوان یک روحانی مسلمان بود. لازم است برادران و خواهران مسلمان اعم ازاهل سنت و شیعه برای رضای خدا و بدون تعصب به نحوی نسبت به ایشان موضع گیری می کردند تا متوجه اشتباه خودشان بشوند و بیش از این آب به آسیاب دشمن نریزند.

 24. عزت ،وسربلندی هر کس دست خداست ذلت خواری هرکس هم دست خداست ،(مدعی خواست زند ریشه ما،غافل ازان هست که خدا در اندیشه ما،)سخن حق همیشه پیروز هست مولانا باخداست وخدا ایشان را یاری میکنه مقاصد ایشان همیشه به سود ومنفعت کشور مان بوده و هیچگونه گونه قصد وغرضی هم نداشته ونداره انشالا برسه روزی که مقامات کشور عزیز مان ذاایران دانش واندیشه ذهاب چنین شخصیتهای استفاده کنه تا کشور به سمت رفاه و آبادانی سوق داده بشه به امید سربلندی ایرانی آباد

 25. عبدالحمید چون مسئولینی در حکومت داری ندارد ، خیلی ژست اصلاح طلبی و با مردم بودن گرفته است. عمه من هم همیشه می گوید باید در مملکت چنان کنیم و چنان شود. او دوست دارد مملکت یک شبه کعبه آمال و آرزوها شود البته خودش را تماشاچی می داند.

 26. حجاب یکی از واجبات شریعت اسلام است و نباید به سادگی از آن گذشت متاسفانه همه داریم تیشه به ریشه اسلام می زنیم حتی انانیکه دم از اسلام می زنند در دار الاسلام همه باید قوانین و شریعت اسلام را رعایت کنند اگر اقتصاد درست شود و بزرگان از ریا و نفاق و دورویی و دروغ دست بردارند و از نام اسلام سوءاستفاده نکنند مردم نیز به سمت فرهنگهای دیگر نخواهند رفت خود بزرگلن و وعاظ و علما و فرزندانشان عامل به شریعت باشند تا مردم همه سخنان آنان را دروغ نپندارند لم تقولون ما لا تفعلون – اقتصاد اقتصاد اقتصاد _ همیشه مردم به سمتی می روند که اقتصاد بهتری داشته باشد کسانیکه اقتصاد بهتری دارند فرهنگشان در دیگران نفوذ بیشتری دارد قبل از رنسانس و انقلاب صنعتی در اروپا فرهنگ اسیایی به انها نفوذ داشت و هر اروپایی ارزوش بوده از اسیا و شهرهای اسلامی دیدن کنند حالا اقتصاد انها بهتر است و فرهنگ انها نفوذ بیشتری دارد ( عدم نفاق بزرگان و علما و وعاظ و اقتصاد)

 27. آیادروغ های مولوی رافراموش کردید جمعه سیاه که مولوی یاد می‌کند دروغی بزرگ است که به حکومت میبندت واین شیخ فقط یکی از شاگردانش ریگی ملعون بود جندالشیطان افرادش را از شاگردان جناب مولوی می‌گیرد یک خورده اندازه سر سوزن دوشمن شناس باشید

  5
  9
 28. بله درسته، چون حرفهای ایشون درحد درک اشیاو گیاهان هست و علمای خودتون هم قبولش ندارنو فقط به دردمردم کم سواد حاشیه می خوره که درک و تحلیل ندارن.انسانی که واقعا به اصول دینی اعتقاد داشته باشه فرقی ندارد سنی یا شیعه ،تابع نفسانیات از اصول اعتقادی و شرعی خارج نمیشه و برای خوشایند سعودی و کف سوت خارج نشینان ، پا روی همه چیز نمیزاره. درضمن تمام مردم و جهان رو قاطی نکنید که ایشون درحد فقط مسجد خودش و شیرآباد هست.

  3
  7
 29. با توجه به نگاه خوش‌بینانه دینی مولوی عبدالحمید را صادق و راستگو شمرده و از خداوند صداقت و راستگویی‌اش را خواهانید؟!
  کدام خداوند؟!
  همان خدایی که قرآن فرستاد و در آن حجاب را اجباری کرد؟!
  متاسفانه نعوذ بالله با این نگاه خداوند هم در زمره صلح جویان و دموکراسی خواهان و عدالت طلبان قرار نمی گیرد!
  وای بر منافقان!

  3
  5
 30. آقای محترم تنها عبدوالحمید نیست که ۱۸۰درجه تغییرمواضع داده عده ای قلیل هستند به گمال اینکه نظام بعلت اغتشاش اغتشاشگران واراذل واوباش ووطن فروش وجانی نظام اسلامی فرومی پاشد وکشور به چند تکه تقسیم میشود برای اینکه به کمک این اراذل واوباش وحمایت همه جانبه دشمنان خارجی این کشور به منصب ومقامی بالا تر برسند مثل هرهری مذهبان تغییر مواضع داده اند .متاسفانه افرادی مثل شما خیال می کنید افرادی مثل عبدوالحمید از گذشته توبه کرده اند وخودرا اصلاح نموده اند .نه آقای محترم ،این یک رفتار مزورانه وعوام فریبی است .افراد روباه صفت ووطن فروش بدانند مردم بزرگ ایران آن نوچه های قلیل استکبار نیستند بلکه مردم ایران شرکت کنندگان در راهپیمایی ها هستند بیخود برای دشمنان این نظام وکشور دم تکان ندهید وخودرا بیش از این رسوانسازید وبرای این کشوروملت بزرگ هزینه تحمیل نکنید.

  4
  6
 31. کاری به کیهان نداریم
  اما صحبتهای مولوی مثل اینکه
  می‌گوید زنان شهروند درجه دوم و اهل سنت درجه هستن یا….
  بسیار خطاس.

 32. کاری به کیهان نداریم
  اما صحبتهای مولوی مثل اینکه
  می‌گوید زنان شهروند درجه دوم و اهل سنت درجه۳ام هستن یا….
  بسیار خطاس.

 33. مولانا‌ شخصیتی بزرگی دارد و خوده مردم استان شان خیلی برایشان احترام قائل هستن و محبوب هستن بین مردم استان شون ،خودمم به شخصه از نزدیک ملاقات شان کردم و خیلی خیلی ادم خوبی هستن ،از دوستانی ک نسبت به ایشان بدبین هستن یکطرفه قضاوت نکنید ،همین مسجد مکی و ماشینای ایشون همه شون از سران طوایف بلوچ و صدقه ی خوده ی مردم هستن ،خودمم به شخص مولانا احترام میذارم و برایشان ارزوی خویش را دارم ،خدا حافظشان باشد الهی

  2
  1
  1. کسی که با دشمن وطنش هم صدا بشه چطور میتونم خوب باشه،. البته شاید برای دشمنان وطن خوب باشه چون منفعت دشمنان برای عبدالحمید اولویت دارد در هر صورت در قیامت مشخص میشود که او چند مرده حلاج است

 34. عزیزانی که در رسامه انصاف دارن کار میکنن بدونن که این رسانه به هیچ وچه حتی اصول اولیه و مبانی خبر و خبرگزاری رو رعایت نمیکنه . یک سانسورچی عظیم که فقط هدفش موندن به هر قیمتی هستش . همین الان نظرات رو ببینید .مطمئن باشید بالای صد نفر از مولوی عبدالحمید و همچنین آقای حیدری را تایید کرده اند و کاملا هم محترمانه ، ولی این رسانه!!!!!! فقط یک مورد را چاپ کرده . ولی در طرف مقایل مشتی افراد بد دهن و فحاش که انسان از خواندن مطالب مشمئز کننده ودور از ادبشان خجالت میکشد ، انصاف بی انصاف همه آنها را کامل چاپ میکند و حتی یک مورد را حذف نمیکند . فقط بدانید که از نظر مردم انصاف با کیهان هیچ فرقی نداره

  1
  1
 35. جناب سعدی در گلستان می نویسد: لقمان را گفتند: ادب از که آموختی؟ گفت: از بی ادبان! هر چه از ایشان در نظرم ناپسند آمد از فعل آن پرهیز کردم.

  مولوی عبدالحمید ادب را از بی ادبان حکومتی آموخت.

  1. از قدیم رسمه هر کسی میخواد به چشم بیاد برخلاف آنچه هست سعی می‌کنه اسمی غلط انداز برای خودش انتخاب کنه
   انصاف
   واقعا که اسم بی مسمایی برای خبرگزاری شماست، شوماها باید خدا رو هر صبح و شب شکر کنید که در جمهوری اسلامی نفس می کشید چون اگر در هرجای دیگری بغیر از ایران بودید شوما را با هم سنخانتان در زندان محبوس می کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا