خرید تور تابستان

خداحافظی امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران ؛ بهترین بازیکن لیگ برتر دعوت عطایی را پس زد

خداحافظی امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران با انتشار یک نامه خداحافظی توسط او رسمی شد تا سرانجام پشت خط زن ماندگار تیم ملی والیبال اینگونه رقم بخورد.

به گزارش انصاف ورزشی، امیر غفور بدون شک یکی از ارکان موفقیت‌های والیبال ایران در سطح جهانی و البته مهره‌ای تاثیرگذار در نسل طلایی والیبال ایران بود که از سنین بسیار پایین درخشش در لباس ملی را آغاز کرده بود.

پس از تراژدی المپیک 2020 توکیو زمزمه‌های خداحافظی غفور نیز پس از خداحافظی سعید معروف و سیدمحمد موسوی به گوش می‌رسید اما او هرگز به شکل رسمی این کار را انجام نداد هرچند پس از حضور بهروز عطایی به تیم ملی عملا او به تیم ملی دعوت نشد.

در آستانه رقابت‌های قهرمانی جهان عطایی از موسوی خواست به تیم ملی برگردد اما سید والیبال ایران پس از حضور در اردو و پیش از آغاز مسابقات مهم تیم ملی بار دیگر خداحافظی کرد اما خبری از دعوت از غفور نبود!

اما عملکرد خیره‌کننده امیر غفور در مسابقات لیگ برتر والیبال ایران در فصل گذشته و قهرمانی با شهداب یزد ضمن کسب عنوان بهترین بازیکن لیگ، سرانجام عطایی را مجاب کرد که در کنار محمد موسوی از یکی دیگر از اعضای نسل طلایی والیبال یعنی امیر غفور برای بازگشت دعوت کند.

با این حال گویا این بار نوبت غفور بود که دعوت تیم ملی را پس بزند و شاید شاید خیال امین اسماعیل نژاد جوان را از حفظ جایگاهش راحت کند.

خداحافظی امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران ؛ بهترین بازیکن لیگ برتر دعوت عطایی را پس زد
خداحافظی امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران ؛ بهترین بازیکن لیگ برتر دعوت عطایی را پس زد

خداحافظی امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران با این یادداشت از سوی او رسمی شد:

«در سال ۸۶ برای اولین بار پیراهن ارزشمند تیم ملی را به تن کردم. آنچه به خاطر دارم ذوق و شوق و شعفی بی مثال بود. تردید ندارم برای هر بازیکن شرافتمندی پوشیدن پیراهن تیم ملی چنین احساساتی را به همراه دارد. پس از آن، کتاب زندگی‌ ورزشی من در اردوها، زمین تمرین و بازی‌ها و مسابقه‌ها نوشته شد. سعی کردم هرگز کم‌فروشی و اهمال‌کاری نکنم، از حاشیه‌ها به دور باشم و با تمامی وجود بجنگم؛ حتی لحظه‌ای نبود که احترام، حرمت و بازی جوانمردانه را فراموش‌ کنم.اکنون پس از گذشت ۱۷ سال، علیرغم آمادگی فنی و جسمانی، گمان بر این دارم که زمان خداحافظی از تیم ملی کشورم فرا رسیده است. من نسل جدید والیبال کشورم‌ را باور دارم و می‌پذیرم که اگر به درستی هدایت شوند می‌توانند موفقیت‌های نسل پیشین را تکرار کنند.نسل پیشین، نسل طلایی والیبال ایران بود. نسلی که ارزشمندترین نتایج تاریخ ورزش کشور را ورق زد. برای من افتخار حضور در میان این نسل و خاطراتی که با آنها زیستم باورنکردنی است؛ خاطراتی سرشار از دوستی‌ها، مجادله‌ها، بردها و‌ باخت‌ها. آموزه‌هایی که از این خاطرات بر لوح زندگیم نوشته شده است هرگز پاک‌ نخواهد شد.به باور من‌ زندگی‌ همین است. دوری از تیمی‌ که سال‌ها عضو آن بودم، آسان نخواهد بود، اما واقعیت‌ها فراتر از سلایق و علایق، خود را تحمیل می‌کنند. اکنون چاره‌ای نیست، لذا از این طریق از دوستداران والیبال، تماشاگران خونگرم و همیشه همراه، خداحافظی می‌کنم.از دوستان و هم تیمی‌های سابقم در تیم‌ملی خالصانه سپاسگزارم. آنها در هر زمان بهترین بودند و خواهند بود. برای آیندگان نیز آرزوهایی از جنس موفقیت، پیروزی و شادمانی دارم. مسلماً تا زمانی که توانش را داشته باشم در تیم‌های باشگاهی همچون‌ سابق به تمرین و مسابقه خواهم پرداخت. والیبال زندگی‌ من است و آن را به آسانی از زندگیم کنار نخواهم گذاشت.دوستدارتان، امیر غفور»

خداحافظی امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران پرونده یکی دیگر از اعضای نسل طلایی والیبال را نیز در لباس ملی بست و باید دید آیا سید محمد موسوی این بار همراه تیم ملی در مسابقات مهم امسال خواهد بود یا خیر.

خداحافظی امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران ؛ بهترین بازیکن لیگ برتر دعوت عطایی را پس زد
خداحافظی امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران ؛ بهترین بازیکن لیگ برتر دعوت عطایی را پس زد

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا