خرید تور تابستان

وکیل خانواده چند مسافر هواپیمای اوکراینی: حتما تجدیدنظر می‌خواهیم

موکلین ما از این محکومین شکایتی نکرده‌اند

27 فروردین، خبرگزاری قوه‌ی قضائیه، به طور رسمی رای بدوی دادگاه هواپیمای اوکراینی را اعلام کرد. پیرو این خبر، محمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده‌ی تعدادی از مسافران آن هواپیما، دوشنبه بعدازظهر به انصاف نیوز گفت که هنوز حکم دادگاه به آن‌ها ابلاغ نشده است ولی زمانی که ابلاغ شود قطعا درخواست تجدید نظر به دادگاه خواهند داد.

آقای طباطبایی در پاسخ به این سوال که چطور ممکن است که حکم به شما ابلاغ نشده باشد ولی اعلام رسمی شده، گفت: این حکم هنوز به هیچ یک از وکلا و شکات ابلاغ نشده است. برای ما هم جالب بود! همین الآن (دوشنبه بعدازظهر) هم من سامانه را دیدم ولی هنوز ابلاغ نشده است. قطعا همین حکم به ما هم ابلاغ می‌شود ولی قطعا درخواست تجدیدنظر خواهیم داد. این حکم مورد قبول موکلین ما نیست.

او درباره‌ی این که چه انتظاری از حکم دادگاه داشته‌اند، گفت: موکلین از تعدادی مسئولین عالیرتبه‌ی نظامی شکایت کرده بودند؛ تکلیف آن شکایت هنوز مشخص نشده است؛ برای بعضی منع تعقیب صادر شده است که اعتراض کردیم و باید به این‌ها رسیدگی شود. از این متهمینی که الآن محکوم شده‌اند موکلین ما شکایتی نکرده بودند. دادستان در جریان تحقیقاتش به این نتیجه رسیده است که این‌ها متهم این پرونده‌اند. به هر جهت موکلین از حکم راضی نیستند و اعتراض خواهند کرد.

طباطبایی در پاسخ به این پرسش که «مقاماتی در بین محکومین این رای حضور دارند؛ این‌ها هم جز کسانی که موکلین از آن‌ها شکایت داشته‌اند نیستند؟»، گفت: خیر از مقامات بالاتری شکایت شده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا