خرید تور تابستان

مشخصات یک پیانو دیجیتال خوب چیست؟

رپورتاژ آگهی

پیانو دیجیتال، یکی از انواع پیانوهای پرطرفدار این روزها به دلیل قیمت کمتر و نگهداری آسان‌تر است. در واقع با وجودی که پیانو آکوستیک، کیفیت صدایی خوب و اصالت بیشتری دارد، ولی بسیاری از پیانوهای دیجیتال باکیفیت و خوب، با پیانوهای آکوستیک رقابت می‌کنند. چون استفاده از پیانوی دیجیتال، در محیط‌های آپارتمانی و محل‌هایی با متراژ کم مناسب‌تر است.

با این وجود، افراد باید برای خرید پیانو دیجیتال با ویژگی‌های بهترین نسخه و مدل آن آشنا باشند و بتوانند با شناخت کامل درباره آن، انتخابی مناسب و مقرون به صرفه داشته باشند. از طرفی مرکز ارائه‌دهنده پیانو نیز باید اعتبار کافی داشه باشد و کالاهایی اصل را به شما بفروشد.

یک پیانوی دیجیتال خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای شناخت پیانو دیجیتال خوب و با کیفیت، باید آن را از چند نظر به شرح زیر بررسی کنید:

·       تعداد کلاویه‌ها

کلاویه پیانو، یکی از مهمترین بخش هایی است که باید برای خرید پیانو به آن توجه کنید. بدون داشتن کلاویه های باکیفیت، شما نمی توانید پیانو را به زیبایی بنوازید.

پیانوی دیجیتال خوب و مناسب، باید 88 کلاویه داشته باشد تا شما بتوانید بهترین و پیشرفته‌ترین نوازندگی را با آن داشته باشید. امروزه پیانوهایی با 61 و 76 کلاویه نیز وارد بازار می‌شوند. اما این نوع کیبوردها، فقط برای افراد مبتدی مناسب است و تمام کلیدهای مورد نیاز برای رپراتور متوسط و پیشرفته را ندارد.

·       اکشن پیانو

اکشن، در واقع نحوه پاسخ کلیدها به لمس شماست. بهترین پیانو دیجیتال، اکشنی کاملا وزنی و درجه‌بندی‌شده دارد. به این معنا که کلیدهای انتهای پایین کیبورد، سنگینی و مقاومت نسبتا بیشتری نسبت به کلاویه‌های بالایی دارند و عملکرد بدون وزن را تقلید می‌کنند.

بسیاری از پیانوهای دیجیتال نیمه‌وزن هستند. در پیانوهای دیجیتال خوب و باکیفیت، وزن‌دار بودن کلیدها را با افکت و قابلیت لمس سرعت، بازسازی می‌کنند و صفحه کلید‌هایشان وزن‌دار است. فراموش نکنید که اکشن پیانوهایی با کلاویه‌های چوبی، کیفیت بالاتر و بهتری نسبت به اکشن پیانوهایی با کلاویه‌های پلاستیکی دارند.

·       پلی فونی (چندصدایی)

پلی فونی، شامل همه نت‌ها و آهنگ‌هایی می‌شود که پیانو دیجیتال می‌تواند به طور هم‌زمان بدون قطع شدن زود هنگام تولید کند. این ویژگی، برای نواختن چند نت در یک زمان استفاده می‌شود.

در گذشته پیانوهای دیجیتال می‌توانستند فقط یک گام را بنوازند. اما امروزه تمام پیانوهای دیجیتال، شامل پلی فونی توسعه‌یافته می‌شوند. در این میان، صفحه کلیدهای ارزان قیمت‌تر، صداهای کم‌تری را پشتیبانی می‌کنند.

یکی از نکات مهم خرید پیانو دیجیتال که در اینجا نیز به آن اشاره شده، توجه به داشتن حداقل 64 نت پلی فونی در پیانو مناسب برای مبتدیان است و بهترین پیانو دیجیتال برای حرفه‌ای‌ها نیز چندین صد نت پلی فونی مثل 128 و 200 نت دارد. بنابراین یک پیانوی خوب و با کیفیت، باید عملکرد چندصدایی و پلی فونی کافی داشته باشد تا شما چه به عنوان فردی مبتدی و چه نوازنده‌ای با تجربه، از نوازندگی با پیانو نهایت لذت را ببرید.

·       کیفیت صدا

صدا، یکی از مهم‌ترین عوامل برای شناخت پیانو دیجیتال باکیفیت و خوب است و تاثیر زیادی نیز در خرید شما دارد. در پیانو دیجیتال، از صدای پیانو آکوستیک تقلید می‌شود. این صدا، با استفاده از لایه‌های ضبط و الگوریتم‌های مدل‌سازی دیجیتال همانند صدای ارگانیک پیانو آکوستیک بازآفرینی می‌شود.

یکی از ویژگی‌های پیانو دیجیتال خوب، داشتن صدایی هرچه گرم‌تر، طبیعی‌تر و نزدیک‌تر به صدای پیانو آکوستیک است. یکی از راه‌های مناسب برای شناخت این ویژگی نیز توجه و گوش دادن به ابتدا و انتهای صدای تولید پیانوست.

یک پیانو دیجیتال خوب باید نمونه‌ها، صداها، واحد پردازش صدا، اندازه حافظه، نوع و تعداد بلندگو متناسبی داشته باشد. چون بلندگوها، خروجی صدای اصلی پیانو دیجیتال هستند، باید کیفیت پخش خوبی داشته باشند و اندازه و قدرتشان به قدری باشد که صدایی باکیفیت را پخش کنند.

·       امکانات

پیانوهای دیجیتال، ویژگی‌ها و امکانات متفاوتی برای نوازندگی به شما ارائه می‌دهند. وجود این ویژگی‌ها، باعث می‌شود که شما پیانویی خوب را حتی با قیمتی بیشتر خریداری کنید اما بتوانید نوازندگی بهتری داشته باشید.

پیانوی دیجیتال خوب باید به شما این امکان را بدهد که هنگام نواختن روی صحنه به صورت زنده، بتوانید صداهایی مختلف را برای نوازندگی انتخاب کنید. برخی از ویژگی‌ها و امکانات موجود در پیانو خوب به شرح زیر است:

 • مترونوم
 • حالت تقسیم
 • دو حالته
 • ضبط و پخش
 • عملکرد همراهی
 • قابلیت تنظیم و جابه‌جایی اکتاو
 • وجود جلوه‌های صوتی مانند کر، تاخیر و طنین
 • قابلیت اتصال به سیستم‌های کامپیوتر و …

پیانو دیجیتال را از کجا بخریم؟

از مهم‌ترین و بهترین گزینه‌های مرکز خرید معتبر و با سابقه پیانو، می‌توان مجموعه سلولیکس را نام برد. این مجموعه، یکی از ارائه‌دهندگان معتبر انواع پیانوهای دیجیتال و آکوستیک در انواع دست دوم و نو است.

سلولیکس، انواع پیانوهای دیجیتال را با تمام ویژگی‌های گفته‌شده به شما ارائه می‌دهد. پیانوهای ارائه‌شده توسط این مجموعه، از برندهای معتبری چون رولند، یاماها و کاسیو هستند و در قیمت‌هایی به صرفه به فروش می‌رسند.

مجموعه سلولیکس، با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه موسیقی، به شما در انتخاب پیانو مناسب کمک می‌کند و انواع لوازم جانبی پیانوی دیجیتال و آکوستیک را نیز برای شما تامین می‌کند. تمامی پیانوهای دیجیتال در مجموعه سلولیکس، اصل هستند و برچسب اصالت کالا و گارانتی چندین ماهه نیز دارند.

پیانو مناسب برای مبتدیان باید چگونه باشد؟

استفاده از پیانو برای افراد مبتدی ممکن است نیازمند ویژگی‌های خاصی در پیانو باشد. مثلا پیانوهایی با کلاویه‌های نیمه‌سنگین، برای هنرجویان، نوازندگی با پیانو مناسب‌تر است. چون در آموزش پیانو، اکشن کاملا وزنی، لمس سرعت برای یادگیری و توسعه عضلات انگشتان، امری ضروری است.

کیفیت صدا نیز در پیانو برای افراد مبتدی مهم است. چون باعث می‌شود که بتوانند مهارت‌های خود را بهتر کنند. افراد برای شروع نوازندگی و خرید ساز باید به قیمت مناسب، امکانات ساز و کیفیت کلیدهای آن توجه کنند تا بتوانند پیانویی مناسب را انتخاب کنند.

یکی از مناسب‌ترین پیانوها برای افراد مبتدی، پیانو دیجیتال است، چرا که قیمتی ارزان‌تر دارد و امکانات آن به بهبود آموزش‌ها و تمرین‌های فرد کمک می‌کند. پیانو مناسب برای افراد مبتدی، کلیدهایی دارد که باعث تقویت انگشتانشان شود و فرد را برای نواختن سخت‌تر و پیشرفته‌تر آماده می‌کند.

تعداد کلیدها نیز برای افراد مبتدی، همان 88 کلاویه است و صفحه کلیدهایی با کلاویه‌های کم‌تر گزینه خوبی برای آموزش اصولی نوازندگی پیانو نیستند. به طور کلی پیانوهای دیجیتال مناسب برای مبتدی‌ها باید قابلیت‌های زیر را داشته باشد:

 • قابلیت تنظیم صدا، برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای اطرافیان هنگام تمرین
 • قابلیت ضبط و آموزش قطعات، برای انجام و ثبت تمرین‌ها و امکان بررسی تمرین‌ها برای استاد
 • قابلیت وصل هدفون، برای انجام تمرین بدون محدودیت زمانی و مکانی

نتیجه‌گیری

امروزه انواع پیانوهای دیجیتال و آکوستیک، در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. هریک از این مدل‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و نیاز افراد حرفه‌ای یا مبتدی را برطرف می‌کنند. شما نیز در ابتدا باید به میزان مهارت خود توجه کنید و بعد از بهترین گزینه را خریداری کنید.

جالب است بدانید که مجموعه سلولیکس، هم به عنوان بهترین مرکز خرید پیانو برای مبتدیان شناخته می‌شود و هم انواع پیانوهای گرند و پیشرفته را نیز به صورت نو و دست دوم عرضه می‌کند.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت این فروشگاه، از تمامی مدل‌های پیانو در این مرکز خرید، دیدن کنید و خریدی به صرفه، باکیفیت و مطمئن را داشته باشید. فراموش نکنید که مجموعه سلولیکس با در نظر گرفتن خدمات پس از فروش استثنایی، تا چند سال بعد از خرید پیانوی شما نیز در کنارتان است. همچنین شما می توانید مشاوره های لازم را از کارشناسان این مجموعه دریافت کنید.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا