خرید تور تابستان

فرمانده نیروی دریایی ارتش: یک زیر دریایی آمریکا وارد آب‌های سرزمینی ایران شد

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: یک زیر دریایی آمریکا وارد آب‌های سرزمینی ما شد که هشدار لازم به آن داده شد و سپس با یگان همراهش مسیرشان را تغییر و تصحیح کردند.

به گزارش خبرگزاری میزان، امیردریادار ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش، در گفت‌وگویی با شبکه خبر گفت: زیردریایی آمریکا در سکوت کامل و در زیر آب در حال نزدیک شدن و عبور بود که زیردریایی تمام ایرانی «فاتح» آن را رصد و مجبورش کرد به سطح آب بیاید و مسیر تنگه را از سطح آب عبور کند.

وی ضمن اشاره به اینکه این زیر دریایی مقداری وارد آب‌های سرزمینی ما شد که هشدار لازم به آن داده شد و سپس با یگان همراهش مسیرشان را تغییر و تصحیح کردند، ادامه داد: این زیردریایی تلاشش را کرده بود که در سکوت کامل عبور کند که قابل دیدن با چشم نباشد اما تجهیزاتی که فاتح در اختیار دارد توانست آن را به راحتی رصد کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: اینکه این زیردریایی حریم مرزی ما را نقض کرده است را به مبادی بین‌المللی منعکس خواهیم کرد و باید جوابگو باشند و اینگونه حضور غیرموجه و خطرناک همه را به چالش می‌کشد و مسئولانشان باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه باید برابر قوانین از آبراه‌های بین المللی عبور و مرور داشته باشند، متذکر شد: زیردریایی آمریکایی هسته ای( فلوریدا) و به روزترین زیردریایی هسته‌ای آمریکا بوده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا