خرید تور تابستان

سخنگوی اقتصادی دولت: مجوز ترخیص کالا در گمرک باید هفت روزه صادر شود

سخنگوی اقتصادی دولت سیزدهم با اشاره به تاخیر در ترخیص کالا در گمرکات گفت: طبق مصوبه هیات مقررات زدایی، مجوز ترخیص کالا در گمرکات باید هفت روزه صادر شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در حاشیه بازدید از گمرک آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از اعلام‌ نتیجه و صدور مجوز، گمرک در کمتر از ۴۸ ساعت باید کالا را ترخیص کند؛ این روش مانع از رسوب طولانی مدت کالا در مبادی ورودی می‌شود و در سفر سال گذشته پیگیر ساماندهی مساله سفرهای لنج‌داران و واردات کالاهای آنها بودیم که در قالب ستاد مبارزه با قاچاق کالا، بخشنامه خوبی برای این گونه فعالیت‌ها صادر شده است.

وی افزود: وزارت صمت باید در مورد ورود این کالاها و زمان‌بندی ورود آنها نیر موافقت کند که در جلسه هیات دولت نیز این موضوع مطرح و وزارت کشور ملاحظاتی روی بخشنامه جدید داشته است که به همین دلیل این مجوز مشمول تاخیر زمان شد اما امید است وزارت کشور و ستاد مبارزه قاچاق کالا به سرعت اختلافات را حل و فصل کند تا ما بتوانیم برای مردم منطقه خبر خوبی داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه در بخشی از گمرکات منطقه، رویه‌های ترخیص کالا با نواقصی همراه است گفت: در موضوع تعداد و ترکیب سفرها و فهرست کالا با توجه به اینکه مسؤولیت تایید آنها با وزارت صمت است، نمایندگان مجلس اظهار داشتند که توافقات اولیه با وزارت صمت صورت گرفته بنابراین همکاری وزارت صمت و وزارت کشور نهایی‌کننده این مساله خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه طبق مصوبه هیات مقررات زدایی، مجوز ترخیص کالا در گمرکات باید هفت روزه صادر شود، افزود: در کوتاه‌ترین زمان ممکن اگر اسناد کامل باشد باید ترخیص از سوی گمرکات صورت گیرد و کالاها در انبارهای گمرک کمتر رسوب پیدا کند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا