توضیحات مدیرعامل «آپارات» درباره شکایت صداوسیما

روز گذشته خبری منتشر شده بود مبنی بر شکایت سازمان صداوسیما از سامانه اینترنتی “آپارات”؛ شکایتی که برخی رسانه ها نتیجه آن را تعطیلی این سامانه دانستند.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماروزان با این حال جواد شکوری‌مقدم مدیرعامل «آپارات» در گفت‌وگو با بیان اینکه تعطیلی این سایت را تکذیب می‌کند به “صبح نو” اظهار داشت: شکایتی که صداوسیما انجام داده مربوط به امسال نیست. شکایتی است مربوط به سه تا چهار سال قبل که البته هنوز تفهیم اتهام و هیچ حکمی به واسطه آن صادر نشده است.

وی درباره شمول این شکایت اظهار داشت: این شکایت درباره مسائلی مانند حق نشر و مانند آن است که همان‌طور که گفتم مربوط به مدت‌ها قبل است و اخیراً اما یک رسانه خاص نسبت به آن تحلیل ویژه خود را ارائه داده است.

مدیرعامل آپارات با تأکید بر اینکه محتوای آپارات را مخاطبان تأمین می‌کنند گفت: ما رسماً هیچ محتوایی تولید نمی‌کنیم و غیر از فایل‌هایی که مخاطبان بارگذاری می‌کنند برای برنامه‌هایی که برای نخستین‌بار از این سامانه عرضه می‌شوند هم صرفاً اسپانسر پیدا می‌کنیم و نقشی در تولید محتوای اینترنتی نداریم پس در شمار سامانه‌های ویدئوی درخواستی هم قرار نمی‌گیریم.

شکوری با اشاره به اینکه «آپارات» سامانه‌ای مبتنی بر U.G.C/User Generated Contentاست که با مجوز ارشاد و با محتوای تولید شده توسط کاربران به‌روز رسانی می‌شود، نظارت بر چنین سامانه‌ای را به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مربوط دانست و گفت: حدود ۱۵ هزار نفر در سامانه ما ویدئو بارگذاری می‌کنند و غیر از فیلترینگی که خودمان برای جلوگیری از آپلود محتوای مستهجن قرار داده‌ایم، یک امکان ویژه برای گزارش‌های مردمی هم ایجاد کرده‌ایم تا نظارت دقیق‌تری بر ویدئوهای چالش برانگیز وجود داشته باشد یعنی هر یک از مخاطبان می‌توانند نظری را که درباره یک محتوای خاص دارند، برای مدیریت ارسال کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا