خرید تور تابستان

یک برنامه جذاب برای سفر ۳ روزه به استانبول

رپورتاژ آگهی

 شهر استانبول پر از زیبایی، جذابیت و هنر است. با سفر به این شهر می‌توانید از آثار تاریخی آن لذت ببرید، در کافه‌های آن مزه‌ی قهوه‌ی ترکی و در رستوران‌ها مزه غذاهای محلی را امتحان کنید. همچنین می‌توانید بازار گردی را در این شهر تجربه کنید و سوغاتی‌های جذاب و رنگارنگ آن را به خانه ببرید. برای بازدید از این جاذبه‌ها به حداقل ۳ روز زمان نیاز دارید. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا برنامه ۳ روزه سفر به شهر استانبول را مرور کنیم.

 روز اول سفر به استانبول

معمولا به گردشگرانی که با بلیط تهران استانبول خود را به شهر تاریخی استانبول می رسانند پیشنهاد می‌شود در روز اول سفر از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی آن نظیر بازار بزرگ و مسجد ایاصوفیه بازدید کنند و سپس به سراغ مکان‌های تاریخی و دیدنی دیگر این شهر بروند.

 بازار بزرگ استانبول

در ابتدای سفر به سراغ بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازار سرپوشیده جهان یعنی بازار بزرگ سنتی استانبول می‌رویم. نام دیگر این بازار «کاپالی چارشیسی» است. اگر به‌دنبال بازاری با معماری سنتی و جذاب می‌گردید که در آن بتوانید انواعی از محصولات جذاب و سوغاتی‌های شهر استانبول را خریداری کنید، به سراغ بازار بزرگ بروید. در این بازار می‌توانید انواعی از محصولات نظیر صنایع دستی و هنری، فرش، پوشاک، قالی را خریداری کنید. این بازار ۲۶۵ باب مغازه دارد. برای بازدید از دالان‌های مختلف این بازار به حداقل ۲ ساعت زمان نیاز خواهید داشت. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اول صبح را به بازدید از این بازار اختصاص دهید.

 مسجد ایاصوفیه

 یکی از مساجد دیدنی شهر استانبول مسجد ایاصوفیه نام دارد. برای بازدید از این مسجد باید به منطقه سلطان احمد بروید. در زمان حکومت امپراتور رم، کلیسای ایاصوفیه ساخته شد و بعد از حمله مسلمانان ترک به این شهر این کلیسا تبدیل به مسجد شد. بعد از آن‌که آتاتورک به قدرت رسید، مسجد ایاصوفیه تبدیل به موزه شد. برای بازدید از این مسجد در فصل بهار و تابستان از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر و در فصل پاییز و زمستان از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر را به آدرس آن مراجعه کنید. برای بازدید از این مسجد با تور استانبول ارزان حداقل به ۱ ساعت زمان احتیاج دارید.

مسجد آبی سلطان احمد

 یکی دیگر از مساجد قدیمی شهر استانبول، مسجد آبی سلطان احمد نام دارد. این مسجد به دستور سلطان احمد اول ساخته‌شده است. یکی از جذابیت‌های این مسجد کاشی‌کاری‌های آبی‌رنگ و جذاب آن است. در زمان اقامه نماز نمی‌توانید از این مسجد دیدن کنید. غیرمسلمانان نیز باید از میدان اسب‌دوانی وارد این مسجد شوند.

 شاخ طلایی

 خلیج شاخ طلایی یکی دیگر از مناطق جذاب شهر استانبول است که در روز اول سفرتان می‌توانید از آن بازدید کنید. این خلیج جذاب بخش اروپایی و آسیایی استانبول را از یکدیگر جدا می‌کند. در بخش شمالی این خلیج اکثر هتل‌های لوکس و گران‌قیمت استانبول واقع شده است و در جنوب آن آثار باستانی و تاریخی این شهر قرار دارد. در اطراف این خلیج پارک‌ها و رستوران‌های متعددی وجود دارد که برای صرف ناهار و استراحت می‌توانید به آن مراجعه کنید.

 برج گالاتا

 یکی از جذاب‌ترین برج‌های شهر استانبول برج گالاتا نام دارد. این برج به عنوان نماد شهر استانبول نیز شناخته می‌شود. برج گالاتا ۹ طبقه دارد. در دوران بیزانس، در حدود ۷۰۰ سال پیش ساخته شد. در ابتدای ساخت این برج از آن برای نظارت بر روی حمل‌ونقل کشتی‌ها و همچنین شناسایی کشتی‌های دشمنان استفاده می‌شد. بعد از گذر زمان، برج گالاتا تبدیل به زندان و محلی برای دیده‌بانی شد.

 برای بازدید از این اثر تاریخی می‌توانید از ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر به محل قرارگیری آن مراجعه کنید.

 روز دوم سفر به استانبول

 در روز دوم سفر به شهر استانبول از مکان‌های دیدنی و جذابی بازدید خواهیم کرد. در ابتدا به جزایر پرنسس می‌رویم و سپس از آثار تاریخی دیدنی مثل کاخ توپ کاپی و برج دختر بازدید می‌کنیم و در آخر روز به سمت پل بسفر می‌رویم.

 جزایر پرنسس

یکی از جاذبه‌های طبیعی نزدیک شهر استانبول جزایر پرنسس نام دارد. این مجموعه جزایر از ۹ جزیره تشکیل می‌شود که در دریای مرمر قرار گرفته است. تنها امکان بازدید از ۴ تا از این جزایر برای گردشگران وجود دارد که در ادامه نام آن‌ها را مشاهده می‌کنید:

  • کینالی آدا
  • هیبلی آدا
  • بورگاز آدا
  • بویوک آدا

 برای بازدید از این ۴ جزیره باید از قایق استفاده کنید. لازم است به این نکته توجه کنید که استفاده از هر نوع وسیله حمل‌ونقل که با موتور کار می‌کند، در این جزایر ممنوع است. برای بازدید از این ۴ جزیره به حدود ۴ ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

 کاخ توپ کاپی

 یکی از کاخ‌های جذاب شهر استانبول کاخ توپ کاپی نام دارد. این کاخ در زمان امپراتوری عثمانی یکی از معروف‌ترین قصرهای سلطنتی بوده است. معماری این کاخ از روی کاخ‌های اروپا الهام گرفته شده است. کاخ توپ کاپی در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده است. در این موزه آثار مختلفی نظیر شمشیر و لباس‌های مختلف پیامبر اسلام نگه‌داری می‌شود. برای بازدید از آن می‌توانید در روزهای چهارشنبه تا دوشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر به محل قرارگیری آن مراجعه کنید. بازدید از کاخ توپ کاپی در فصل زمستان از چهارشنبه تا دوشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر امکان‌پذیر است.

 پل بسفر

 یکی از دیدنی‌ترین آثار شهر استانبول که در روز دوم سفرتان می‌توانید از آن دیدن کنید، پل بسفوروس یا پل بسفر نام دارد. مردم این شهر به این پل «پل بغاز» می‌گویند. این پل با نام پل شهیدان ۱۵ جولای نیز شناخته می‌شود. پل بسفر یکی از ۳ پلی است که بر روی تنگه بسفر ساخته‌شده است. این پل بخش اروپایی استانبول را به بخش آسیایی آن متصل می‌کند.

 روز سوم سفر به استانبول

 در روز سوم سفر از مکان‌های دیدنی دیگر شهر استانبول نظیر آکواریوم، مسجد سلیمانی، برج ساعت و یکی از کوچه‌های جذاب این شهر بنام کوچه فرانسوی‌ها دیدن می‌کنیم.

 آکواریوم استانبول

 یکی از جاذبه‌های گردشگری استانبول آکواریوم استانبول است. این آکواریوم در ۲ طبقه ساخته‌شده است. در آن بیش از ۱۷ هزار گونه جانوری نگه‌داری می‌شود. همچنین در آکواریوم استانبول ۱۵۰۰ گونه متفاوت آبزی نیز وجود دارد. در آکواریوم استانبول ۱۸ زیست‌بوم جهانی ازجمله سیبری و جنگل آمازون شبیه‌سازی شده است. یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آن بخش پنگوئن‌ها است که به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از آن دیدن کنید. برای بازدید از این آکواریوم جذاب و زیبا به حداقل ۲ ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

 برج ساعت دلمه باغچه

یکی از برج‌های دیدنی شهر استانبول برج ساعت دلمه باغچه است. این برج در ابتدای بخش ورودی قصر دلمه باغچه ساخته شده است. زمان ساخت این برج بین سال‌های ۱۸۹۰ تا ۱۸۹۵ میلادی بوده است. این برج شامل ۴ طبقه است.

 کوچه فرانسوی‌ها

 اگر دوست دارید در سفر خود به شهر استانبول محله گردی کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به کوچه فرانسوی‌ها بروید. کوچه فرانسوی‌های کوچه‌ای باریک، پلکانی و شیب‌دار است.

 بخش‌هایی از این کوچه در سال ۲۰۰۳ توسط یک شرکت خریداری و به سبک معماری فرانسوی بازسازی‌شده است. در این کوچه کافه‌رستوران‌های متعددی وجود دارد که امتحان کردن غذاهای آن خالی از لطف نیست.

امیدواریم این برنامه سفر به شما کمک کند تا بتوانید از زیبایی‌ها و جذابیت‌های شهر استانبول در سفر سه‌روزه خود نهایت لذت را ببرید.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا