بارش ۲۰ سانتیمتری برف در چابکسر گیلان

بخشدار چابکسر رودسر از بارش ۲۰ سانتیمتر برف پاییزی در ارتفاعات سمام این شهرستان خبر داد.

حسین رمضانخواه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال کاهش شدید دمای هوا در منطقه، بارش برف از شب گذشته در این منطقه شروع شده و تاکنون ادامه دارد، ضمن اینکه منطقه ییلاقی جواهردشت نیز سفید پوش شده است.

وی اظهار کرد : در منطقه ییلاقی جواهر دشت که در ۳۴ کیلومتری جنوب چابکسر قرار دارد بیش از ۲۵۰خانوار ساکن هستند.

رییس اداره هواشناسی رودسر هم از کاهش ۹ درجه ای دمای هوا در این شهرستان خبر داد.

ضیا نوروزی نیا افزود : کمترین دمای هوا امروز مربوط به رودسر بوده بطوری صبح امروز شاهد دمای ۱۰درجه سانتیگراد بالای صفر بودیم .

وی افزود : از دیروز تاکنون بیش از ۳۶میلیمتر در این شهرستان باران باریده است.

رییس اداره هواشناسی رودسر دمای کنونی این شهرستان را ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر و با رطوبت ۷۷ درصد اعلام کرد.

چابکسر در ۱۰۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

بارش برف پاییزی در مناطق کوهستانی اردبیل

مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از بارش برف در مناطق کوهستانی و برخی راه های ارتباطی این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، این مرکز روز سه شنبه اعلام کرد: در راه های ارتباطی اردبیل – آستارا قبل و بعد از تونل حیران و نیز گردنه الماس واقع در جاده خلخال – اسالم بارش برف آغاز شده و سطح جاده ها لغزنده است.

بر اساس این گزارش کناره های بیشتر جاده های ارتباطی استان اردبیل نیز پوشیده از برف است.

مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بر لزوم همراه داشتن تجهیزات زمستانی و رعایت احتیاط و سرعت مطمئنه از سوی رانندگان تاکید کرده است.

همچنین بر اساس پیش بینی پایگاه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی استان اردبیل ، دمای هوا امروز (سه شنبه) در سردترین ساعات در برخی مناطق مرکزی و جنوبی استان به زیر صفر می رسد و دمای زیر صفر همراه با بارندگی موجب بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان خواهد شد.

بر اساس این گزارش ، این وضعیت جوی تا روز پنجشنبه در منطقه تداوم خواهد یافت.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/OL7DZ
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن