آقای زاکانی! ماست بقالی شما ترش است؟!

«احسان حدیدی»، عضو بخش تحلیلی انصاف نیوز، در یادداشتی نوشت:

داشتم نامه‌ی دکتر زاکانی به مهندس محسن هاشمی را می‌خواندم که نکته‌ای توجه ام را جلب کرد.

ایشان در قسمتی از نامه می نگارد:

«رشوه ستانی برادر شما امروز به دلیل ممانعت دست‌های قدرتمند از محاکمه وی، از سوی دادگاه لاهه به عنوان یک روال عادی در قرارداد کرسنت تلقی شده و دادگاه، چون قرارداد را شامل فساد تشخیص نداده، ایران را محکوم کرده است».

خب معنای این سخن چیست؟! یعنی ایشان می‌گوید قوه‌ی قضاییه‌ی جمهوری اسلامی نفوذپذیر است و در برابر پارتی بازی و ممانعت طلبی افراد قدرتمند، کوتاه می‌آید.

و عجبا از این اتهام زنی! که اگر یک اصلاح طلب این جمله را بر زبانش می راند چه برخورد سخت و محکمی با او می‌شد!

اما مطلب نغز و طنز این نامه در جایی است که از تبرئه‌ی خویش می‌گوید:

«مرا تهدید به شکایت کرده‌اید. البته سابقه شکایت از من را نیز دارید و دیده‌اید که چگونه آنچه گفته‌ام، به تائید دادگاه رسیده و از اتهامات شما به اتفاق آرا تبرئه شده‌ام».

انسان حیرت می‌کند چگونه برای مهدی هاشمی، قوه‌ی قضاییه را تسلیم پذیر در برابر تطمیع می دانید اما برای خود، پاکی و صداقت می‌طلبید!

آیا نمی‌شود مانند شما بنگاریم که اتهام زنی شما به دلیل نفوذ دست‌های قدرتمند حل و فصل شد!

گرچه طبیعی است هیچ بقالی نمی‌گوید ماست من ترش است!

انتهای پیام

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. تفاوت این متن انتقادی با فرمایشات آقای زاکانی در این است که : این متن انتقادی وروشنگرانه را نهایتا چند صد نفر خواننده این سایت میخوانند اما افاضات آقای زاکانی در ده ها سایت وروزنامه واز همه مهمتر در بخشهای مختلف تلویزیون بنمایش در خواهد آمد و اینجاست که عدالت خجالت زده میشود و ……….

  1. سخن شما درست است
   گرچه آدمی باید به توان خویش, تلاش و کوشش برای گسترش دادخواهی و عدالت طلبی باید داشته باشد.
   همین ابزارهای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام هم می توانند ابزاری باشند برای رساندن همین پیام که لینک این نوشته را در گروه های مختلف , آگاهی رسانی سازیم.
   آب دريا را اگر نتوان کشيد
   هم به رفع تشنگي باید چشید

 2. آقایان به امام معصوم تهمت ناروا زدند وزبانم لال معظم لله را به عنوان فرد ……معرفی کردند، مسوولی لب به سخن نگشود. یادمان نرفته همین مداح برای کشتن یک مسلمان شاید با تفکر دیگر جایزه تعیین کرد باز مسوولی ساکت ماند، خدا می داند که …… می باشد .الله اعلم

 3. جناب زاکاني، از قرارداد افزايش بصيرت توسط سايتتان جهان نيوز، چه خبر؟ چقدر گرفته بوديد براي بصيرت زايي؟ به دلار بود يا به تومن؟ بصيرت هم زائيديد؟ اي لعنت بر هرچه کذب و کاذب و کذاب در دنيا و به ويژه در ايران است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن