مذاکره هسته ای به رئیس جمهور آتی وابسته است

به نقل از رویترز این دیپلمات ارشد که خواسته نامی از او برده نشود با پرهیز از اینکه مذاکرات را شکست خورده بداند، اعلام کرده است که مایه کافی برای ادامه مذاکرات ایران با اعضای گروه 1+5 وجود دارد.


به گزارش انصاف نیوز (رسانه کمپین انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان) ، به نقل از رویترز این دیپلمات ارشد که خواسته نامی از او برده نشود با پرهیز از اینکه مذاکرات را شکست خورده بداند، اعلام کرده است که مایه کافی برای ادامه مذاکرات ایران با اعضای گروه 1+5 وجود دارد.


این دیپلمات غربی با اعلام اینکه گفتگوهای اخیر ایران و 1+5 در آلماتی از جوهر و مایه کافی برخوردار بود افزود:” چه بسا اگر ما می دانستیم نامزدهای انتخابات (ریاست جمهوری) ایران چه کسانی هستند، مذاکرات آلماتی آسان تر بود.”به گزارش عصر ایران این دیپلمات غربی در ادامه با اشاره به اینکه مبارزه درونی قدرت در ایران آغاز شده است افزود که این مبارزه بر گفتگوهای هسته ای ایران با 1+5 تاثیر می گذارد.


گفتگوهای اخیر ایران با 1+5 در آلماتی بدون رسیدن به نتیجه ملموس پایان یافت اما دیپلمات های شرکت کننده در این مذاکرات اعلام کرده اند که این مذاکرات بسیار جدی بود و ایران به طور مفصل پیشنهادهایی به منظور حل و فصل مساله هسته ای مطرح کرده است.


هنوز دور بعدی زمان و مکان دور بعدی گفتگوها بین ایران و 1+5 مشخص نشده است.


انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا