شکایت پزشکیان و 5 نماینده دیگر به کمیسیون اصل نود مجلس

دکتر پزشکیان به همراه 5 تن از دیگر نمایندگان مجلس، از نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی به دلیل اقدام وی در جلسه روز چهار شنبه مجلس در جریان سوال از وزیر صنعت و معدن به کمیسیون اصل نود شکایت کردند.

به گزارش انصاف نیوز (رسانه کمپین انتخاباتی دکتر پزشکیان)، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس به خاطر اقدام دیروز وی در موضوع سوال از وزیر صنعت و معدن به کمیسیون اصل نود مجلس شکایت کردند.

متن کامل این نامه به نقل از خبرگزاری مهر به این شرح است:

جناب آقای پورمختار، رئیس محترم کمیسیون اصل نود

با سلام و احترام

ما امضاکنندگان این نامه، نسبت به رفتار آقای مهندس باهنر رئیس وقت جلسه چهارشنبه 92.1.21 در اعمال اجتهاد در برابر نص و تباه‌کردن حق مجلس شکایت داریم. توضیح آنکه در جریان سوال آقای امیرآبادی نماینده قم از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: من قانع نشدم، ولی رای‌گیری نکنید.

آقای باهنر برخلاف نص ماده 210 که می‌گوید “در صورت قانع‌نشدن نماینده، رئیس جلسه نظر مجلس را در این مورد اخذ می‌کند” ادعا کرد که نظر من این است که قسمت دوم جمله آقای امیرآبادی به معنای قانع‌شدن است و مانع اظهار رای مجلس گردید. در حالی که آقای امیرآبادی حق تعیین تکلیف برای مجلس ندارد و آقای باهنر نیز حق ندارد به استناد موضع‌گیری  آقای امیرآبادی که جز حقوق وی نبود پس از اعلان قانع‌نشدن مستند قرار دهد.

محمود رضا شکری نماینده مردم گیلان، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد، محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، غلامعلی جعفر زاده نماینده مردم رشت و احمد توکلی نماینده مردم تهران امضاء کنندگان این نامه هستند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا