خرید تور تابستان

بازنشستگی اجباری در شهرداری تهران؟

یکی از مخاطبان انصاف نیوز با بیان ادعایی درباره‌ی بازنشستگی اجباری در شهرداری تهران می‌گوید: شهرداری کارکنان مسن خود را وادار به «بازنشستگی اجباری» می‌کند. این در حالی است که تعدادی از آنها 30 سال سابقه‌ی کار را هنوز کامل نکرده‌اند و بالطبع این باعث می‌شود حق بیمه‌ی کمتری را هم دریافت کنند.

بنا بر آنچه پروین صدیق‌پور در تماس با انصاف نیوز می‌گوید، او به بیمه نیز مراجعه کرده تا بداند این اجبار از سمت آن‌ها اعمال شده یا خیر که پاسخ منفی گرفته و به او گفته شده «بیمه، بازنشستگی از سن 60 سالگی برای زنان و 65 سالگی برای مردان را به عنوان یک انتخاب برای افرادی که ناتوانند قرار داده است که اگر دوست داشته باشند می‌توانند انتخاب کنند».

این مخاطب که به گفته‌ی خودش 26سال و اندی سابقه‌ی کار در شهرداری دارد می‌گوید: اوایل تیرماه بوده که دیگر موقع کارت زدن اجازه‌ی ورود به ساختمان محل کار را ندادند.

او می‌گوید: این اتفاق برای کارکنان مناطق 22گانه‌ی شهرداری تهران که شرایطی مشابه او دارند افتاده است و اتفاقا تعدادشان هم کم نیست. این گروه از کارکنان شهرداری برای رفع مشکل‌شان به مراجع مختلفی مراجعه کرده‌اند اما متاسفانه تا به حال کارساز نشده است.

بنا بر اظهارات خانم صدیق‌پور، او پیش از استخدام در شهرداری تحت پوشش بهزیستی بوده و دارای معلولیت نیز هست و حالا حتی برای اجاره‌ی خانه‌اش در مضیقه‌ی مالی است و می‌گوید این مشکل هم «قوز بالای قوز» شده است.

این کارمند شهرداری منطقه 13 تهران انتظار دارد که حتی اگر شهرداری تصمیمی جدی برای عملی کردن این بخشنامه‌اش دارد دست‌کم این سه یا چهار سال باقی مانده تا کامل شدن سی سال خدمت را به او و امثال او ببخشد تا بتوانند از حق بیمه‌ی سی ساله استفاده کنند.

صدیق‌پور در توضیح این خواسته‌اش به تجربه‌ی این کار در شهرداری در دوره‌های قبلی اشاره کرد؛ زمانی که شهرداری پنج سال خدمت را شهرداری به بعضی کارمندانش می‌بخشید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا