خرید تور تابستان

دعوت سفیر ایران در لاهه برای سرمایه گذاری بی دغدغه در حوزه انرژی

دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در مراسم افتتاح کنفرانس و نمایشگاه انرژی فراساحلی هلند تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای اقتصاد مقاومتی بدنبال افزایش ظرفیت تولید داخلی است، اما همزمان با افزایش کارآمدی اقتصادی داخلی ، ازجذب سرمایه گذاری و دانش فنی خارجی نیز استقبال می کند.

به گزارش انصاف نیوز، کنفرانس و نمایشگاه انرژی فراساحلی 2016 هلند با مشارکت بیش از 650 شرکت از کشورهای صاحب نام در حوزه فناوری انرژی در آمستردام برگزار شد. شرکتهای بزرگ نفت و گاز کشورمان نیز برای اولین بار در 20 سال گذشته درغرفه اختصاصی ایران به مساحت 260 متر مربع حضوری پررنگ داشتند.

جهانگیری به عنوان سخنران افتتاحیه این کنفرانس با تشریح رویکردهای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد اصول مربوط به اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند و بر این اساس به دنبال افزایش ظرفیت تولید در داخل کشور است.

وی افزود: افزایش کارآمدی در اقتصاد یکی از محورهای اصلی دستور کار دولت جمهوری اسلامی ایران است و با این افزایش کارآمدی، افزایش تولید داخلی و جذب سرمایه و دانش فنی خارجی بطور همزمان پیگیری می شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند با اشاره به اراده مقامات جمهوری اسلامی ایران و هلند برای افزایش مناسیات بویژه در زمینه اقتصادی تاکید کرد: با توجه به این امر سرمایه گذاران وجامعه تجاری هلند می توانند بدون هیچ دغدغه ای در پروژه های مختلف در ایران ازجمله در حوزه انرژی فعالیت کنند.

جهانگیری همچنین تحولات گسترده در روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و هلند دریک سال اخیر و تبادل هیاتهای دولتی و خصوصی و نیز رشد آمار تجاری و گردشگری را برای تجار اروپایی حاضر در کنفرانس تشریح کرد.

در این نمایشگاه و کنفرانس بیش از 70 نفر از نمایندگان 28 شرکت از بخش خصوصی ایران حضور یافته و به رایزنی با طرفهای خارجی پرداختند. نمایندگان بخش بانکی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران نیز با شرکت در این نمایشگاه پاسخگوی سئوالات شرکتهای اروپایی علاقمند به مشارکت در پروژه ها ی نفت و گاز ایران بودند. همچنین از رویدادهای مهم در این نمایشگاه بین المللی برگزاری کنفرانس یک روزه مربوط به فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه ی نفت و گاز فراساحلی ایران بود که با استقبال زیادی از سوی شرکتهای معتبر اروپایی و هلندی مواجه شد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا