خرید تور تابستان

جانشین فرمانده سپاه: کشتار سال گذشته بر اثر نظرات بی اساس برخی سلبریتی‌ها رخ داد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند: اگر مردم چیزی را که نمی‌دانند، نمی‌گفتند، مفاسد عالم به وجود نمی‌آمد. اگر این حدیث را مبنای عمل و بیان مطالب در فضای واقعی و مجازی قرار دهیم و آنچه را نمی‌دانیم بازنشر ندهیم بسیاری از مفاسد رخ نمی‌دهد، مثل کشت و کشتارهایی که سال گذشته بر اثر نظرات بی‌پایه و اساس برخی سلبریتی‌ها رخ داد. چقدر سال گذشته بر اثر این حرف‌های بی‌پایه و اساس شهید دادیم.

خبرگزاری فارس نوشت: «سردار علی فدوی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین دوره ملی آموزش «بانوان راوی پیشرفت» با شعار «خانواده ایرانی فاتح قله‌های جهانی» یابود سردار شهید حاج حسن طهرانی‌مقدم که عصر امروز به همت جامعه فعالان جهاد و شهادت وارثون در دانشکده فرماندهی و مدیریت دافوس دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد، اظهار کرد: دین و پیامبر اسلام(ص) و امامین انقلاب ما جایگاه والایی برای زنان قائل هستند زیرا محوریت خانواده با زن است و اگر زن به نقش خود عمل کند خانواده برقرار خواهد ماند؛ اگر بشود این نقش را از درون خانواده به همه جامعه تعمیم داد تاثیر و نفوذی بی‌مثال خواهد داشت.

جنگ بین حق و باطل دائماً تغییر شکل می‌دهد

وی با بیان اینکه جنگ بین حق و باطل هرگز تمامی ندارد، گفت: این نزاع و درگیری از روز نخست خلقت بوده و تا پایان آن نیز ادامه دارد؛ این جنگ دائما تغییر شکل می‌دهد؛ زمانی سخت است و زمانی نرم و سلاحش متفاوت می‌شود؛ اگر روزی نمادهای حق و باطل کنار هم جمع شوند یعنی یا حق خدای‌ناکرده از مواضع خود کوتاه آمده یا باطل؛ این دو جمع‌شدنی نیستند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به اغتشاشات سال گذشته کشور، بیان کرد: جبهه باطل سال گذشته زنان را محوریت جنگ علیه ما قرار داد، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها با همه توانمندی‌هایشان در این جنگ به میدان آمدند و همین باعث شد منافقان داخل هم خود را بروز و ظهور دهند.

اشتباه بزرگ دشمن در جنگ علیه ایران!

سردار فدوی تأکید کرد: در هیچ جای دنیا مثل ایران مدارس و دانشگاه‌ها در دوران کرونا به طور کلی تعطیل و مجازی نشد و اینترنت هم که در دست امریکایی‌ها بود و فکر می‌کردند چون سه سال فکر و ذهن جوانان ما را در اختیار داشته‌اند پس می‌توانند با تاثیرگذاری بر ذهن مردم این جنگ را راه بیندازند؛ اما آن‌ها یک اشتباه محاسباتی دارند و آن این است که برای خدا، دین، شهیدان، امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) در محاسبات خود جایگاهی قائل نیستند و حیات پس از مرگ و نقش انبیاء را قبول ندارند در حالی که اینها نقشی اساسی در پیروزی‌های مسلمانان دارند.

وی با بیان اینکه قرآن به زنده بودن شهیدان تصریح دارد، ابراز کرد: دشمنان ما چنین محاسباتی را ندارند، همین عدم محاسبه نیز باعث شد در بیش از 44 سال عمر بابرکت انقلاب، در پروژه‌های مختلف علیه ایران اسلامی شکست بخورند؛ این تصریح آیه قرآن است که می‌فرماید: شما تیر نینداختید بلکه من انداختم.

مسئولیت ما!

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: بندگان خدا مسؤول تعیین نتایج نیستند بلکه بندگان خدا مسؤول انجام تکالیفی که بر عهده‌شان گذاشته شده، هستند، هر کس باید در هر جایگاهی تکلیف خود را بداند، اگر این را درک کرد و انجام داد باقی کار با خدا است. بندگان قسمت خیلی کم و محدود کار یعنی انجام تکالیف را بر عهده دارند؛ چنان که امام خمینی(ره) می‌فرمودند ما مامور به وظیفه‌ایم نه نتیجه، این ناشی از ایمان به تعیین کردن نتیجه توسط خدا بود. لذا در این بیش از 44 سال عمر انقلاب خدای متعال بهترین نتایج را برای ما رقم زده است با آنکه ما وظایفمان را کامل انجام نداده‌ایم که اگر داده بودیم اکنون به قله رسیده بودیم.

سردار فدوی تأکید کرد: خداوند با کسی رابطه قوم و خویشی با کسی ندارد و اگر به اندازه قابل قبول تکالیف‌مان را انجام نمی‌دادیم خدا برای ما کاری انجام نمی‌داد؛ چنان که در جنگ اُحُد با اینکه فرماندهی سپاه اسلام با حبیب و ختم انبیای او بود اما چون مسلمانان به تکالیف خود عمل نکردند، شکست خوردند. در این جنگ جان نبی(ص) در خطر بود و امیرالمومنین(ع) زخم‌های متعددی برداشتند و شخصیت‌هایی همچون حمزه سیدالشهداء(ع)، عموی پیامبر(ص) به شهادت رسیدند چون مسلمین به دستور خدا و رسول‌الله(ص) عمل نکردند.

وی ادامه داد: یا در ماجرای جنگ حُنین که پس از فتح مکه رخ داد، علی‌رغم وجود سپاه ده‌هزارنفری مسلمانان، باز هم چون خدا و رسول خدا(ص) را تنها گذاشتند و فرار کرده و پیامبر(ص) را رها کردند، شکست خوردند، یعنی حتی اگر فرمانده سپاه پیامبر خاتم(ص) باشد اما مسلمانان به دستور خدا و رسول(ص) گوش نسپارند، شکست خواهند خورند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه ابراز کرد: ما در سال 1402 مقتدر هستیم و در مقابل دشمنان قد عَلَم کرده‌ایم و دشمن هم این قدرت را درک می‌کند، این قدرت برای آن است که به تکالیف‌مان به میزان قابل قبول خدا عمل کرده‌ایم، خدا نیز به وعده‌اش عمل کرده است وگرنه با حساب و کتاب دنیایی باید در همان سال ابتدای انقلاب اسلامی نابود می‌شدیم.

شرط یاری خدا و تحقق وعده‌های او

وی با بیان اینکه وعده خدا حق است و در آن تخلفی نیست، گفت: اما همه وعده‌های خدا شرط دارد که همان انجام تکالیف است؛ اگر به تکالیف‌مان عمل کنیم شرط تحقق وعده خدا را محقق کرده‌ایم. 50 آیه محکم در قرآن وجود دارد که علما از آنها به قاعده یا سنت الهی یاد می‌کنند یکی از این قواعد می‌گوید: هر طور با خدا معامله کردی خدا با تو معامله می‌کند «إِن تَنصُرُواْ ٱللَّهَ یَنصُرکُم» در همه این آیات پنجاه‌گانه اول تکلیف مسلمانان بیان می‌شود و بعد کاری را که خدا در حق آنها انجام خواهد داد، تصریح می‌شود؛ چنان که این آیه تصریح می‌کند اگر خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند، امام صادق(ع) شیوه و کیفیت این یاری را مفصل بیان کرده است و می‌فرمایند: یاری خدا به یاری ائمه(ع) و ولی خدا است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: خدای متعال در آیه 54 سوره مبارکه آل‌عمران می‌فرماید: «وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ ٱللَّهُ وَٱللَّهُ خَیرُ ٱلمَکِرِینَ»؛ این موارد مسلمات است، مسأله‌ای که خدا بیان می‌کند مسلم و قطعی است، از دیگر مسلمات آن است که دو حزب بیشتر در دنیا وجود ندارد یکی حزب‌الله و دیگری حزب شیطان؛ اراده الهی بر آن است که همیشه و بدون استثناء حزب‌الله پیروز است: «إِنَّ حِزبَ اللَّهِ هُمُ الغالِبونَ». این یعنی اگر در حزب خدا باشیم پیروز خواهیم شد کدام انسانی می‌خواهد جزء حزب شکست‌خوردگان باشد؟!

سردار فدوی تأکید کرد: همه عالم اعم از مسلمان و غیرمسلمان خوبی و بدی را می‌فهمند، قرآن به این مهم تصریح دارد یکی سوره مبارکه شمس که خدا در آن 11 سوگند می‌خورد و سپس می‌فرماید: خودم به همه الهام می‌کنم خوبی و بدی کدام است «فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا» این یعنی همه حق و باطل را می‌فهمند؛ همچنین می‌فرماید: «أَنَّ اللَّهَ یَحُولُ بَیْنَ الْمَرْءِ وَ قَلْبِهِ» خدا بین شما و قلب‌تان است، از امام صادق(ع) درباره معنای این آیه پرسیدند و ایشان فرمودند: یعنی می‌فهمید حق کدام است و باطل کدام، خوبی کدام است و بدی کدام.

شیطان در سال گذشته در دروغ‌گویی تجلی تمام پیدا کرد

وی با بیان اینکه سال گذشته شیطان در دروغ‌گویی تجلی تام و تمام یافت، و با ایجاد تردید و شک سعی در فریب مردم داشت، گفت: اینها را باید دائماً گفت و تبیین کرد که انسان حدی بالاتر از آن دارد که فریب دروغ‌های شیطان را بخورد. جبهه حق در کمترین فرصت‌ها می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد چون مطابق با فطرت و خلقت انسان و موردپسند او است. باید در هر حرف و سخنی مخاطبان را دائماً به مبانی اصلی ارجاع دهیم و برای مثال بگوییم خدا اینطور گفته یا اینطور نوشته و اینطور می‌خواهد چون انسان‌ها عموماً با خدا درنمی‌افتند و لج‌بازی نمی‌کنند اینکه دیگران را به خدا بخوانیم، مانع از لجبازی آنها می‌شود.

حجاب خواست خود خدا است

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حجاب دستور خدا است نه پیامبر(ص)، تأکید کرد: این دستور در دو آیه صریحاً امر شده است همین را اگر مبنا قرار دهیم عموماً خانم‌ها لجبازی نمی‌کنند، جبهه باطل به دروغ می‌گویند جمهوری اسلامی یا آخوندها حجاب را رسم کرده‌اند و اینچنین با این حکم خدا می‌جنگند.

دلیل بسیاری از شهادت‌های سال گذشته!

سردار فدوی افزود: امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند: اگر مردم چیزی را که نمی‌دانند، نمی‌گفتند، مفاسد عالم به وجود نمی‌آمد! اگر این حدیث را مبنای عمل و بیان مطالب در فضای واقعی و مجازی قرار دهیم و آنچه را نمی‌دانیم بازنشر ندهیم بسیاری از مفاسد رخ نمی‌دهد، مثل کشت و کشتارهایی که سال گذشته بر اثر نظرات بی‌پایه و اساس برخی سلبریتی‌ها رخ داد!! چقدر سال گذشته بر اثر این حرف‌های بی‌پایه و اساس شهید دادیم!

وی خطاب به بانوان شرکت کننده در نخستین دوره آموزشی «راوی پیشرفت»، اظهار کرد: شما بانوان راوی پیشرفت ابتدا باید خودتان به آنچه می‌گویید، باور داشته باشید و بعد دیگران را دعوت کنید، ما باید روزانه و مستمر برای تقویت باورهای‌مان برنامه داشته باشیم. پیامبر(ص) و ائمه(ع) راه تقویت این باورها را به ما یاد داده‌اند اساساً کل مفاتیح برای تقویت باورها است با تکرار، باور تقویت می‌شود اینکه ما روزانه مقید به انجام واجبات و مستحباتی هستیم برای همین تقویت است. یکی از بزرگان می‌گفت با انجام واجبات انسان از جهنم خارج و وارد بهشت می‌شود و با مستحبات درجات بهشت را طی می‌کند»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. حرف حق اما کو گوش شنوا خدا بعضی سلبریتی ها را نابود کند که دستشان به خون عزیزان این وطن الوده است و بنده پول و شهوتند لعنت

  24
  86
  1. هرچه بگویید مردم شمارو باور ندارن من خودم یک فرد باحجاب بودم بعد مهسا امینیخودم دیگه حجابو قبول ندارم وتاحالا چند بار بی ححاب رفتم بیرون من با چاورو رو شما وافکارتون به این روز انداخته

   9
   4
 2. جالبه ، با پول بیت‌المال شهرت پیدا میکنن و بر علیه کشور و ملت با همکاری غرب و حمایت بعضی از عمال داخلی اصلاح طلب و غیره خبانت میکنن ، ازون اول من ازینها و شهرت طلبی هایشون متنفر بودم و منتظر چنین روزی بودم

  13
  50
 3. چه استدلالهای عجیبی ، حجاب دستور خداست نه جمهوری اسلامی ؟ پس چرا در بقیه کشورهای اسلامی اینگونه نیست ؟ آیه حجاب فقط برای ایران و افغانستان نازل شده ؟ که چون حکم خداست بخودتون اجازه میدهید به مردم تحکم کنید ؟ این شماهائید که دارید با مردم لجبازی میکنید و لجاجت مردم را روز به روز بیشتر تحریک میکنید ، طوری استدلال میکنید که انگار مقصر اصلی وقایع سال گذشته تمام و کمال از خارج از کشور بوده و حتی به اندازه یک سر سوزن خودتونو مقصر نمیدانید ، اگر انصاف داشتید خودتان را هم قضاوت میکردید و بر چه اساسی میگید دشمنان ما به حیات پس از مرگ اعتقاد ندارند ؟ همین تصورات غلط باعث شده خیال کنید که حق مطلق هستید و بقیه کافر و باطل و جهنمی هستند واقعا متاسفم برای افکارتون

  74
  16
 4. درکل شخصا موافق نامنی اجتماعی نیستیم ولی باید ریشه های آن بررسی شود بقولی اگر بهانه های داخلی نباشد غربی ها نمی توانند دخالت کنند اگر یک درصد نصایح مالک اشتر از طرف علی ع ویا الگوی پیامبر ص درعمل پیاده کنید هیچ ناعادلتی وفواصل طبقات اجتماعی واقازادگی وپارتی واختلاس وفامیل بازی وحزب گرای نخواهد بود مهم عمل است فقط نوشتن وگفتن ومنبر رفتن نیست

  35
  1
 5. به نظر شما ژاپن حزب الله بوده این همه پیشرفت کرده یا همین چین کمونیست که تا بیست سال پیش نون هم نداشتند …دنیای مجازی مرزهای بتونی رافرو ریخته انسانهای دوطرف کره زمین ازحال وروز هم باخبرند چه ما بخواهیم چه نخواهیم …!

  50
  4
 6. باسلام و احترام جناب سردار حضرت امیر المومنین علی علیه السلام خیلی موعظه و مطالب دیگر هم به فرماندهان و نیروهای تحت امرش تذکر می دادند و فقط در برخورد با مردم.

  38
  1
 7. شما حرف خودتون بزنید فقط،نشد یکبار از مردم بپرسید دردتون چیه که امدید توی خیابان،چی میخواین،سلبریتی ها صدای مردم هستند

  59
  7
  1. خودتو با مردم قاطی نکن
   اراذل اوباش و عده ای جوگیر غرب زده بیسواد ک عقده لخت شدن دارن اومده بودن کف خیابون
   یا بهایی بودن یا کافر یا معتاد یا فرزندان طلاق یا سلطنت طلب یا منافق و غیره

   1
   8
 8. تا وقتی سلبریتی جماعت در کشور آزادانه می چرخند وهر حرفی دلشون خواست میزنند وضعیت از این هم بدتر میشه

  7
  48
 9. کاملا درسته.پس چرا جلو این سلبریتی ها ودستمز دهای میلیاردی آنها گرفته نمی شود.ما عزیزانمان را از دست دادیم و آنها خوش و خرم دارن زندگی میکنند.وهمچنان اظهار نظرهای بی اساس و نابخردانه.حداقل اجازه فعالیت در فضای مجازی از آنها سلب شود.

  1
  5
 10. بی انصاف لعنتی خودتی لایک ها و کامنتهایی که مخالف مزدورهایی چون شما هست رو بستی. بله واقعا برخی سلبیریتیها وطن فروش و پایگاه خبری خائنی چون تو به این ملت و مملکت خیانت کردند ،خدا ریشه تون رو خشک کنه.

  6
  1
 11. بی انصاف لعنتی خودتی، لایک ها و کامنتهایی که مخالف مزدورهایی چون شما هست رو بستی. بله واقعا برخی سلبیریتیها وطن فروش و پایگاه خبری خائنی چون تو به این ملت و مملکت خیانت کردند ،خدا ریشه تون رو خشک کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا