خرید تور تابستان

تاکید مهدی کروبی بر اتحاد میانه‌روها

مهدی کروبی در بیانیه‌ای بر اتحاد گروه‌های میانه‌رو داخل ایران تاکید کرد.

به‌گزارش انصاف نیوز، رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی که از بهمن ۸۹ در حصر است پیامی را خطاب به کنگره حزب اعتماد ملی صادر کرد.

آقای کروبی در این پیام ضمن بیان انتقاداتی صریح نسبت به عملکرد مسئولان کشور، نوشته است: هنوز راهی جز تغییر وجود ندارد. تغییری که اساس آن بر احیای جمهوریت از درون اسلامیتی است که چهل و پنج سال قبل در پاریس به مردم وعده دادیم تا ایران برای همیشه از هر نوع سلطنت عبور کند. هنوز حرف‌های انقلاب اسلامی قابل دفاع است و هنوز می‌توان با آن آرمان‌ها از حقوق اساسی ملت دفاع کرد. هنوز می‌توان به صورت مسالمت‌آمیز در درون کشور تغییرات اساسی ایجاد کرد.

او راه حل این تغییر را اتحاد میانه‌روها دانسته و می‌نویسد: در این راه باید ضمن حفظ اتحاد حزب اعتمادملی با دیگر اصلاح‌طلبان و نیز همه مصلحان جامعه به خصوص جوانان و زنان و روشنفکران و جریان‌های آزادیخواه و میانه‌رو درون ایران از تکثر و تنوع در درون این حرکت دفاع کرد و راه تغییر را فقط در یک مسیر جستجو نکرد. هیچ‌کس نباید دیگری را انکار کند و خود را تنها مرجع تغییر بداند. باید با ملت حرف زد و دولت و مجلس و کل حاکمیت را نقد کرد.

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌های شاخص سیاسی بر ضرورت اتحاد جریان‌ها و شخصیت‌های میانه‌رو تاکید داشته‌اند.

رئیس مجلس ششم در بیانیه‌ی خود نسبت به برخی تلاش‌ها برای تکرار شدن مجلس فعلی هشدار داده و‌ نوشته است: باید این توطئه را افشا و خنثی ساخت. تصویب قوانین ضد حقوق ملت مانند طرح‌های ضد برجامی، محدودیت فضای مجازی، طرح تشدید مجازات افرادی که بدحجاب یا بی‌حجاب می‌دانید و از همه مهمتر تغییر قانون انتخابات برای ردصلاحیت‌های گسترده‌تر همه نشانه حذف و غیبت ملت است.

کروبی در بخش پایانی این بیانیه می‌نویسد: ایران امروز که به سرعت در حال فاصله گرفتن از کاروان توسعه است نباید بیش از این درجا بزند. شرط توسعه احیای اعتماد است. اعتماد ملت به دولت و اعتماد ملت به اصلاحات و اعتماد ملت به امید. راه اعتماد اما از تغییر می‌گذرد. تغییری از درون ایران، به دست ملت و بدون هر گونه خشونت.

متن کامل بیانیه‌ی مهدی کروبی را می‌توانید در این لینک بخوانید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا