خرید تور تابستان

تضعیف جبهه پایداری در تامین اجتماعی ؛ تغییر 3 مدیر کلیدی در یک هفته

سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: تضعیف جبهه پایداری در تامین اجتماعی با عزل 3 مدیر مهم این سازمان کلید خورد. این تحولات در یکی از مهم‌ترین سازمان‌های بخش عمومی غیردولتی را احتمالا باید به نزدیک شدن انتخابات دوره دوازدهم مجلس مربوط دانست.

بر اساس این گزارش در یک هفته اخیر، حسن خانلو قائم‌مقام سازمان تامین اجتماعی، ابوالفضل عفت‌نژاد معاون منابع انسانی این سازمان و سیدحسن هاشمی مدیرعامل بیمارستان میلاد از سمت خود عزل شده‌اند.

حسن خانلو و ابوالفضل عفت‌نژاد از چهره‌های بسیار نزدیک به صادق محصولی هستند و گزارش‌های مختلف حکایت از آن داشته است که این دو چهره در پست‌های کلیدی تامین اجتماعی، برنامه‌های جبهه پایداری را به اجرا می‌گذاشته‌اند تا جایی که عده قابل توجهی از نیروهای نزدیک به خود را به عناوین مختلف در شرکت‌های زیرمجموعه شستا به کار گمارده‌اند.

انصاف نیوز پیش‌تر در گزارش‌هایی نشان داده بود که سازمان‌های اقتصادی به ویژه در وزارت تکرا به عنوان سنگری برای فتح مجلس و دولت توسط جبهه پایداری هدف‌گذاری شده و در این مسیر، نیروهای عضو یا نزدیک به جبهه برای عضویت در هیات‌های مدیره شستا حکم گرفته‌اند.

هنوز مشخص نیست که تغییر 3 مدیر کلیدی که از آن می‌توان با تعبیر تضعیف جبهه پایداری در تامین اجتماعی یاد کرد با فشار کدام‌یک از قطب‌های قدرت در درون دولت سیزدهم رقم خورده است اما به‌طور مشخص هم جناح نزدیک به محمدباقر قالیباف در مجلس و هم نزدیکان محمد مخبر از تغییر آرایش نیروها در تامین اجتماعی و شستا به سود جبهه پایداری دل خوشی نداشته‌اند.

چندی پیش شایعه برکناری میرهاشم موسوی چنان قوی شد که برخی رسانه‌ها حتی از گزینه‌های جانشینی او نیز سخن گفتند. با این حال میرهاشم موسوی ماند و هم‌جبهه‌ای‌هایش را از قائم مقامی و معاونت عزل کرد.

حال باید دید با تغییر بازیگران اصلی مهره‌چینی در تامین اجتمای و شستا، نیروهای منصوب آنان در هلدینگ‌های مختلف تغییر خواهند کرد یا این تغییر یک حرکت تاکتیکی برای کاستن از فشار بر جبهه پایداری بوده است.

به نظر می‌رسد هر چه به انتخبات دوره دوازدهم مجلس نزدیک می‌شویم، رقابت قطب‌های قدرت در دولت و مجلس جلوه بیرونی آشکارتری خواهد داشت و از این رهگذر، رسانه‌ها و افکار عمومی در جریان اقداماتی قرار می‌گیرند که اتمسفر اقتصادی کشور را به شدت سیاست‌زده کرده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. طبق نوشتۀ خودتان آقایان خانلو و عفت نژاد مامویت خود را که در آوردن بدنه مدیریتی تامین اجتماعی به اشغال عوامل پایداری بوده با موفقیت انجام داده اند و از این رو باید دید رفتنشان از تامین اجتماعی مقدمۀ آغاز چه ماموریت جدیدی است!!!

  2. قبلا اقای علم الهدی فرمودند ناچیزی از تامین اجتماعی حقوق دریافت میکنم . سوالی در ذهن بنده امد که ایشان قبلا حق بیمه پرداخت کرده اند که مستمری بگیر تامین اجتماعی شده اند یا نه . لطفا کسی و یا خود ایشان بفرمایند چقدر و چند سال پرداخت کرده که مشمول این قانون شده اند لطفا انصاف نیوز پیگیری کند .حق کارگرانی که حق بیمه پرداخت کرده اند چه میشود و ایا این حقوق حلال هست یانه ( چنانچه پرداخت نکرده اند) حق الضمه اید اگر پیگیری نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا