خرید تور تابستان

فهرست ترور موساد در ایران؛ از سردار سلامی تا طائب

وبسایت شبکه‌ی العالم درباره‌ی انتشار فهرست ترور موساد در ایران نوشت:

«شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم اسرائیل در اقدامی عجیب با اذعان آشکار به نقش این رژیم در تروریسم دولتی، از فهرست «دیوید بارنیه» رییس موساد در زمینه ترور مقامات ارشد ایران رونمایی کرد.

گزارش اخیر شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم اسرائیل (ارگان تلویزیونی حزب لیکود و نتانیاهو) با عنوان «چه کسی در تهران هدف ترور است؟» از فهرست «دیوید بارنیه» رییس موساد اسرائیل به منظور ترور مقامات ارشد ایران رونمایی کرده است.

این درحالی است که رژیم صهیونیستی به رغم آشکار بودن جای پای آن در انجام اقدامات متعدد ضد بشری ترور، معمولا هیچگاه مسوولیت چنین اقداماتی را برعهده نمی گیرد.

مهم ترین اسامی درج شده در این فهرست ترور به ترتیب عبارتند از:

  • سردار حسین سلامی
  • اسماعیل خطیب
  • اسماعیل قاآنی
  • سردار محمد کاظمی: فرمانده اطلاعات سپاه پاسداران ([توضیح العالم]: به اشتباه از عکس حسین طائب استفاده شده است)
  • یزدان میر: فرمانده واحد ۸۴۰ نیروی قدس
  • حامد عبداللهی فرمانده واحد ۴۰۰ نیروی قدس

بنابر این گزارش «دیوید بارنیه» یکشنبه شب به رسم معمول هیاهوگری های مقامات این رژیم علیه کشورهای مخالف و سعی در ابعاد جهانی دادن تبلیغات خود مدعی شد ایران قصد داشت علاوه بر هواپیماهای بدون سرنشین، موشک های کوتاه و میانبرد به روسیه بفروشد که جلوی این قرارداد گرفته شد.

وی اضافه کرد: ایران قصد دارد سلاح های مختلفی را به روسیه بفروشد که با این اقدام نیز مقابله خواهد شد.

بارنیه با اعلام نگرانی اسرائیل از فروش سلاح های روسی به ایران در سایه همکاری نظامی تهران و مسکو گفت: این موضوع، امنیت و شاید حتی موجودیت ما را با خطر حتمی روبه‌رو کند.

رئیس نهاد تروریستی رژیم صهیونیستی (موساد) در ادامه نیز ادعا کرد که در سال جاری با همکاری دوستان اسرائیلی، ۲۷ حمله ایران به یهودیان و اسرائیلی ها در سراسر جهان خنثی شده است.

البته در عین حال تهدید کرده که ایران هزینه سنگینی برای هدف قرار دادن هر یهودی و هر اسرائیلی پرداخت خواهد کرد و پا را فراتر گذاشته و گفته که پاسخ ما در مرکز تهران خواهد بود و بزرگترین شخصیتی که چنین دستوری را بدهد، هدف قرار می دهیم.

وی مدعی شده که تیم های مختلف وابسته به ایران که سلاح ها و اهداف مختلفی داشتند، در مناطق مختلف جهان از اروپا، آفریقا، آمریکای جنوبی تا آسیای دور بازداشت شدند.

تهدید به ترور و اتهامات ضد ایرانی رییس موساد در شرایطی است که رژیم صهیونیستی با بحران‌های عمیق داخلی، شکاف و دو دستگی در سطح مقامات و توده صهیونیست‌ها مواجه شده از این جهت به نظر می رسد با هدف فرافکنی و کاستن از فشارهای داخلی صورت گرفته است»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا