من روحانی بروم پیتزا فروشی بزنم؟!

به گزارش انصاف نیوز، «محمدرضا زائری»، روحانی اصولگرا و مدیر مجموعه فرهنگی سرچشمه ی تهران در اینستاگرام خود نوشت:

در یادداشتی که برای روزنامه «صبح نو» [روزنامه اصولگرا] نوشته بودم این چند خط هنگام انتشار مطلب حذف شده است. ابتدا این چند خط را بخوانید تا بعد چند سؤال بپرسم:

… “باید اعتراف کنیم که برای بسیاری افراد دین و نماز و حجاب نه مال خودشان که مال آخوندهاست !
وقتی احساس کردم که آنچه ناچار بر سر کشیده ام حجاب حکومت و روحانیت یا حجاب حزب اللهی هاست نه حجاب من ، به طور طبیعی هر وقت که اجباری به حفظ آن نباشد روسری را از سر برمی دارم ! ” …

اما پرسشهای من اینهاست:

١ – آیا در این چند خط تهدیدی برای امنیت ملی، توهین به نهادهای رسمی یا اشخاص حقیقی، خلاف شرع یا … وجود دارد که یک روزنامه از انتشارش نگران باشد؟

٢ – اگر یک روزنامه معقول و سالم مثل صبح نو هم نتواند این چند خط را منتشر کند من باید به چه رسانه ای در این کشور امیدوار باشم؟

٣ – با این وضعیت به کجا می رویم؟ آیا به راستی کسی مثل من حتما باید یا برای لثارات بنویسد و یکطرفه به زمین و زمان بد بگوید یا باید با رادیو فردا همکاری کند و چشمش را به روی همه ارزشها و حقایق ببندد؟

۴ – این ملاحظات و ترس و لرزها چه نسبتی با واقعیت های تلخ و خطرناکی دارد که در زیر پوست شهر جاری است؟ این فضا چه نسبتی با گسترش روزافزون فحشا و آمار ناامنی و سرقت و وضعیت بلبشوی فساد اقتصادی و اوضاع موادمخدر و … دارد؟

۵ – واقعا ما اگر بخواهیم هم مخلصانه پای ارزشهای بنیادین انقلاب بایستیم و هم مردانه از واقعیت های تلخ بگوییم باید چه کسی را ببینیم؟

۶ – اگر کسی مثل من بخواهد صادقانه و صریح و اصولی و منطقی بنویسد آیا باید به بن بست برسد و دنبال پیتزافروشی و بقالی باشد؟

٧ – چه کسی قرار است به جای شعار و تعارف به فکر تهدیدهای جدی فردا و فرداها باشد و برای آینده این کشور و نسلهای بعدی روشنگری کند؟

متأسفم که روز به روز اسباب ناامیدی و سرخوردگی در این کشور بیشتر می شود و افراد خیرخواه و دلسوز بیش از پیش به سمت انزوا و عزلت رانده می شوند. واقعا متأسفم!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. شما هم مثل ملت به هیچ رسانه داخلی دل نبند . انها یا مجبورند یا ماموریت دارند خوراک اشتغال ذهن مردم را فراهم کنند .

 2. حاج اقا خدارو شکر کن دستگیرت نکردند کار از این حرفها گذشته اگه تملق وچاپلوسی کنی عزیزی

 3. سلام جناب زایری؛؛؛؛؛؛؛
  انقدر /البته ببخشید و ببخشند/زار نزنید که اگر حرف شما و حرف من پیر مرد بود هرگز گوش شنوایی نخواهید داشت دلیل:از جناب توکلی بپرسید که خوباشو گفت که ….سیستماتیک شده است البته بنده میگویم از سیستماکی گذشته است چون زنجیر به هم وابسته و متصلند همه بزرگان و همه مدیران با هم هم سببی و هم نسبی و هم نسبتی بده بستان دارند مگر برادر گوشت برادر را بخورد حد اقل استخوانی به مایده زمینی به من و ما میرسد خوشبختانه انها از استخوان هم نمیگذرند و اما بهترین کار همان کار در پیتزایی و بقالی میباشد و امای دوم بقالی حداقل بیش از یک نفر و پیزایی بیش از چند نفرند جناب عالی تک و تنها هم از خرمای گیلان و هم از برنج بغداد بهره ای نخواهید برد چون واقعا این دو شغل هم به فکر و هم به عمل نیاز دارد که کم میبینم که کسی هر دو را با هم داشته باشد مگر پهلوانانی که یا مرده اند و یا کوچ کرده به ینگه و اروپ و کانادا درای و مرینوس کوچ فرموده اند.عیب ندانید که خرما و برنج را به عمد نوشته ام.

 4. پاسخ به سئوالت جناب زائری:
  س ۱ -وقتی شرکت در تجمعی در اعتراض به اسیدپاشی خلاف امنیت ملی است و ۵ سال زندان دارد ، این چند خط به طریق اولی .
  س۲ – مگر برای کسی مهم است که شما امیدوار باشید !
  س۳ – شما بروید ، جایش مهم نیست !
  س۴ -به زیر پوست کاری نداشته باشید ، روی پوست باید مطابق ارزشها باشد !
  س۵ – سئوال مشکلی است ، […] و […] و […] و […] و عده زیادی افراد دیگر !
  س۶- دنبال پیزافروشی نروید ابزار نفوذ است و احتمالا مشکل زا ، همان بقالی خوب اسنت !
  س۷ – هیچکس !!

 5. حاج آقای محترم، اگر شما بنویسی که همه جا امن و امان است و همه چی آرومه ما چقدر خوشحالیم، نه اختلاسی هست، نه بی عدالتی، و هرچه هست و فرصت ها بطور مساوی بین تمام مردم تقسیم میشود، و در واقع راست و حقیقت را انکار و تکذیب کنی و بجای آن دروغ و مصلحت اصرار و تائید کنی، عالی هستی و متعالی میشوی! اما اگر ذره ای و فقط یک مورد از الی ماشاالله نابسامانی ها و حیف و میل ها و اختصاص فرصت ها به عده ای خاص و انواع و اقسام رانت ها را متذکر بشوی و در واقع راست و حقیقت را اصرار و تائید کنی، آن وقت است که باید ماستت را کیسه کنی!! و در نهایت خواهی خورد/بخوردت میدهند، بدون اینکه بفهمی از کجا!

 6. مگر برای روحانیت دیگر مهم است راجع به لباس و جایگاهش مردم چه نظری دارند؟ در گذشته بود که روحانی وقتی در خیابان ظاهر میشد راننده صدای موسیقی را قطع میکرد و بی حجاب خودش را پنهان . الان هرچه میگویند مردم برعکس عمل میکنند.

 7. نمیبینم نشاط عیش در کس / نه درمان دلی نه درد دینی / درونها تیره شد باشد که از غیب / چراغی برکند خلوت نشینی

 8. ببینم جناب زائرى ! چرا واضح اعتراض خود را بیان نمیکنید ؟ آیا منظورتان از این اعتراض و انتقاد نبودن آزادى بیانست ؟ یا نه ، فقط از سیاست کارى یک نشریه مى نالید و از این گله دارید که چرا نوشته ى شماى زائرى – با آن مشخصات، توصیفات و سوابق – با سانسور مواجه شود ؟! قبل از هر چیز باید با خودتان صادق باشید !
  ( جناب انصاف ! مراقبه، محاسبه و آنگاه موسانسره )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا