آمد نیوز، افشاگر یا بی آبرو؟

«سیدسبحان بطحایی»، عضو بخش تحلیلی انصاف نیوز در یادداشتی نوشت:

1 – پرواضح است که افراد معتقد به مکتب انقلابی شیعه و نمونه ای چون گفتمان امام خمینی، در طول حیات خود، چه در زمان قدرت و چه در غیر آن، هدفی جز مبارزه ی با فساد نداشته و ندارند. مبارزه ی با فساد اقتصادی و رانت خواری، گسترش عدالت و بازستاندن حق مظلومین از مستکبرین و زورگویان، از آرمان ها و اهداف یک مکتب انقلابی است.

البته در این راه، برای مبارزه با ظلم «افشاگری» و روشن ساختن خط استکبار و خط ظالمان، راهی مبیّن و مهم است. به عنوان نمونه، قبل از انقلاب نیروهای خط امامی به روش های گوناگون، از منابر گرفته تا نشریات مختلف، به معرفی چهره ی پلید و منحوس پهلوی پرداخته و فساد های مسلّم دربار و حکومت طاغوت را برملا می کردند.

این مهم، یعنی مبارزه ی با شکل گیری هرگونه فسادی در ساختار جمهوری اسلامی نیز، نیازمند مبارزه کردن و افشاگری فسادهای مختلف و جلوگیری از بروز ظلم است، همان مساله ای که رهبر کبیر انقلاب بارها در سخنرانی های خود بدان اشاره فرموده اند.

2 – آبرو، اجتناب از تهمت زدن و البته نسبت دروغ به افراد، از خطوط قرمز این افشاگری ها هستند. در کنار روایاتی که در برخی از آنان، آبروی مومن را بالاتر از آبروی کعبه می داند، مساله ی تهمت و دروغ، از خطوط اساسی اسلام است. چطور می شود مبارزه ی با فساد را توام با دروغ و تهمت کرد؟ این همان منطقی است که هدف وسیله را توجیح می کند و برای مبارزه ی با فساد، به خود مجوز هرگونه نشر اکاذیب و بردن آبروی انسان ها و خانواده های آنان را می دهد. این منطق یکبار خانواده ی آقای هاشمی رفسنجانی را هدف می گیرد و بار دیگر مسوولین دولت روحانی را، یکبار عرض و آبروی مسلمانی چون سعید طوسی را [علاوه بر پرونده قضایی] می ریزد و یکبار به علی جنتی حمله می کند!

3 – رسانه های اجتماعی برخط، فرصت بی نظیری است برای هرکسی که محتوایی دارد! بلندگوهای رایگانی که حساب و کتاب هم ندارند و البته برای گوینده اش در روز حساب، پرونده ای تشکیل می دهند. این بستر هم در خدمت علم و اخلاق و هنر قرار می گیرد هم در خدمت انسان های فاسدالعقیده ای که آبروی انسان ها را دستمایه ی اهداف خود قرار می دهند. هر روز فردی را قربانی ترور شخصیتی می کنند تا با ایجاد رانت های قدرت، کسب ثروت کنند.

کانال تلگرامی «آمد نیوز» نیز از این دست رسانه هاست که هر روز بی محابا آبروی انسان ها را قربانی اهداف خود می کند. بی اخلاقی و فساد عقیده و رفتاری گردانندگان آن در بیان مطالب و قلم های لجام گسیخته ی آنان که عزت و شرف مردم و مسوولین را به نام افشاگری هدف می رود که بر همگان مشخص شده است.

گمانه زنی ها در مورد گردانندگان این کانال غیرانسانی که چون درندگان وحشی به نام مردم! پاچه ی افراد مختلف را می گیرد و ادعای «آگاهی، مبارزه، دموکراسی» را نیز دارد، زیاد است؛ از فلان آقازاده گرفته تا مدعی دروغین وجود نوار چند میلیونی که روزی فامیل یکی از مسوولین نیز بوده است.

به هر حال بی اخلاقی امروزه گریبان گیر رسانه های ما شده است. روزی نیست که اخبار دروغ و نامطمئن بر تیتر رسانه ای فریاد نکشد و چند روز بعد داد مظلومی یا تکذیبیه ی ارگانی منتشر نشود. به امید اینکه قلب رسانه های کشور ما، از تاریکی دروغ و تهمت پاک شوند… ان شا الله.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. انصاف، بدون اينکه قصد حمايت از آمد نيوز را داشته باشم، يک سئوال کلي دارم، خيلي وقت ها بوده که خبري در مورد خلاف هاي بين و روشن نهادي، ارگاني، سازماني و يا شخصي منتشر شده است، بعضا” مراجع قانوني هم تخلف يا جرم را تائيد کرده اند، منتها با کمال … پشت تريبون اعلام ميکنند که فلانجا رسما” اعلام کرده خلافي صورت نگرفته! نمونه اش هم اخيرا” اتفاق افتاد که همه ديدند و ديديم! لذا تکذيب هائي که اعلام ميشود، خيلي معتبر نيستند.

 2. وقتی افشاگری در مورد مسلمانی چون سعید طوسی از دید نویسنده تهمت و دروغ تلقی شود ، باید آمد نیوز را بی آبرو بخواند !

  4
  2
 3. الان که ديگر رويه انکار و تکذيب، حاکم و جاري و ساري است!! به راحتي هر کاري ميخواهند ميکنند، هرچه ميخواهند مي دزدند، هرچه ميخواهند ميگويند و بعد هم بقول آن عزيز، راست راست در چشم مردم نگاه ميکنند و انکار و تکذيب!! بدون اينکه وقاحت شان حد و مرزي داشته باشد؛ و بهمين دليل اعتماد و اطمينان از ميان مردم رخت بربسته است. لذا برخلاف عقيده نگارنده محترم، بشخصه ترجيح ميدهم اطلاعات و اخبارش را بخوانم و بپذيرم. ضمنا” توقع ميرفت نويسنده گرامي منصف باشد و ذکر هم بکند که بارها اعلام کرده مطالبي را که در باره افراد يا سازمانها منتشر ميکند، چنانچه پاسخي دارند، ارائه بنمايند تا منتشر کند، همين خود بيانگر تعهد دست اندرکارانش به حرفه شان ميباشد.

  1
  1
 4. “مدعی دروغین وجود نوار چند میلیونی که روزی فامیل یکی از مسوولین نیز بوده است”
  مگر ایشان بازداشت نیستند؟

 5. شبکه های مجازی ضمن آگاهی دادن که بسیاری از آنها هم ابتدا تکذیب و بعدا تائید شده اند ، اگر منتشر نمی شد شاید هرگز در رسانه های رسمی کشور گفته نمی شد.

 6. همه این شیوه های زشت از وضعیت موجود سرریز شده و به رسانه ها و جامعه سرایت کرده است. به جای اینکه پندهای بی خاصیت بدهید به ریشه این رفتارها چرایی نهادینه شدن دروغ و دغل و تملق و جهالت بپردازید

 7. سابق هر وقت که صدای امریکا نگاه می کردم، با خودم می گفتم که چه دروغ هایی به نظامو اشخاص می بندند. اما کم کم دیدم که تعدادی از مفاسد را همین معاندین پخش گرده اند که اتفاقا درست از آب درامده اند و سپس در مجلس تحقیق شده و مشخص شده که واقعیت دارند. اتفاقا مشکل کار این است که در کشور، آزادی بیان حقیقی وجود ندارد و هر کسی که با شناسنامه بخواهد حرف حقی را بزند، [چه که نمی شود]. اگر افراد شناسنامه دار آزادانه می توانستند حرف بزنند، بی شناسنامه هایی مثل آمد نیوز که معلوم نیست از کجا آمده اند، مجال صحبت نداشتند.

 8. رسانه هاي ملي مثل صدا و سيما و روزنامه هاي تحت سانسور شديد متاسفانه تمام اخبار و رويدادهاي سوخت شده رو به نحو دلخواهشون فقط نفسير ميكنند اصل اخبار چه راست و چه دروغ از طريق همين شبكه هاي مجازي در اختيار مردم قرار ميگيرد.

 9. ظاهرا شما صدا و سیمای جمهوری اسلامی نمیبینید و تا حالا هم روزنامه کیهان را ندیده اید. احمدی نژاد … هم که اصلا نمیشناسید!

 10. این مطالبو برای کسی بگید که تو این مملکت زندگی نمیکنه، این رسانه در کنار پستو نیوز تنها رسانه ایه ک صدای مردمو ب گوش همه میرسونه، درود بر انسان کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا