خرید تور تابستان

پیمان جبلی: مساله دسترسی رسانه‌های معاند به آرشیو صداوسیما داستان دردناکی دارد

رئیس صداوسیما می‌گوید: مساله دسترسی رسانه‌های معاند به آرشیو صداوسیما داستان دردناکی دارد که به دوره های گذشته بازمی‌گردد.

خبرگزاری فارس نوشت:

«پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما، در حاشیه جلسه هیات دولت درباره علت دسترسی برخی شبکه‌های تلویزیونی معاند به آرشیو صدا وسیما گفت: وارد جزئیات نمی‌شوم.

وی ادامه داد: مساله دسترسی به آرشیو صدا و سیما داستان دردناکی دارد که به دوره های گذشته باز می گردد که اتفاق هایی افتاد و منابع غنی تصویری آرشیوی رسانه ملی به هر نحوی از کشور خارج شد و در اختیار شبکه های معاند قرار گرفت.

رئیس رسانه ملی گفت: تمام تلاش بر این است که به لحاظ فنی و مدیریتی و فرایندی شاهد این اتفاق نباشیم.

جبلی عنوان کرد که شبکه های ما از این منابع غنی آرشیو رسانه ملی در بسیاری از مناسبات که حتی یک بار هم پخش نشده است، استفاده می کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که درب آرشیو چه زمانی به روی کارشناسان باز می شود؟، گفت: هر تهیه کننده یا هر تولید کننده که محتوای طرحش به تصویب برسد و متناسب با هر نیازی که داشته باشد، آرشیو در اختیار آنها قرار داده می شود.

رئیس سازمان صدا و سیما همچنین تغییر معاون سیاسی سازمان صداوسیما را شایعه دانست.

وی درباره شایعه حذف شبکه جام جم نیز اظهار کرد: ما در فرایند طراحی محتوا، تولید و پخش برای مخاطبان در سطوح ملی، محلی و بین المللی در حال رصد شبکه ها، نیازهای مخاطبان و کارآمدی آنها هستیم و براساس آن تصمیم می گیریم.

جبلی خاطرنشان کرد: تحول اینگونه نیست که با حذف یا اضافه کردن ساختار معنا یابد. تحول در صدا وسیما، تحول در محتوا و رویکردهاست. اگر این تحول در محتوا و رویکرد نیازی به تغییر در ساختار باشد آنوقت اعمال می کنیم»

پایان پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا