خرید تور تابستان

آخرین خبرها از «صدای انفجار» در لرستان

آخرین خبرها از «صدای انفجار» در لرستان و گزارش لحظه به لحظه‌ی آن را در این بسته‌ی خبری بخوانید:

خبرگزاری فارس:

مقارن ساعت ۲۲ صدایی شبیه به انفجار شنیده شد

مهدی پازوکی بامداد سه‌شنبه، با بیان اینکه مقارن ساعت ۲۲ دوشنبه مورخ سوم مهر ماه ۱۴۰۲، صدای شبیه به انفجار در برخی مناطق شهر خرم‌آباد شنیده شد که براساس رصدی که از سوی دستگاه‌های امدادی و عملیاتی انجام شد، تاکنون گزارشی در مورد خسارت در مناطق مختلف شهر خرم‌آباد گزارش نشده است. 

مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به اینکه موضوعی که باعث نگرانی مردم خرم‌آباد و شهروندان عزیز باشد وجود ندارد، افزود: موضوع از سوی دستگاه‌های امدادی و دستگاه‌های عضو مدیریت بحران استان در حال بررسی است و به محض اینکه منشا صدای شنیده شده مشخص شود به سمع و نظر مردم عزیز خواهد رسید.

وی افزود: تا کنون هیچ موضوع نگران کننده ای گزارش نشده و نیروهای عضو ستاد مدیریت بحران و نیروهای عملیاتی در حال رصد موضوع هستند.

پازوکی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وقوع انفجار به ستاد مدیریت بحران اعلام نشده هیچ خسارتی نیز اعلام نشده است و فقط صدایی شنیده شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان با بیان اینکه موضوع زلزله به صورت کلی مردود است افزود: طی ارتباط مستقیم با موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این موضوع بررسی شد و هیچ گونه زلزله‌ای در آن ساعت در خرم‌آباد ثبت نشده است.

احسان یاوری در خصوص شنیدن صدا و احساس تکانه‌هایی شبیه زلزله در این شهرستان، اظهار کرد: موضوع انفجار که در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح بوده بر اساس بررسی‌ها منتفی است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع در حال حاضر در دست بررسی بوده و خبر قطعی وجود ندارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه موضوع انفجار تا این لحظه و بر اساس بررسی‌ها منتفی است، افزود: زلزله نیز منتفی بوده و سایر احتمالات در دست بررسی است.

یاوری بیان داشت: ستاد مدیریت بحران تشکیل شده و پیگیری‌های لازم انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه تا کنون اعلام خسارتی نیز نشده است، گفت: این موضوع تنها در شهر خرم‌آباد بوده و در دیگر شهرهای استان گزارش نشده است.

شایان ذکر است حوالی ساعت ۲۲ دوشنبه بخش‌هایی از خرم‌آباد لرزید که با توجه به اینکه مرکز لرزه نگاری خبری از وقوع زلزله منتشر نکرده برخی کانال‌های خبری احتمال وقوع انفجار داده بودند.

خبرگزاری تسنیم:

علت صدای انفجار در حال بررسی است

ساعتی پیش تکانه‌های شدید همراه با صدای مهیب باعث ایجاد لرزش در بخش‌هایی از شهر خرم‌آبادِ ‌شد که این موضوع باعث وحشت و بر هم ریختن استراحت و آرامش شبانگاهی مردم ‌خرم‌آباد شد.‌

مردم در ابتدا تصور می‌کردند که زلزله باعث این صدا و تکانه‌ها شده، اما با توجه به اینکه مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران خبری از زلزله در خروجی درگاه اینترنتی خود اعلام نکرده بود، همین امر ‌باعث شد‌ تا ‌وقوع انفجار ‌در اذهان مردم پررنگ‌تر شود، اما مسئولان استان لرستان اعلام کردند این ‌موضوع صحت ندارد و علت صدای انفجار در حال بررسی است.

خبرگزاری ایسنا:

منشأ صدا پیدا نشده است

در پی شنیده شدن صدای مهیب در بخش‌هایی از شهر خرم‌آباد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اعلام کرد که وقوع زلزله در خرم‌آباد صحت ندارد ولی تا الان منشأ صدا نیز پیدا نشده است.

ساعت ۲۲ امشب، دوشنبه (سوم مهر) صدای مهیبی در بخش‌هایی از شهر خرم‌آباد مرکز استان لرستان شنیده شد و لرزش زمین نیز احساس شد، به‌طوری که لحظات اولیه وقوع این رخداد، گفته شد که در خرم‌آباد زلزله روی داده است اما ساعتی بعد پازوکی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اعلام کرد که وقوع زلزله در خرم‌آباد صحت ندارد ولی تا الان منشأ صدای مهیب نیز پیدا نشده و هیچ انفجار و خسارتی نیز تاکنون گزارش نشده است.

این در حالی است که، موسسه لرزه‌نگاری دانشگاه تهران هم، در سایت خود هیچ زلزله‌ای را در استان لرستان و شهر خرم‌آباد در زمان یادشده ثبت و منتشر نکرده و آن را رد کرده‌ است.

فارس:

موضوع انفجار تا این لحظه منتفی است

مهدی پازوکی بامداد سه‌شنبه با بیان اینکه موضوع انفجار در این شهرستان تا این لحظه منتفی است، اظهار کرد: بر اساس موسسه زلزله‌نگاری نیز، وقوع زلزله در خرم‌آباد طی ساعت ۲۲ نیز منتفی است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا هیچ دود ناشی از انفجار نیز در خرم‌آباد مشاهده نشده و تنها شایعه‌پراکنی برای ایجاد رعب در میان مردم است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با بیان اینکه هیچ‌گونه خسارتی نیز تا این لحظه گزارش نشده، گفت: هیچ‌گونه قطعی برق نیز در ساعت احساس صدا و لرزش در شهرستان نداشته‌ایم.

پازوکی ضمن دعوت شهروندان به آرامش، بیان داشت: مردم خرم‌آباد هیچ نگرانی نداشته باشند و آرامش خود را حفظ کنند، ضمن اینکه نیروها در حال یافتن و بررسی منشا صدا هستند.

صداوسیما:

هیچ گونه خسارتی حتی در حد سطحی گزارش نشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان بامداد سه شنبه با بیان اینکه حدود ساعت ۲۲ دوشنبه سوم مهرماه ۱۴۰۲، صدای مهیبی در برخی مناطق شهر خرم آباد شنیده شد، گفت: در خصوص انفجار تاکنون گزارشی دریافت نشده است.

احسان یاوری اظهارکرد: با رصد و کسب اطلاعات دقیق خوشبختانه هیچ گونه خسارتی حتی در حد سطحی گزارش نشد.

وی گفت: مردم به شایعات توجه نکنند و اخبار را از مراجع معتبر کسب کنند.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان بررسی‌ها برای یافتن منبع صدا ادامه دارد و به محض کسب اطلاعات متقن به مردم عزیز اطلاع رسانی خواهد شد.

ایرنا:

بر اساس گزارش های دریافتی وقوع هرگونه انفجار در خرم‌آباد صحت ندارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان گفت: بر اساس گزارش های دریافتی از نهادهای ذیصلاح امنیتی، انتظامی و نظامی وقوع هرگونه انفجار در خرم‌آباد صحت ندارد.

احسان یاوری بامداد سه شنبه اظهار داشت: وقوع هرگونه انفجار در خرم‌آباد صحت ندارد و تاکنون هیچگونه موردی در این خصوص گزارش نشده است.

تسنیم:

رسانه‌های معاند در پی نگران‌کردن مردم هستند

احسان یاوری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اظهار داشت: مسئله وقوع انفجار در شهر و یا حومه خرم‌آباد براساس دریافت گزارش از منابع امنیتی و نظارتی منتفی است.‌

وی افزود: خبرهای منتشر شده در رسانه‌های معاند و برخی کانال‌ها به‌طور یقین گمانه‌زنی رسانه‌ای و مغرضانه است‌.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان عنوان کرد: هدف رسانه‌های معاند از خبرهای کذب و گمانه‌زنی‌های غلط در ارتباط با صدای شنیده‌شده در برخی مناطق خرم‌آباد، در پی تشویش اذهان عمومی و نگران‌کردن مردم است.

صداوسیما:

اتفاق خاصی به وقوع نپیوسته

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به اینکه شب گذشته در شهر خرم آباد حوالی ساعت ۲۲ صدایی در برخی مناطق خرم‌آباد شنیده شد که بلافاصله ستاد مدیریت بحران وارد عمل شد، گفت: در این رابطه همه جوانب موضوع مورد بررسی قرار گرفت.  

احسان یاوری با بیان اینکه از همه نهاد‌های ذی‌صلاح گزارش‌های لازم دریافت شد و بررسی‌های کامل و دقیق در این‌باره به عمل آمد، افزود: پس از جمع‌بندی همه گزارش‌ها آنچه که حاصل این جمع‌بندی بود این بود که هیچ‌گونه انفجار و مواردی از این دست در شهر خرم‌آباد اتفاق نیفتاده و صرفا آن چیزی که دم منتشر شده گمانه‌زنی برخی رسانه‌ها بوده و اتفاق خاصی که باعث نگرانی مردم عزیز باشد به وقوع نپیوسته است. 

رئیس شورای اطلاع رسانی استان با درخواست از مردم فهیم و عزیز لرستان و به‌ویژه خرم‌آباد برای توجه نکردن به شایعات گفت: مردم اخبار را از رسانه‌های رسمی پیگیری کنند و به شایعاتی که بعضا در فضای مجازی و صرفا ممکن است اغراضی در پی این گمانه‌زنی‌ها وجود داشته باشد توجه نکنند. 

احسان یاوری افزود: هیچ حادثه‌ای که باعث نگرانی مردم شود و بخواهد اذهان آن‌ها را مشوش کند به وقوع نپیوسته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: پس از جمع‌بندی تمام گزارش‌ها آنچه که حاصل این جمع‌بندی بود این است که هیچ‌گونه انفجار و مواردی از این دست در شهر خرم‌آباد اتفاق نیفتاده و مردم اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

ایسنا:

دلیل حادثه زلزله دو ریشتری بود

ساعت ۲۲ دوشنبه (سوم مهر ماه) صدای مهیبی در بخش‌هایی از شهر خرم‌آباد مرکز استان لرستان شنیده شد و لرزش زمین نیز احساس شد، به‌طوری که لحظات اولیه وقوع این رخداد، گفته شد که در خرم‌آباد زلزله روی داده است، اما ساعتی بعد پازوکی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اعلام کرد: وقوع زلزله در خرم‌آباد صحت ندارد، ولی تاکنون منشأ صدای مهیب نیز پیدا نشده، ضمن آنکه هیچ انفجار و خسارتی نیز تاکنون گزارش نشده است.

این درحالی است که از سوی مؤسسه لرزه‌نگاری اعلام شده که در شب گذشته زلزله کوچکی در این منطقه رخ داده است.

ایرج روحی، رئیس پایگاه اطلاعاتی مؤسسه ژئوفیزیک لرزش زمین طی شب گذشته در خرم‌آباد استان لرستان را ناشی از زلزله دانست و یادآور شد: این رخداد لرزه‌ای در ساعت ۲۲ و ۳۶ ثانیه شامگاه دوشنبه، ۳ مهر با بزرگای ۲ بوده است.

وی ادامه داد: این زلزله در عرض جغرافیایی ۳۳.۴۶۲ و طول جغرافیایی ۴۸.۵۰۶ بوده است. عمق این زلزله در عمق کم و در ۸ کیلومتری رخ داده است و از آنجایی که عمق این زمینلرزه کم بوده، مردم این منطقه آن را احساس کردند.

روحی در پاسخ به این سؤال که چرا این زمینلرزه در لیست آخرین زمینلرزه‌های ایران و نواحی مجاور مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران به ثبت نرسیده است، گفت: در سایت مؤسسه زمینلرزه‌هایی با بزرگای بیش از ۲.۵ به نمایش گذاشته می‌شود و از آنجایی که بزرگای این زلزله ۲ بوده، در این سایت درج نشده است.

وی در خصوص اینکه چرا مردم زلزله‌ کوچکی با بزرگای ۲ را احساس کرده‌اند، یادآور شد: معمولا زمینلرزه‌های کوچک قابل احساس نیستند، ولی وقتی زمینلرزه‌های کوچک در عمق کم رخ می‌دهند، مردم آن را احساس می‌کنند.

روحی خاطر نشان کرد: تجربه‌های مشابه را داشتیم که مردم رخدادهایی با بزرگای کم را احساس کرده‌اند. در واقع نباید زلزله‌های کوچک را احساس کرد، ولی چون عمق زمینلرزه کم بوده و در زیر شهر رخ داده است، مردم آن را احساس کرده‌اند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. اقایی که توضیح میدی نمیدونم چی فکر میکنی که همه میگن صدایی شبیح انفجار شنیدن بعد شما میگی زلزله ۲ونیم ریشتر بوده مگه زلزله صدای انفجار میده ضمن اینکه شما داری تاکید میکنی هیچ خسارتی نداشته مرگی نبوده عمو مردمو هر فرض نکن ولش کن اینا رو علت این صدا چیه چرا به حاشیه بیشتر میری علت علت علت علت چی بوده،هنوزم مردم نفهمن که شما عقل کل داری یه چیز دیگه تحویل میدی

    37
    3
    1. جناب پازوکی زلزله که نبوده انفجار هم که منتفی است لطف کنید با یک ارزیابی ببینید شب دوشنبه همه خرم آباد ترب نخوردند

  2. زلزله منتفی،انفجار کذب محض، نشت گاز از خونه همسایه این نیست ،ترکیدن سیلندر cngپراید نه اینم نبود،،،پس یکدفعه بفرما آسمون غرمبه‌ بید،،،
    باشه عزیز ما باور کردیم اصلا منشأ صدا داخل کشور ما نبود،از کشورهای همسایه بود و بهشون تذکر بده دیگه تکرار نشه مردم خوابیدن ،مواظب بچه هاشون باشند نصف شبی ترقه می زنند ،کشورهای همسایه رو اذیت میکنند،خدا رو خوش نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا