نامه حزب کارگزاران خراسان رضوی به رییس جمهور: مشهد را دریابید

حزب کارگزاران سازندگی ایران، شعبه ی خراسان رضوی، در اعتراض به لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد مقدس به رییس جمهور نامه نوشت.

به گزارش انصاف نیوز، متن این نامه در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر روحانی(دامت برکاته)
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با اهداء سلام و تحیاّت؛

در پی لغو سخنرانی نائب رییس محترم مجلس شورای اسلامی به عنوان یک مقام رسمی در نظام جمهوری اسلامی ایران، موارد زیر را – با امید به تدبیری عاجل برای خروج از انفعال دولتیان در راستای نجات مشهدالرضا – با شما در میان میگذاریم:

۱ – جنابعالی به عنوان عالی ترین مقام اجرایی این کشور و مجری قانون اساسی که در پیشگاه خدا و مردم سوگند خورده اید، حافظ آزادیهای مشروع آحاد ملت باشید و پاسدار حقوق و منافع تمامی اقشار و گروهها، به ما بگویید؛ محدوده دخالت دادستان یک شهر تا کجاست؟ عقلاً و قانوناً چگونه می شود پذیرفت؛ دادستان یک شهر به خود اجازه دهد، در برگزاری کنسرت دانشجویی درون دانشگاه دخالت کند و تا بازداشت معاون فرهنگی دانشگاه پیش رود، در مورد مسائل سیاسی ای چون برجام اظهار نظر نماید (آن هم بر خلاف موضع رسمی دستگاه دیپلماسی کشور)، سخنرانی نائب رییس یک قوّه را در پاسداشت سرور آزادگان جهان در روز اربعین حسینی لغو کند، اما در قبال تخلفات آشکار مجموعه های اقتصادی ای چون پردیسبان، پدیده و میزان که آه از نهاد جمع کثیری از خراسانیان بلند کرده، به اقدامی درخور و عاجل مبادرت نورزد؟!

۲ – کار به جایی رسیده است که از مجاورین مضجع امام رئوف، دیگر مجال میزبانی از یک مقام رسمی نظام هم سلب می شود و این همه، در خراسانی رخ می دهد که به جهت انتسابش به عالم آل محمد – امام علی ابن موسی الرضا – می باید شهره به برپایی کرسی های آزاد اندیشی باشد، نه منع و فکّ و هتک و تعذیر و امثالهم! بدانید و آگاه باشید؛ شما در قبال آنچه بر سر اندیشه و اهلش در این دیار رفته و می رود مسئول بوده و هستید.

۳ – خاموش شدن بزرگان فرهنگ و موسیقی خراسان و در مقابل، قوت گرفتن بلندگوهای تحجّر و نفرت پراکنی، مصائبی چون؛ زیرزمینی شدن فعالیتهای اجتماعی جوانان، فرار سرمایه های اقتصادی و اجتماعی، سیر صعودی شاخص طلاق و نیز آسیبهای اجتماعی متعدد که شرحش در این مجال نمی گنجد، گوشه ای از مخاطراتیست که آینده شهری را تهدید می کند که قرار است بیرق پایتخت معنوی جهان اسلام را افراشته نگاه دارد!

۴ – شما خود بهتر واقفید که اساسی ترین مسئله خراسان امروز، اعمال حاکمیت دوگانه در اداره آن است و مظاهر عینی و آشکار این امر، آنجایی به اوج خود می رسد که به عنوان مثال؛ در مورد مقوله ای فرهنگی به نام اجرای کنسرت موسیقی، استاندار شما و امام جمعه مشهد در مقابل دیدگان مردم، یکی موسیقی را به عنوان هنری فاخر می ستاید و آن دیگری پیشنهاد و فرمان ترک این دیار را خطاب به دوستداران همان هنر فاخر صادر می نماید!

۵ – آنچه در بالا آمد، تنها گوشه ای از مصائب و محدودیت‌هایی بوده و هست که امروزه بر مردم خراسان رضوی و علی الخصوص مشهد مقدس می رود و آنچه بیش از هر چیز در ارتباط مستقیم با شخص شما و انتظار از شماست، تدبیر در عجز و انفعال استاندار منصوب خود در برابر آماج خودسری ها و کارشکنی ها در مسیر امید این مردم است. که البته؛ خودتان بهتر از همه بر چگونگی پشت پرده این انتصاب – بدون توجه به نظر حامیانتان در استان و در مقابل، احترام این حامیان به انتخاب شما – مطّلعید.

سخن کوتاه؛ خراسان بزرگ و سرفراز با مردمان فرهنگ دوست و اندیشه پروری که در خرداد ۹۲، علیرغم همت و تلاش تمامی تریبونهای رسمی بر علیه جنابتان و نیز حضور دو کاندیدای خراسانی در زمره رقبایتان، شما را بر صدر آرا نشاندند، شایسته اوضاعی به مراتب بهتر و بسامانترند که به حق؛ “لیاقت زنان و مردان شهربهشت، بیش از اینهاست” …

والسلام علی من اتبع الهدی
حزب کارگزاران سازندگی ایران – خراسان رضوی
۳۰ آبان ۱۳۹۵ (اربعین حسینی ۱۴۳۸)

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/pmrXZ
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن