خرید تور تابستان

خبرهای نگران‌کننده از وضعیت باغ وحش صفادشت پس از فروش زمین آن

برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که شهرداری، زمین باغ وحش صفادشت را با قیمتی غیر متعارف به یک هلدینگ فروخته و وضعیت حیواناتی که در این باغ وحش هستند نامشخص است.

یکی از کارمندان این باغ وحش در گفت‌وگویی با انصاف نیوز از نگرانی‌ها درباره‌ی وضعیت باغ وحش صفادشت پس از فروش زمین آن به یک هلدینگ اقتصادی گفت.

او مدعی است که شهرداری، زمین این باغ وحش را با قیمتی بسیار کمتر از حد متعارف آن، به یک هلدینگ بزرگ اقتصادی فروخته است.

نام باغ وحش صفادشت که در زمینی حدود پنج هکتار در توابع ملارد واقع است در روزهای اخیر با تولد دو توله جگوار بار دیگر در رسانه‌ها شنیده شد.

این کارمند باغ وحش با ابراز نگرانی از وضعیت حیوانات پس از فروش رفتن زمین گفت: با این وضعیت دو ماه دیگر و با پایان یافتن موعد قرارداد، حیواناتی که در این باغ وحش هستند دیگر جایی برای زندگی ندارند و شهرداری نیز فکری برای این موضوع نکرده است.

او در پاسخ به سوالی پیرامون حکم قضایی برای تعطیلی این باغ وحش که در اسفند 1401 صادر شده بود، گفت: پیش از عید امسال مسئولان مربوطه گفته بودند که برخی از شرایط لازم در باغ وحش رعایت نشده و این تصمیم را گرفتند و پس از آن هم همه‌ی رسانه‌ها خبر تعطیلی را منتشر کردند اما پس از چندی اصلاحات لازم انجام شد.

این کارمند باغ وحش صفادشت با بیان اینکه «پس از رفع مشکلات فعالیت باغ وحش به طور قانونی دوباره از سر گرفته شد»، گفت: رسانه‌هایی که خبر تعطیلی را منتشر کرده بودند از حل مسئله خبر چندانی منتشر نکردند و به همین خاطر بسیاری فکر می‌کنند که باغ وحش صفادشت همچنان تعطیل است.

او تاکید دارد که نگرانی‌های مطرح‌شده‌اش درباره‌ی وضعیت باغ وحش صفادشت پس از واگذاری زمین آن به یک هلدینگ اقتصادی از زاویه‌ای تخصصی و بی طرفانه است، گفت: از جانب حیوانات می‌گویم که حداقل فکری به حال آنها کنند و ارگان‌هایی که امکان آن را دارند زمینی در اختیار ما قرار دهند تا از این حیوانات نگهداری شده و نسل‌شان منقرض نشود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. شهردار و تمام افرادی که در ازار این حیوانات بداقبال و فراهم نکردن غذا و جای مناسب برای انها حتما روزی که امیدوارم خیلی زود باشه جوابگوی اعمال خود و ظلم حیوانات خواهند بود … چوب خدا صدا نداره….

    17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا