فتنه کسی است که دشمنی و شکاف را ادامه می دهد / دلیلی بر رد صلاحیت خود نمی بینم

دکتر مسعود پزشکیان، کاندیدای انتخابات آتی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه دلیلی برای رد صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان نمی‌بیند، گفت: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها شاخص‌هایی دارد که ما این شاخص‌ها را داریم.

به گزارش انصاف نیوز (رسانه ی کمپین انتخاباتی دکتر پزشکیان)، وزیر دولت اصلاحات و نماینده مردم تبریز در مجلس هشتم و نهم در گفت‌وگو با نشریه ی اصولگرای مثلث‌آنلاین درباره انگیزه ی کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم گفت: شاید بتوان در میدان رقابت حرف‌هایی زد که بداخلاقی‌ها و تفرقه‌های موجود برچیده شود. ما در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به وحدت و هماهنگی نیاز داریم بنابراین نباید به دنبال پیدا کردن ضعف‌های یکدیگر باشیم و آن را در بوق و کرنا کنیم.

پزشکیان تاکید کرد: باید از حداکثر امتیازاتی که داریم در جهت حل مشکلات جامعه استفاده کنیم؛ در واقع نباید به دلیل برخی معایب به دنبال حذف افراد و گروه‌ها باشیم٬ بدون آنکه امتیازاتشان را در نظر بگیریم.

وی اظهار داشت: متاسفانه دولت احمدی‌نژاد با متهم کردن دولت‌های گذشته، افراد باسابقه را کنار گذاشت در حالی‌که باید دید واقعا اتهاماتی که به افراد باسابقه نظام زده شده صحت دارد؟

پزشکیان با تاکید بر این مطلب که دلیلی برای رد صلاحیتش از سوی شورای نگهبان نمی‌بیند، گفت: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها شاخص‌هایی دارد که ما این شاخص‌ها را داریم. در دوره های گذشته افرادی تایید صلاحیت شدند که اگر آن شاخص‌ها را در نظر بگیریم دلیلی برای رد صلاحیت ما وجود ندارد.

این کاندیدای انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ادامه داد: آقای احمدی‌نژاد در حالی برای ریاست‌جمهوری تلایید صلاحیت شد که فقط شهردار تهران و استاندار اردبیل بود؛ لذا اگر سمت‌هایی که بنده داشته‌ام را با سمت‌های ایشان مقایسه کنیم، بنده وزارت، ریاست دانشگاه و نمایندگی مجلس را عهده‌دار بوده‌ام٬ پس از آقای احمدی‌نژاد کمتر نیستم؛ البته در نهایت برای انتخاب‌شدن، جامعه هم قضاوتی دارد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره رد صلاحیت برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب به دلیل نزدیکی با آنچه جریان فتنه خوانده می شود، گفت: «فتنه» آن کسی است که در جامعه دشمنی، نفاق و شکاف را ادامه می‌دهد و همچنان به دنبال تازه‌کردن زخم‌هاست تا بتواند از آب گل‌آلود ماهی بگیرد. ما باید زخم‌ها را التیام بخشیم و دل‌ها رابه هم نزدیک کنیم و عقده‌ها را از بین ببریم.

وزیر دولت اصلاحات تاکید کرد: امیدواریم شورای نگهبان کار خود را انجام دهد. در واقع ما انتظار داریم شورای نگهبان کار شرعی و قانونی خود را انجام دهد و همه در چارچوب قانون و شرع عمل کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا