صادق خان از فولکس واگن غرامت خواست

«صادق خان» شهردار لندن در نامه ای خطاب به شرکت خودروسازی «فولکس واگن»، خواستار پرداخت ۲٫۵ میلیون پوند غرامت بابت درآمدهای از دست رفته شهرداری لندن، متعاقب رسوایی آلایندگی خودروهای این شرکت شد.

به گزارش ایرنا، روزنامه محلی ایونینگ استاندارد در گزارشی نوشت: صادق خان در این نامه متذکر شده که این شرکت چندملیتی خودروسازی آلمانی موظف است تا هزینه ای را که بابت تولید آنچه «خودروهای مطابق با استاندارد محیط زیست» خوانده و تاکنون نپرداخته است را بپردازد.

این روزنامه انگلیسی افزود: در این نامه صادق خان تصریح کرد هیچ بهانه ای برای اینکه تاکنون اقدامی از سوی فولکس واگن صورت نگرفته است وجود ندارد.

ایونینگ استاندارد در ادامه به نقل از صادق خان نوشت: «من می خواهم آنها به تعهدشان پایبند باشند. هزاران نفر در لندن با حسن نیت خودروهای فولکس واگن خریده اند که به آلودگی هوا دامن زده است.»

این روزنامه به نقل از وی افزود: «از آنها می خواهم که ۲٫۵ میلیون پوند بابت درآمد های از دست رفته شهرداری در بخش طرح ترافیک را سریعا بپردازند»

به نوشته ایونینگ استاندارد، در سپتامبر ۲۰۱۵ گروه فولکس‌واگن به جرم تقلب در تست تشخیص دهنده آلاینده‌های بیش از ۱۱ میلیون خودرو فولکس‌واگن و آئودی که در طول سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ فروخته شده بودند به دام افتاد.

این جعل اسناد باعث شد که تمامی ماشین‌های این شرکت استانداردها و تست‌های آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا را در حالی سپری کند که ۴۰ بار بیشتر از محدودیت‌های قانونی نیتروژن اکسید وارد محیط زیست می‌کردند.

این شرکت به خاطر این رسوایی عذرخواهی کرد و مدیر ارشد اجرایی این شرکت ‘مارتین وینترکورن’ در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی مجبور به استعفا شد.

به نوشته ایونینگ استاندارد، سالانه ۹هزار و ۴۰۰ تن در لندن بر اثر بیماری های ناشی از آلودگی هوا تلف می شوند.

این روزنامه انگلیسی افزود: در همین حال ۴۴۸ مدرسه در مناطقی از لندن به سر می برند که آلودگی هوا از حد مجاوز تجاوز کرده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن