پرسش های علنی صادق لاریجانی از حسن روحانی

رئیس قوه قضائیه از ارجاع پرونده لغو سخنرانی علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد به معاون اول قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش ایرنا،‌ آیت الله صادق آملی لاریجانی روز چهارشنبه در همایش فرماندهان بسیج دستگاه قضا؛ با اشاره به اتفاقات اخیر مشهد گفت: تصمیم غلط یا درست را نمی خواهم قضاوت کنم و این فرد خامی نکرده است چرا که سابقه قضایی خوبی دارد. این موضوع را به معاون اول قوه قضاییه ارجاع داده اند.

وی افزود: رئیس جمهور به دو وزیر و بنده نامه نوشته اند اما قبل از رسیدگی محکوم کردند و این دادستان شجاع را متخلف نشان دادند.

رئیس دستگاه قضا خطاب به رئیس جمهور گفت: سوال من از رییس جمهور این است که برای حفظ حقوق مردم و قانون اساسی که به آن اشاره کردید، آیا وظیفه دفاع از رئیس قوه قضائیه در قبال این تهمت های سنگین را نداشتید؟ شایعه ای که منتسب به وزیر شما بوده است و با تکذیب وزیر، شما در راستای قانون اساسی وظیفه دفاع نداشتید؟ شما لغو یک سخنرانی را مایه شرمساری می دانید؟

وی افزود: یک نماینده فراکسیون امید که به شما منتسب است، رئیس قوه قضاییه را منتسب کرده است که میلیارد ها به حساب خود ریخته است، آیا این مایه شرمساری نیست؟ دفاع نمی کنید؟

آملی لاریجانی با انتقاد از سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چه ایشان انصاف به خرج دادند اما به ایشان می گویم از پشت تریبون مجلس چنین تهمتی به رئیس قوه قضاییه زدند، شما مسئولیتی نداشتید؟ چرا مایه شرمساری نبود؟

وی افزود : البته من نیاز به دفاع ندارم و خداوند ناظر بر همه چیز است.

**واریز اموال دولت به حساب رئیس قوه قضائیه کذب محض است

آملی لاریجانی در ادامه درباره هجمه ها علیه قوه قضائیه گفت: گاهی هنوز رسیدگی قضایی قطعی نشده است اما آن را رسانه ای می کنند.

وی ادامه داد: در مورد رئیس قوه قضاییه حساب هایی را مطرح می کنند و می گویند هزاران میلیارد از اموال دولت را به حساب خود می ریزد که این کذب محض است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: در دوره های قبلی ریاست قوه قضائیه با اجازه رهبری اموال دستگاه قضا به حساب قوه قضائیه می رفت، اسناد آن هم موجود است و این مساله با تصویب شورای پول و اعتبار صورت گرفته و الان می گویند وجهه شرعی و قانونی آن چیست؟ این موضوع تنها در دوره بنده نبوده است و در دوره های قبلی هم مطرح بوده است که اذن رهبری برای آن وجود داشت و به هیچ وجه شخصی نیست.

آملی لاریجانی با انتقاد از فعالیت برخی سایت ها به کمک بدنه اصلاحات گفت: متاسفانه این صحبت ها در دنیا پخش شده است.

رئیس دستگاه قضا گفت: امروز سه عامل ایمان، مجاهدت و بصیرت که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شده بود را دشمنان نشانه گرفته اند.

وی افزود: صدها کانال فارسی زبان راه انداخته اند و سعی کردند جوانان را به انحراف بکشانند.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: در زمان اصلاحات، جهاد را خشونت تعبیر می کردند و سعی می کردند در کنفرانس ها در بحث خشونت زدایی از اسلام این جهاد را به فراموشی بسپارند.

آملی لاریجانی گفت: در فتنه 88 همه غرب با تمام توان از آشوبگران حمایت کردند و شخص اوباما و کلینتون که در آن روز از آشوبگران حمایت می کردند امروز مردم خود را به سکوت و آرامش دعوت می کنند.

آملی لاریجانی افزود: در دوره اصلاحات، جهاد در کشور را خشونت تعبیر می کردند و گذشت از مال و جان را بی ارزش می دانستند.

رئیس قوه قصائیه با اشاره به آنچه «فتنه 88» خواند، گفت: در این دوره یک دختر فراری از خانه را شهید دانسته و حتی سران فتنه در مراسم ختم آن شرکت کردند.

همایش فرماندهان بسیج دستگاه قضایی سراسر کشور صبح امروز با حضور آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی برگزار شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام ،
  جناب رئیس جمهور در مورد آزادی بیان مینویسند و در خواست دفاع از آنرا دارند، اما شما از حساب های مالی می گویید! فکر نمی کنید پاسخ شما از منظر حقوقی بلاموضوع است !؟

 2. در مورد “دادستان شجاع” خطاب کردن دادستان مشهد نظر خاصی ندارم.
  در مورد اینکه آیا ربطی میان قضیه مجلس و اتفاق مشهد هست یا نه، اصولاً نظری نداشته باشم بهتره.
  در مورد این جمله “در دوره های قبلی ریاست قوه قضائیه با اجازه رهبری اموال دستگاه قضا به حساب قوه قضائیه می رفت” نظر که نه، فقط سؤالی داشتم، همین!

 3. مگر جنابعالى در برابر توهين ها ، تهديدها و بى اخلاقى هاى فراوانى كه نسبت به رئيس جمهور صورت گرفت يكبار از ايشون دفاع كرديد كه الان توقع داريد ايشون از شما دفاع كنه ؟!

 4. آنچه مسلم است اين است که رياست جمهور، موظف و مکلف به پاسداري و دفاع از حقوق مردم و حقيقت است، نميتواند و غير منطقي است که بخواهد از غير واقع دفاع کند!

 5. برادر کسی راکه حساب پاکه از محاسبه چه باکه خوب میدادی حساب وهزینه ان را منتشر کنند انوقت همه ما میزدیم تو دهن گوینده اینجور گلایه وانتقاد یه جورائی قانع کننده نیست که هیچ بلکه…………………………………………….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا