معاون رییس جمهور: جلوگیری از سخنرانی، منطق جاهلیت است

معاون حقوقی رئیس جمهوری با تاکید بر این که جامعه اسلامی باید مزین و عامل به اخلاق اسلامی و پیامبر اعظم(ص) باشد، افزود: این که عده ای مانع سخنرانی و بیان حرف حق شوند منطق جاهلان و دوران جاهلیت است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مجید انصاری شنبه شب در نشست شورای هماهنگی تشکل ها و فعالان خط امام(ره) شهرستان ری با بیان اینکه عده ای جاهل برای جلوگیری از بیانات حق مدارانه پیامبر اعظم(ص) هلهله و غوغا می کردند، افزود: جامعه اسلامی این قبیل حرکات و رفتارها را نمی پذیرد.

وی با تاکید بر این که همه باید مکتب پیامبر(ص) را شناخته و به آن به عنوان مجموعه ای از ارزش های الهی و تفسیر مسلم قرآن عمل کنیم افزود: نباید در جامعه اسلامی حق کسی ضایع و حقوق افراد از طبقات مختلف پایمال شود.

انصاری با انتقاد از کسانی که دفاع از آزادی بیان را ژست روشنفکرانه دانسته و نمی پذیرند، گفت: دفاع از آزادی بیان روشنفکری نیست بلکه شیوه پیامبر اعظم(ص) و دفاع از عدالت است و همه موظف هستیم در رفتار فردی، اجتماعی و حتی خانوادگی در هر جایگاهی که قرار داریم به حلم، بردباری و استقامت پیامبر(ص) اقتدا کنیم.

وی با اظهار تاسف از برخی رفتارهای نامناسب اجتماعی برخی افراد و رسانه ها که از روی بغض و حسادت بروز می کند، گفت: این که هر روز به گونه ای القا کنیم که دولت آقای روحانی موفق نبوده و هر اقدام مثبتی را به نحوی تخریب کنیم،در واقع حرکت در مسیر خواست دشمن و القای فضای یاس و ناامیدی به جامعه است.

انصاری گفت: امروز شاهدیم که دولت در زمینه های مختلف از جمله اقتصاد مقاومتی گام های مطلوب، بلند و ارزشمندی برداشته است که نمونه آن گزارش مبسوط جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در نشست امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که جا داشت به طور مطلوب از صدا و سیما پخش می شد.

وی گفت: خودکفایی کشور در تولید گندم و ذخیره یکساله کشور یکی از دستاوردهای مهم اقتصاد مقاومتی است مضاف بر این که امروز در بهره برداری از منابع نفتی و گازی همپای رقبای منطقه ای از جمله قطر در حال حرکت هستیم.

انصاری گفت: وجود 2 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور و از همه مهمتر امنیتی که با حمایت و تامین منابع از سوی دولت تامین شده است از دیگر دستاوردهای ارزشمند دولت در جهت حرکت در مسیر اهداف عالیه نظام است.

وی ادامه داد: این دستاوردها در حالی حاصل شده است که در گذشته منابع کشور از جمله حدود 30 میلیارد دلار از ذخائر فروش نفت بخاطر بی تدبیری مسئولان وقت در کشور ثالت بلوکه شده و آنان با سلیقه خود آن را تبدیل به کالاهای مازاد کرده و به زور به کشور می فروختند.

انصاری گفت: امروز به برکت تدابیر دولت یازدهم کشورهای اروپایی حدود 4 میلیارد دلار در پارس جنوبی سرمایه گذاری کرده اند و کشور در حال حرکت رو به جلو است.

وی با بیان اینکه برخی از افراد در کشور به قدری با برجام مخالفت دارند که از روی کار آمدن ترامپ اظهار خوشحالی کردند، افزود: البته اگر ترامپ حماقت کرده و برجام را پاره کند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما آن را آتش می زنیم ولی اینکار از سوی طرف آمریکایی شدنی نیست.

انصاری با بیان اینکه انتقاد سازنده از عملکردها مانعی ندارد، افزود: برخی افراد با زیر پا گذاشتن منافع ملی و اخلاق بی رحمانه همه دستاوردها را زیر سوال برده و دولت را بی عملکرد معرفی می کنند.

وی با بیان این که امروز وحدت ملی مهمترین نیاز کشور است، افزود: سخن گفتن بر ضد بزرگان نظام و تخریب شخصیت ها ضمن بر هم زدن وحدت ملی نفرت آفرینی کرده و زمینه ساز رشد افراطی گری شده و محصول آن بروز گرو های افراطی از جمله منافقان و گروهک فرقان می شود.

انصاری با بیان این که ایجاد رونق افتصادی، ترویج و حمایت از آزادی های مشروع در زمینه های مختلف و ایجاد اشتغال پایدار بهترین روش برای مقابله با دشمنان است، افزود: بهترین مبلغ ایران اسلامی عملکرد و دستاوردهای آن است که باید همه آن را منصفانه بیان کنند.

وی با بیان اینکه امروز کشور ایران در یک پیچ خطرناک تاریخی قرار گرفته است و هوشیاری ضرورت دارد، افزود: امروز رسالت ملت ایران و نظام اسلامی سترگ است و هیچ بهانه ای در نزد خداوند، مردم و تاریخ قابل پذیرش نیست.

انصاری گفت: نظام اسلامی در درجه اول وظیفه دارد تا چهره ناب اسلام، قرآن، احکام اسلامی و فقه را به خوبی معرفی کرده و مانع ایجاد تردید و توطئه از سوی دشمنان اسلام ناب شود و این وظیفه ای است که بر دوش همه ایرانیان سنگینی می کند.

وی بروز و ظهور جریانات تروریستی و تکفیری از جمله داعش و النصره را نمونه تلاش دشمن برای مشوه جلوه دادن اسلام و معارف ناب آن دانست و افزود: در حالیکه پیامبر اعظم(ص) نمونه رحمت، مهربانی و اسلام رافت بود، امروز شاهد وحشی ترین و خشن ترین قرائت از اسلام توسط منحرفین هستیم.

انصاری گفت: دشمنان اسلام به سرکردگی صهیونیسم تلاش دارند تا چهره ای را که توسط ایران از اسلام ارائه شده ، مخدوش کرده و با ابزارهای از جنس ظاهری اسلام، جمود، خرافات و جهل را ترویج دهند که ثمرات آن ظهور جریانات تروریستی با عاملیت داعش و گروهک های مشابه است.

وی گفت: اسلام با قرائت نظام اسلامی ایران درحال رشد و توسعه در اقصی نقاط دنیا از جمله اروپاو آمریکا بود و جاذبه زیادی مخصوصا در میان جوانان پیدا کرده بود اما دشمن در اقدامی فریبکارانه تلاش دارد تا چهره ای خشن، غیرمنطقی و وحشی از اسلام نشان داده و آن را پیام آور قتل، غارت، خونریزی و وحشی گری معرفی کند.

انصاری وحدت در جهان اسلام را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: دشمنان با عاملیت گروهک های تروریستی کار را به جایی رسانده اند که به دشمنان اسلام ، امان می دهند اما ریختن خون پیروان فرق مختلف مذهبی اسلامی مخصوصا شیعیان را مباح دانسته و آنان را مهدور الدم معرفی می کنند.

وی با بیان این که امروز ایران با تکلیفی تاریخی روبرو است و مسئولیت آن از شهر، شهرستان، استان و حتی کشور گذشته است و باید برای نجات جهان اسلام گام برداشت، ادامه داد: امروز جهان اسلام یکی از غمبارترین دوران خود را طی می کند و جهالت و کینه های مذهبی جای همه چیز را گرفته است.

انصاری با اشاره به اینکه اسلام دین منطق،دانش، عقل و بیان است اضافه کرد: خداوند یکی از مهمترین قسم های خود را در قرآن به قلم خورده و اگر افتخاری نصیب اسلام در طول تاریخ شده در پرتو اندیشه، فکر و علم است و نباید گذاشت تا دشمنان این سابقه روشن و ارزشمند را مخدوش کنند.

وی با تاکید بر دقت در مرز بین خرافه و حقیقت گفت: اگر از حقیقت مراقبت نکنیم در دام خرافه گرفتار می شویم همانطور که حقایقی مانند شب قدر، قضا وقدر، انتظار و مهدویت و سایر امور حساس گاهی در دام خرافه گرفتار می شوند.

انصاری گفت: دین خرافی منفعل و منزوی است و به ضد خود تبدیل می شود و این همان چیزی است که دشمنان تلاش می کنند که در اسلام ایجاد کنند و باید با جدیت مراقب بود.

نشست شورای هماهنگی تشکل ها و فعالان خط امام(ره) شهرستان ری با حضور محسن علیجانی زمانی و علیرضا محجوب نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، بخشداران مرکزی، فشافویه، قلعه نو و خاوران، روسای برخی ادارات و فعالان سیاسی شهرستان ری برگزار شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. اگر جلوگیری از سخنرانی منطق جاهلیّت است ـ که هست ـ پس چرا برخی همفکران و دوستان شما نیز هر از چندگاهی به این کار ـ بقول شما جاهلانه ـ مبادرت می نمایند؟ حتماً از نظر شما مرگ خوب است ولی برای همسایه !!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا